Bažina

Poľsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Réžia:

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (viac)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Recenzie používateľa DwayneJohnson k tomuto seriálu (2)

Bažina (2018)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Od začátku až skoro do úplného konce. Nebýt úplně závěrečného odhalení, tasil bych možná známku nejvyšší. Perfektní zobrazení doby, dobří herci a velice zajímavý příběh, který neustále kličkuje a odhaluje pořád nová tajemství. Žádný Učitel, nebo Wataha, Bažina je spolu s Oslněni světlem jasným adeptem na seriál desetiletí made in Poland. ()

Bažina 1997 (2021) (S02)

Asi jediné slovo, který mě teď napadá je rozčarování. A celkem dost velké. Po výborné první sérii rovnou o dvě hrušky dolů. Podobný koncept a počet dílů, které sráží dolů naprosto nelogické chování postav a amatérská, až groteskní práce policie, při jejímž sledování jsem měl chvílemi pocit, že se dívám na nějaký, béčkový krimi seriál, co má sto dílů a kde se logika, ani věrohodnost vůbec neřeší. Bohužel, je to tak a to víc jsem teď rozladěn, protože to přece jen má pár dobrých momentů i vtipných situací (vy, vy, vyhul si), ale ve výsledku to za moc nestojí. I přes závěrečnou, očekávanou tečku. Dva a něco. ()