Bažina

Poľsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Réžia:

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (viac)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (3)

Bažina (2018)

Výborná minisérie. Jak to ti Poláci dělají? Co je to něco, díky čemu se mi v posledních letech tak líbí jejich filmy a teď nově dokonce už i seriály? ()

Bažina 1997 (2021) (S02)

První sérce jsem dával za čtyři, druhá to u mě má za jasných pět! Absolutní bomba, věc promyšlená do nejmenších detailů. Snad vyjma otazníku nad tím, jaktože si zrovna prokurátor kdysi odnášel z porodnice malého Daniela, když na to měl mít právo jen jeho příbuzný. ()

Milénium (2023) (S03)

Ne, tohle je velký. Navodit dokonalou atmosféru začátku šedesátek a konce devadesátek ve dvacátých letech následujícího století, už jen to samo o sobě si zaslouží ovace. Plus ten spletitej, zvláštní formou odvyprávěnej příběh- respekt, pane Holoubku, o tom žádná. Kazily mi to “jen” drobnosti typu: - jak hotelovej manažer objevil svýho šéfa přivázanýho k žebříku v té tovární hale (aby na něm mohl vykonat pomstu)? - jak starej Rom objevil v tom shořelým baráku obálku pro toho novináře na odpočinku? Vždyť v tom domě nikdy předtím nebyl..? - kde se vzali Anna a Mika u vily v Pohraničí 17? - jak je možný, že se nikdy nikdo ani slůvkem nezmínil o té akci z úvodu série, při které Anna kulometem rozstřílela X lidí a aut..? Takový nesrovnalosti, který pan Holoubek podá s takovou samozřejmostí, že si jich většina diváků vůbec nevšimne (já jsem si určitě nevšiml XY dalších), ale když už si jich všimnu, tak mi kazí výsledný dojem. A ten je, řekněme, 75-ti procentní. Výborný kino, ale určitě ne dokonalý. ()