Asie z výšky

• Česko Podivuhodná Asie (viac)
Singapur, 2017, 4x46 min

V tomto dech beroucím seriálu vyletíme do oblak a z výšky si prohlédneme rozmanitou krajinu, starodávná města, ohromné metropole a závratnou komerční infrastrukturu. Překrásná Indie plná barev, Indonésie ozdobená korálovými zahradami a hrozivými vulkány, Malajsie porostlá hustými pralesy nebo Singapur zastavěný pozoruhodnými mrakodrapy – to je Asie z výšky, jakou jste ještě neviděli. (TV Prima)

Skuby47

Singapur - je zase jedna kouzelná destinace, kam se nikdy nepodívám, i když při pohledu na tento snímek by to stálo za to. Když pominu krásu krajiny a monumentálnost tamní výstavby, kladu si otázku jak se zaostalý stát bez dostatku zemědělské půdy, pitné vody a nerostného bohatství dostal tak daleko. Velmi kladně hodnotím lidský potenciál, vzdělanost a skvělé technologie v hospodaření s vodou a půdou, které my máme zatím dostatek a tak s ní plýtváme. Co musí přijít, abychom se od nich poučili. ()

sator

Singapur-Tohle budování umělých bublin umělé konjunktury nebude mít dlouhého trvání... a to nemluvím že stačí jedno cunami a je po zázraku. Osvícení vládci vedou k zemi zemědělství, pěstitelství řemeslné výrobě  a sobě stačnosti, kolik ale takových je...Ani slovo o tom, jak se zde žije obyčejným lidem...Je to umělý zázrak zaznělo-přesně tak... ()

ghatos

Sing - tam se hlady neumírá. Městský stát budoucnosti...technologie, peníze...všecko. 83%. Indie - záhy nejlidnatější stát naší planety, jehož kulturní a filozofický rozměr je úplně jinde, než má třeba jejich protivný soused Čína. 84%. Malajsie - 78%. ()

subic

1. díl Singapur, parádní pokoukání na nevelký ostrovní stát, zejména na to, jak tam vyřešili problémy s vodou, jak s tou pitnou, tak s pravidelnými záplavami. 2. díl Malajsie, to není jen Kuala Lumpur, tak jak se staví v Egyptě nová moderní metropole, tak tady se staví taky, nově, moderně a v souladu s vodou a zelení. 3. díl Indie, těch barev, za chvíli nejlidnatější země světa, ale jinak je to ekologická a humanitní katastrofa. 4. díl Indonésie, zelená, sopky, Islám a stále patrné koloniální stopy, moderní přelidněná Jakarta a její dopravní zácpy a taky přes 17tis. ostrovů. Podobně jako v Malajsii i zde staví nové hlavní město, tentokrát na úplně jiné ostrově, zvolili Borneo, které tolik nepodléhá rozmarům počasí. ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět, jak vypadají různé části asijského kontinentu. Vhodnější je ale pustit pouze kratší vybrané pasáže, protože při zařazení celé epizody budou mít problém s udržením pozornosti. ()

Tethys

Nadherny Singapur-byla jsem tam loni, ale dokument bohuzel nemuze sprostredkovat jeho atmosferu. Doporucuji navstivit a zazit na vlastni kuzi. ()