Inspektorka Amaia řeší po roce další případ v údolí řeky Baztán. Nová záhada souvisí s dřívější sérií vražd a má hodně osobní příchuť. (Netflix)

rigby

Dobře odvedená práce na scénáři i na natáčení. Bohužel až moc rutinně, takže thriller zapadne svou šedostí a nezajímavostí mezi ostatní průměrná dílka, ke kterým není důvod se podruhé vracet. ()

Kushina

Zdálo by se říct, že co vypadá jako obyčejné vraždy psychopata, tak jsou něco mnohem většího, něco nadpřirozeného. Když do sebe příběh pomalu zapadá, tak o to víc zmatečné to je a kolikrát vám přijde, že hlavní hrdinka to nemůže zvládnou. Podle všeho mají být 3 díly, tak jsem na to zvědavý, protože tento první díl pěkně navnadil, po celou dobu držel v napětí a nevědomosti a stále nás nechal hádat, co přijde dál. 70% ()

stanyko

Skoda tych nadbytocnych postav a trochu chaotickeho vykacavania sa. Hlavna dejova linia sa da sledovat, ale pochopit kazdy jeden dialog bolo nad moje sily. V kazdom pripade slusny film, aj ked tu na csfd som sa dozvedel ze sa jedna o druhu cast z trilogie :) ()

Sopholojong

Uz jednotka bola prilis dlha, ale mala aspon mystickejsiu atmosferu a viac krimi/thrilleroveho napatia. Tu, zial, tvori velku cast stopaze "nosenie dietata" a rodinne stretnutia. Ponechavanie "kosticiek" novorodencov na roznych miestach sice navnadi uz od zaciatku na solidnu mystiku znova, ale behom nasledujuceho diania nedostoji svojim ocakavaniam. Je to taka spanielska, svojou vlastnou cestou si iduca, priamociara "vysetrovacka" s rodinnym tajomstvom o carodejniciach a pojedani deti, ktora sa bezpecne drzi v telenovelovych tvorcovskych mantineloch (formalne ale silne opatrenych). Marta Etura dostatocne charizmaticka na to, aby som bol zvedavy na "mozno lepsie" tretie dejstvo. ()

lineker

Oproti jedničce ( pokud se to tak dá nazvat ) méně sebevědomější a s minimální snahou o originalitu. Amaia na začátku porodí a v tu chvíli je v podstatě jasné jakým směrem se záhada bude vyvíjet a o co půjde v dramatickém finále. ()

lahvi

Druhý díl a za mě nejlepší z trilogie. Jednička byla spíš o případu vražd, tady se jde hlouběji do té mytologie o tom, proč se to děje. Je tam super děsivá baba. Finále v lesích a jeskyni skvělý. Ze začátku mi vadilo, že to bude s tim děckem, ale nakonec to skvěle splynulo s příběhem. ()