Midsommar

• Slovensko Slnovrat (viac)

Dani a Christian sú mladý americký pár medzi ktorým to začína škrípať. Ale po tragickej udalosti v Daninej rodine ich žiaľ opäť zblíži a Dani sa rozhodne, že pôjde s Christianom a jeho kamarátmi na výlet, aký sa odohrá len raz za život, do odľahlej švédkej dediny, kde sa koná festival letného slnovratu. Čo sa začne ako pohodové letné dobrodružstvo v krajine zaliatej slnkom sa hrozivo zmení na znepokojujúce miesto, keď od sveta izolovaní dedinčania pozvú svojich hostí, aby sa zúčastnili ich slávnosti... (Continental film)

Drolit

Bizarní podívaná, která vás úplně pohltí a přenesete se do krásné švédské přírody, kde ale není vše tak dokonalé, jak se zdá, takže to brzo budete mít chuť při některých scénkách znechuceně vypnout. Většina děje se odehrává ve dne, takže před děsivými pasážemi člověk prostě neunikne. Pro nenáročného diváka to rozhodně nic není, kvůli délce filmu a absenci lekaček se tento film neřadí mezi ''jednoduché'' horory, které se s každou druhou scénou snaží diváka vyděsit, ale působí to hlavně na psychiku. Ari Aster tu odvedl vynikající práci a film můžu jen doporučit! ()

stuj

Spíš než horor, je to psycho-drama. Však víte, jak to se sektami bývá... Čekal jsem lepší zážitek. Možná bylo chybou, koukat se na director's cut, protože ten byl dost zdlouhavý. Prostředí, v němž se záležitost odehrávala, bylo příjemné. Dlouhé slunečné dny mají své kouzlo. Jenže celkový děj je už slabší. Tripové výlety byly výjimkou, ty byly super. Zbytek ale žádný zázrak. Tedy až na poslední záběr, ten se povedl ;). Ona představitelka hlavní hrdinky celkově měla své kouzlo. Sečteno a podtrženo dávám 3 hvězdičky. Možná trochu silnější, ale na 4 to i přes svou originalitu nedosáhne. ()

baronGrga

Slunovrat, květy ve vlasech, květy pod nohama, květy v očích, hudba, zpěv, všudypřítomné halucinogeny a pohanské rituály mezi švédskými luhy. Právem by se mohlo zdát, že Midsommar bude něco jako The Wicker Man převlečený do skandinávského kroje. Pravdou ale je, že Midsommar se vydal vlastní cestou a dějově míří úplně jinam. Malá komunita žijící mimo civilizaci budí sice v divákovi neblahé tušení, že nadmíru nadšené vítání nových hostí nepramení jen z přemíry jejich slušnosti a že zakázané chrámy, medvědi v kleci a koláčky s chlupy by měly hlavní hrdiny přimět přinejmenším ke zpozornění. Prostředí, jehož bizarnost se místy přelévá do hororovosti a jindy do komična, tu ale neslouží jako živná půda pro detektivně laděný folk horor, ale jako podhoubí pro drama o nezdravých vztazích a životních prioritách. Výjevy ze švédské samoty plné barev a jasu, doprovázené idylickým trylkováním fléten, se tak nakonec stávají neobvyklým prostorem, kde se střetává tradiční horor s artovým psychodramatem, hrůznost s opojením a boj o přežití s bojem o sebeurčení. 85 % ()

hvldvt

Pořád vlastně nevim, co si o tom mám myslet. Na Midsommar jsem se strašně těšila, už jenom kvůli Florence Pugh. Ale nějak to necvaklo, nevim, jestli jsem to jen nepochopila, ale film mě vůbec nezaujal. Musí se tomu ale nechat, že je to dost svěží a jiný, navíc plný detailů, který jen dotvořej ten neskutečnej mindfuck, co Midsommar rozhodně je. ()

azalovic

Film velmi hororový, lákavý se zajímavým nápadem. Ale po nějaké době začíná film být nudný a bezpříběhový. Proto si zaslouží 3 hvězdy ode mě ()

cica

Ja ani neviem, čo som čakala, ale v konečnom dôsledku som sklamaná... nelogické správanie postáv, všetko sa ťahalo ako sopeľ, napätie chýbalo, skôr sme sa doma rehotali... neskutočne mi vadila postava Dani, to, ako vkuse húkala, ale aspoň si ku koncu našla na to húkanie parťáčky... horšie húka už len Sarah Paulson, to už radšej nepozerám nič, kde je napísaná v zozname účinkujúcich. ()

venedikt

Je novinkou tak trochu, jak Aster dokázal vytvořit něco ponurého za bílého dne, v prostředí krojů a slavností, vytvořil ani ne dějově, protože tam jde o přímočaré vstupňování napětí. Hudba, prostředí, střih a kostýmy. Nic z toho vlastně neni nemožné, on strach umí zavařit i za slunečného dne. A zvyklosti některých komunit mohou být různé, i hrůzné z pohledu člověka z civilizace. Malinko mi to připomíná film Colonia, kdy vstoupíte mezi komunitu lidí do které nepatříte a pak již nelze odtud utéct. Příběh je však jakousi špatnou hororovou pohádkou pro dospělé. Zážitek ano, tak drobátko vyšinutý a obávám se, že ho ale tak do roku maximálně zapomenu. Chtělo by to doladit dějově některé postavy. I když připouštím že některé sekty, kulty či komunity mohou mít divné zvyklosti, faktem je, že to zůstává příběhem neuvěřitelným. Je to možná škoda. Grafika a symbolika, ovšem úchvatná, i obraz a zvuk. ()

tXtX

Aster by si mal uvedomiť, že medzi originálnym nápadom a obrovskou pičovinou je veľmi tenká hranica.. Midsommar však s prehľadom zapadá do oboch kategórii. Spočiatku zaujímavá zápletka sa bohužiaľ po pár minútach mení na nudný guláš všetkých podobne ladených filmov (tajne žijúca sekta v prírode, o ktorej “záhadne” nikto z okolitého sveta netuší), a aby toho nebolo málo, je predvídateľná ako hokejový zápas medzi Slovenskom a Českom. Ultra tupý koniec a neuveriteľne hlúpe chovanie postáv nasadzuje celému projektu kvietkovanú korunku.. Dve aj pol hodiny... DVE AJ POL HODINY.. 50% a už nikdy viac. ()

charlotteros

Zvrácené a pohrávající si s lidskou psychikou. Zpočátku nejmíň sympatická postava v podobě Willa Poultera (Mark) mi byla na konci nejsympatičtější. Jaký ve mně film zanechal pocit? Dosti podobný jako před lety Requiem za sen. Vyzdvihnout bych chtěla herecké výkony jednotlivých herců. Co se týče hlavních postav, na rozdíl od řady dalších hororů jednaly vcelku logicky, což vás jen vtahuje do mizérie, kterou zrovna prožívají. Velmi slušný a místy možná až moc explicitní počin. ()

mp5991

Prý je tu jistá inspirace Rituálem, to je jedna z mála věcí, co tomuhle filmu věřím, bohužel mám pocit, že si z něj kromě dobrého námětu odnesl i nepochopitelné přesvědčení, že ho musí nějak iniciativně dojebat, což se mu povedlo zase novým originálním a o to blbějším způsobem. V prvé řadě Slunovrat působí velmi amatérských dojmem, většina dialogů vypadá vyloženě improvizovaně, herci buď nehrají vůbec nebo přehrávají naprosto brutálním způsobem, zejména teda hlavní hrdinka (a to s tímhle zpravidla problém nemám ani u filmů, kde si na to jiní ztěžují). Je tu taky evidentní snaha udělat chování vesničanů v klíčových chvílích co možná nejjebnutější. což působí spíš komicky, jako by Slunovrat sám sebe parodoval.  Navzdory tomu a navzdory délce ale nemohu říct, že bych se nudil. Pár lepších, bohužel velmi špatně využitých, nápadů tu je a rozhovory jsou sice debilní, ale utíkají. Abych to shrnul, Slunovrat není dobrý film a už vůbec to není dobrý horor, čistě pro zajímavost a pokud se chcete zasmát nad jeho stupiditou to ale za shlédnutí stojí. ()

Aguirre

Umelo posobiaca sekta Svedov spievajuca umele ludove piesne, tancujuca za polarnym kruhom v madarskych listnatych lesoch?? Wtf. Neuveril som tomu ani na sekundu. Dlhe, nudne, rezisersky nezvladnute. Akoze starcekovia zabijajuci podla nejalej severskej kabaly?? Hluppost. Ziadne napatie, len nudna stopaz plna nacancanych kostymov.... A to sa mi predchadzajuci pocin rezisera velmi pacil. ()

KyoroChan odpad!

Byl jsem na tom tehdy v kině a opravdu jsem litoval, že jsem to udělal! Tohle je naprosto zbytečný film. Podruhé už si ho určitě nepustím! ()

UnderLine

Od filmu jsem neočekával horor, ale spíše depresivní verzi americké klasiky... film byl poněkud podivný, ale pak mi začali tak nějak zapadat dílky do sebe, jenže ke konci filmu se mi všechny dílky rozsypaly na zem  a já nebyl schopen je posbírat, byl jsem ztracen... nebudu popisovat průběh filmu, jen bych chtěl dodat že asi každý k tomuto filmu musí "dozrát". Je mi teprve 18 let, tak po letech na to třeba změním názor... Proto 3/5... ()

Moor8

Jsem z těch, kteří na Slunovrat slyšeli chválu a tak jsem k filmu přistupoval s jistým očekáváním, které bohužel nebylo naplněno. Nechci říci, že by to bylo nějaké průměrné béčko, to rozhodně ne, ale tu chválu si to taky nezaslouží. Upřímně těžko se rozlišuje, co je záměr autorů a co je chyba. Kupříkladu trochu trapné rozhovory v začátcích filmu můžou být jen špatné dialogy nebo snaha autorů navodit nepříjemnou atmosféru. Fakt nevím. Celkově se postavy chovají v některých situacích zvláštně. Dva lidi před nimi spáchají brutální sebevraždu a oni jdou řešit, kdo o tom napíše diplomku! Lidi tam mizí a hlavní postavy to neřeší. Celkově mi to přijde takové nedotažené, nevyužitý potenciál. Má to dvě hodiny a strach ani napětí jsem si moc neužil, spíš takovou divnou nekomfortní atmosféru. ()

Dajman odpad!

zaujímalo by ma koľko cracku spotreboval celý štáb na čele s hercami pri vývoji tohto filmu.... tento film ide na zoznam menom (v tomto živote nikdy zas) kde už je nekromant, srbský film alebo ľudská stonožka 2.... ()

MatoPalkes

Chvíľkami tak správne psychologicky nepríjemné, ale kopu času aj trápne divné. Herecky v pohode, až na tie vzdychania a výkriky, to bolo dosť rušivé a odvtedy som pozeral že koľko ešte do konca. Škoda, ono to malo vlastne dosť blízko k filmu roka, nakoniec to ale u mňa nepresiahlo priemer. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

19.02.2021

Filmař Ari Aster má na kontě chválené horory Slunovrat a Děsivé dědictví, Joaquin Phoenix se zase objevil v několika skvělých nezávislých filmech a pak dostal Oscara za Jokera. A teď oba tvůrci spojí… (viac)