Za vlády dynastie Qing v roce 1741 vstupuje hlavní postava Wei Yingluo (Jinyan Wu) ke dvoru císaře Qianlonga (Yuan Nie) ke královským vyšívačkám, aby vyšetřila znásilnění své sestry a záhadnou smrt. (Amalberga)

Amalberga

Pokud máte rádi historická čínská dramata, budete spokojeni. Já je nesnáším, proto končím s otravnou přehrávající herečkou a zkusím něco jiného. ()

Gargie

Historická fikce o mládí panovnice Xiaoyichun. Čína v polovině 18. století, Zakázané město, intriky mezi ženami - od císařových manželek po nejposlednější služtičku - kruté tresty a rozmanité metody vzájemného mučení schované za asijskou úslužnost, to se u nás jen tak nevidí. Saxofon s akordeonem či tančení valčíku však vedou k otázce, zda si autoři byli schopni pohlídat alespoň své vlastní reálie. Vadila mi nevyváženost v chování hlavní hrdinky, která dokáže luštit záhady a vzdorovat všem úkladům, aniž by skončila zavražděna či s vyříznutým jazykem, ale v uvolněných chvílích se stává pubertálním děckem, jehož otravnost korunuje hereččino přehrávání. Děj má v poslední třetině strmě sestupnou tendenci, až vyústí v absurdní a překombinované zápletky vzbuzující otázku, proč si ty ženské nedají už konečně pokoj. Humor je infantilní stejně jako náznaky milostných scén, v nichž mezi hlavními hrdiny padne jediná pusa, a ta vypadá, jako když holčička pomucká plyšáka. Škoda, škoda, škoda, první polovina seriálu mě uchvátila. ()