Muž z Laramie

• Česko Muž z Laramie (viac)

Hlavným hrdinom príbehu je kavalerista, teraz obchodník Will Lockhart, ktorý prichádza z wyomingského Laramarie do nového Mexika, aby pátral po tajnom obchode so zbraňami. Ten stál život jeho mladšieho brata. Lockhart sa dostáva do konfliktu s mocným rančerom, ktorý pomaly stráca zrak, a svoje impérium chce zveriť skôr svojmu predákovi ako nehodnému vlastnému synovi. (oficiálny text distribútora)

liquido26

Muži z Laramie se skutečně nedá vytknout téměř nic. Zpočátku působí nenápadně, obyčejně, ale nejpozději od scény u solné pláně nabere neskutečné obrátky a do konce se už nezastaví. James Stewart je skvělým představitelem westernových rolí, Cathy O'Donnell je velmi hezká (a pěkně kecá, jestli tvrdí, že jí to nikdo před Stewartem neřekl) a záporáci se taky moc vyvedli. Těším se na víc Mannových westernů. ()

Martin741

Uz dlhodobo tvrdim, ze najlepsie westerny sa tocili v 40. a 50. rokoch - tu ide o jazdca z neznama + patranie po zbraniach. vyborny namet na western, hlavne ke sa do toho obul james Stewart /Man who shoot Liberty Valance, Rope, It´s a Wonderfull Life/. Obycajne dialogy prevladaju, to potvrdzuje aj tento film, sympaticky posobil fakt, ze divak dlho nevie pravy dovod jazdcovho prichodu. Jo, ako obstarozny mentalny invalid budem nosit drevo do lesa, lebo v ramci bezpecnych noriem som blazon, teda mentalne dezorientovany a zas a znovu napisem, ze herecke vykony boli proste bezchybne. Viem, ze uzivatel Mi u Chai neznasa termin hereke koncerty, ale mna tu tento Stewartov herecky koncert doslova uchvaltil a film som sio maximalne uzival. Stary kvality western, ktory je dobre obcas si pripomenut : 77 % ()

JohnnyD

Jeden z prvých westernov nakrútených v Cinemascope, takže sú tu početné širokouhlé scenérie vyprahnutého západu USA a to vo farbách Technicoloru. Príbeh ale nie je veľmi zaujímavý, hoci to, kto je na konci "zloduchom", je pomerne prekvapivé. James Stewart sa mi tu s jeho komediálnymi tikmi veľmi nehodil. ()

kaylin

Anthony Mann a James Stewart jsou spojení, které skvěle fungovalo a funguje i dnes. Výborný westernový thriller o tom, že lidé nejsou takoví, jak se zdají, což není nic nového, ale v tomhle pojetí je to prostě dobré. Stewart má skvělou roli, ale tady jsou skvěle napsány i další charaktery, s nimiž to funguje. ()

YURAyura

4/10 Western detektivka nebo snad psychologicke dramo? Ale to snad ne! Sislal je tu dreveny jak noha valecneho invalidu - tisicere diky za titulky bez nichz bych byl zcela jiste nahrany... Sympaticke jsou zaporne postavy - hlavne Arthur je po Gantrym pro me dalsim dukazem jeho hereckeho kumstu. Jake western opravdu nedivatelne - i kdyz se snazi zasahnout jine zanry - zustava diky pouziti nejruznejsich klise daleko za ocekavanim. ()