Nezapomenutelný Glenn Miller a jeho kapela znovu rozeznívají své nástroje v této nádherné hudební biografii. Vynikající James Stewart a June Allyson hrají hlavní role ve vzrušujícím příběhu legendárního amerického kapelníka. Provází nás životem Glenna Millera od jeho začátků neznámého a chudého hudebníka k bohatství a slávě na počátku čtyřicátých let minulého století. Ve filmu zazní původní Millerova hudba v podání Glenn Miller Orchestra a takových hudebních velikánů jako Louis Armstrong, Gene Krupa, Frances Langford a The Modernaires! Vynikající herecké obsazení doplňují takové populární tváře jako Harry Morgan (M*A*S*H), Charles Drake a George Tobias. Díky elegantní režii Anthonyho Manna znovu ožívá dynamický swing legendárního Glenna Millera! (oficiálny text distribútora)

progression

Zajímavým způsobem zfilmovaný příběh jazzového velikána Glenna Millera. Nejenom o tom, že jeho cesta na "jazzové výsluní" nebyla ani zdaleka lehká a přímočará (vynikající James Stewart v hlavní roli), kterému zdatně sekunduje June Allyson v roli jeho manželky. Spousta skvělé Millerovy hudby, která se stala skutečně světoznámou a nesmrtelnou (škoda, že scéna s Louisem Armstrongem ve filmu nemohla být delší) a dvojnásobná škoda, že Millerova kariéra byla utnuta předčasně. Určitě jsme přišli o řadu dalších nesmrtelných melodií. Menší počet "detailů" Millerova příběhu je bohatě vyvážen množstvím jeho nadčasových melodií i nezaměnitelných aranží. ()

pakobylka

Kultivované, noblesní a rezervované, ovšem nikoli upjaté. Vysoce empatická záležitost, která vyznává harmonii, ani na chvilku neztrácí rytmus a nezná faleš ... ve světě tónů ani ve vlastním srdci. P.S.: Ráda bych věděla, kde se berou ... éterické oddané bytosti, které vám stojí po boku v dobách dobrých i zlých - a probouzejí vaše lepší já ? A co je víc ... nadání nebo píle ? V jakém poměru musí být namíchaný koktejl ze smůly a štěstí, abyste se prosadili ? Co může změnit maličkost, která se přihodí na správném místě - a ve správnou chvíli ? Když se každý den protínají všechny naše cesty na křižovatkách osudu ... ()

andrii

Naladil svou melodii. Ten památný zvuk - ono vzácné koření. Ten památný orchestr - hodný hluboké poklony. Všem, kteří dokážou ocenit příchod a průběh zlatých časů života a díla velikána, šviháckého elegána Glenna Millera. Společně s ním si do rytmu pobroukávat, okusit pocit úspěchu na předních pódiích kontinentů. ()

charge odpad!

Shlédnuto asi na třikrát, ani nechápu proč jsem se na to díval, super nuda s extrémě nudným Jamesem Stewartem, postrádající jakoukoliv mimiku a osobnost, trvající skoro dvě hodiny, což je utrpení, pokud vás nezajímá, tak jako mě, americký swing a podobné hudební vkusy 30. a 40. let a jejich historie. Příběh jednoho hudebníka, jeho pády a vzestupy, naprosto nezajímavý profesní i soukromý život, kolegové, oddaná manželka, žádná pořádná zápletka a plno teatrálního tlachání o ničem, který ovšem bylo v USA ve filmu v tomto období běžný. Souhrn filmu: Chci originální zvuk ve svých skladbách a né ho stále nalézt. Můj souhrn: A co má bejt, koho to má jako zajímat? ()

emma53

Díky Glenne za Tvojí hudbu, kterou když poslouchám, tak jsem jak v jiné dimenzi, kde mohu snít a oddávat se příjemným myšlenkám. A to bylo důležité tehdy a je stále. Na Tebe nezapomenu, protože když jsem chodila v Praze s dětmi po Karlově mostě, tak tam jednou hrála nějaká parta mladých kluků právě tuhle muziku. Zůstala jsem tam jak přikovaná a poslouchala tu nádheru s nadšením a u mě je to vzácnost. Dnes Tě mám doma v jiné podobě a když na mě přijde splín, jsi vždy po ruce odehnat všechny moje chmury. ()

• Slavnostní premiéry filmu se účastnila i matka Glenna Millera, která míníla, že její syn byl pohlednější než James Stewart. (Kulmon)
  • Druhý ze tří filmů, ve kterých hrál James Stewart a June Alysson manželský pár. (Kulmon)
  • Harry Morgan, který hrál Chummyho, hrál v orchestru se skutečným Glennem Millerem. (Kulmon)