Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Predloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Diego Luna, Scoot McNairy (rozprávač), José María Yazpik, Fermín Martínez, Michael Peña, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Fernanda Urrejola, Alyssa Diaz (viac)

Recenzie používateľa Spiker01 k tomuto seriálu (4)

Narcos: Mexiko (2018)

Tak dlouho jsem čekal na čtvrtou sérku Narcos...až ji zrušili a místo toho udělali nový seriál (a smlouvy s tantiémy mohou začít nanovo). A ačkoliv mi trvalo skoro rok se prokousat na konec (těch super seriálů pořád přibývá a přibývá), jsem s novým směřováním seriálu velice spokojen a za pár měsíců si rád vpálím druhou sérii. Ihned po ohlášení castingu jsem si nějak nedovedl představit Michaela Peñu v takto vážné roli a nutno říct, že až do konce jsem si na to nezvykl, nicméně Diego Luna je naprosto skvělý a přeji mu zářivou budoucnost (a že ho díky Star Wars Rogue One seriálu čeká). Sečteno a podtrženo, seriál si drží svou velkou kvalitu, jde pouze o to, jak vám sedne dějově. ()

Série 1 (2018) (S01)

Série 2 (2020) (S02)

De facto pátá řada Narcos vygradovala určitě lépe než předchozí (tedy první Mexiko), poslední dva díly jsou naprosto top. Kvůli spoilerům se do toho úplně pouštět nechci, ale ta šablona seriálu je hodně podobná prvním dvěma řadám původního Narcos a některé postavy mi v další řadě (opět poslední?) budou zkrátka chybět. Patrně se to bude nebezpečně blížit Breaking Bad, ale věřím, že tvůrci najdou svou cestu a bude to zase ještě o chlup lepší. Tentokrát ten pětikvalt utekl jenom proto, že jsem neměl touhu seroš zkonzumovat alespoň během měsíce, ale trvalo mi to tři. Diego Luna si to skvěle dává, jde z něj strach i respekt a hned mi ten jeho plánovaný Star Wars seriál dává větší smysl, on tam bude opět perfektní...8/10 ()

Série 3 (2021) (S03)

Plnohodnotné zakončení jedné dlouhé a úspěšné drogové poutě, pokud budu počítat původní sérii, tak jeden z vůbec nejúspěšnějších seriálů Netflixu. Říkal jsem si, že bez Diega Luny to bude slabší, ovšem José María Yazpik jej hodně dobře zastoupil a stal se pro mě jednoznačným tahákem této sezóny. ()