Keď muž miluje ženu

• Česko Když muž miluje ženu (viac)
Ukážka z filmu

Žijí v San Franciscu a je jim spolu dobře. I po několikaletém manželství hrají Michael a Alice své zamilované hry, nezapomínají oslavit kulaté svatební výročí a příkladně se starají o své malé dcery. Ale brzy se objevují i první temné stíny: Aliciny pozdní příchody domů, nevydařená dovolená ve dvou v Mexiku, její stále častěji nezvládnutá agresivita i prohraný noční boj s lahví, která měla původně skončit celá v popelnici. Dcery tuší, že něco není v pořádku, Michael se překonává. Alice se snaží - ale bez přísně řízené odvykací kůry v diskrétním sanatoriu to zřejmě nepůjde. Alice to dokázala a v izolaci protialkoholické léčebny navázala nová přátelství s těmi, kteří spřízněni společnou diagnózou hledají oporu a pomoc jeden u druhého. Zatímco snaživý, chápající a nadmíru tolerantní Michael vede se svými dcerami dočasně domácnost. A tak jsou opět všichni pohromadě, ale zaskočený Michael najednou zjišťuje, že je v té nově stmelené rodině přebytečný. Když muž ale opravdu miluje svoji ženu, jen tak se nevzdává... A tak z jeho plánovaného odchodu do Denveru nakonec snad přece jen sejde. (oficiálny text distribútora)

marti

Názov vystihuje všetko a najmä ospravedlňuje nelogické správanie Garciu: na začiatku ho ešte chápem, problémy v správaní manželky berie ako milú odchýlku zo stereotypu, potom prijíma ospravedlnenia a začne konať až sa problém nedá obchádzať. Zatiaľ čo sa snaží pomôcť svojej žene a pokúša sa nájsť riešenie, za celý film som nepočul Meg Ryan, aby sa čo len trošku zaujímala o to, čo cíti jej manžel, ako by mohla pomôcť jemu a svojej rodine. Jeho opateru berie ako samozrejmosť, naopak neposkytuje nič, čo by prispievalo k harmónii manželstva. Na jeho mieste by som si našiel niekoho iného. So svojím výzorom by určite nemal problém ako pilot nájsť si peknú mladú letušku a začať nový život. To, že v záverečnej scéne hovorí Meg Ryan o tom ako ho miluje má prozaické dôvody: chýbajú jej peniaze, ktoré manžel prinášal domov, chýba jej prestíž, ktorú prinášal rodine svojím povolaním a s dvoma deťmi a povesťou alkoholičky by si asi nenašla podobnú partiu. ()

gizi

Dobré herecké výkony, a to i dětské (výborné), je to takový reálný smutný příběh ze života a ukazuje nejen problém alkoholismu, ale i lidských vztahů a povah, pro mě tedy i film k zamyšlení. Viděno podruhé 23.3.11 a dávám mezi 75-80%. ()

ghostwo

Jsem docela náročný divák a 5* nedávám moc často.Ale tomuto filmu je dáma ještě se pod to podepíšu. Prostě mi to sedlo. Meg Ryan příliš rád nemám, ale zde zahrála prefektně a do detailu, tak jak měla.Garcia také vynikající. Ještě bych vydvihnul vynikající český dabing, hlavně u Garcii. Velmi citlivá práce režiséra, který si s tématem, které se pohybuje na hranici červené knihovny a filmů od Rosamundy Pilcharové poradil na jedničku. Ač je to těmto filmům trochu podobné, tak přesto je to úplně jiné a o několik úrovní lepší. ()

aquarkko

U mě to fungovalo - ale je fakt, že takhle chápavej, hodnej a za každých okolností milující chlap, co dokáže překousnout pýchu a přijít se staženým ocasem, stejně jako holčičky, co všechno chápou, a manželka, co nebrečí a nekřičí, když ju opouští manžel, působí příliš nereálně, a jelikož to měl být film o realitě, víc než tři hvězdičky dát nemůžu. ()

Sejkorka

Trochu na riziko (64%), ale dalo se. Jednak Meg Ryan je v mých TOP 10, jednak má docela rád tyhle americké dojáke. Pravda, vždycky to končí stejně, záleží jen na prostředí, předchozí zápletce. Jsem alkoholik (alkoholka), ale už půl roku nepiju. To už třeba nejsem alkoholik, nebo se to se mnou potáhne až do smrti ?Dějově zajímavá je pasáž po návratu Alice z léčebny, kdy jí začne vadit Michelova starostlivost. Víc jak 3* však ne. ()