Keď muž miluje ženu

• Česko Když muž miluje ženu (viac)
Ukážka z filmu

Žijí v San Franciscu a je jim spolu dobře. I po několikaletém manželství hrají Michael a Alice své zamilované hry, nezapomínají oslavit kulaté svatební výročí a příkladně se starají o své malé dcery. Ale brzy se objevují i první temné stíny: Aliciny pozdní příchody domů, nevydařená dovolená ve dvou v Mexiku, její stále častěji nezvládnutá agresivita i prohraný noční boj s lahví, která měla původně skončit celá v popelnici. Dcery tuší, že něco není v pořádku, Michael se překonává. Alice se snaží - ale bez přísně řízené odvykací kůry v diskrétním sanatoriu to zřejmě nepůjde. Alice to dokázala a v izolaci protialkoholické léčebny navázala nová přátelství s těmi, kteří spřízněni společnou diagnózou hledají oporu a pomoc jeden u druhého. Zatímco snaživý, chápající a nadmíru tolerantní Michael vede se svými dcerami dočasně domácnost. A tak jsou opět všichni pohromadě, ale zaskočený Michael najednou zjišťuje, že je v té nově stmelené rodině přebytečný. Když muž ale opravdu miluje svoji ženu, jen tak se nevzdává... A tak z jeho plánovaného odchodu do Denveru nakonec snad přece jen sejde. (oficiálny text distribútora)

Johanka

Asi bych nikdy nechtěla ztratit kontrolu nad svým životem jako Alice (Meg Ryan) v tomto filmu. Ovšem musí být strašně krásné poznat a být milována svým mužem (Andy Garcia), tak jako ona. Romantika a tvrdá realita ruku v ruce ()

NinonL

Nejsem fanouškem romantických příběhů. Tento je ale hlavně o problémech s alkoholem a o jejich vlivu na život rodiny. Meg Ryan hraje alkoholičku věrně, Andy Garcia je sice okouzlující, ale na můj vkus až příliš chápavý a dlouho vyrovnaný partner. Velmi optimistickým koncům taky nerada věřím, zvláště pokud se jedná o tuto závislost. U tohoto filmu je ale vlastně konec otevřený. ()

MartinNDL

Film postavený na dvou (vlastně na třech) hereckých výkonech. Meg Ryan přesvědčivě ukazuje, jak alkohol dokáže zničit život jí samé i lidí v jejím okolí. A výborný Andy Garcia všem zkazí náladu, když zjistíte, že být dokonalý manžel někdy nestačí. Vše je perfektně podpořené výkonem dnes již poměrně milé a hezké ženy, tehdy však malé holčičky Tiny Majorino, což je to děcko z Vodního světa. Škoda, že dneska už moc nehraje. Bohužel je film místy nudný a zbytečně natahovaný. Nakonec se ale citlivé duše dočkají slz, tak mu tu délku odpusťme. ()

Martin741

Meno rezisera nepoznam, a filmy s alkoholickou tematikou su vacsinou o tom, ze pije v rodine chlap, a to nasledne nici zensku aj s detmi. Tuna je to naopak, pije zenska - Meg Ryan - a nici to chlapa Andy Garciu + deti. Dobre je podana tematika alkoholizmu, akurat trochu zamrzi absencia dovodov, preco zenska zacala chlastat. Filmove spracovanie je dost roztahane a nudne akurat obcasne pokusy meg Ryan ukazat svetu, ze je charakterova herecka su fajn. Ellen Burstyn /Exorcist/ na urovni. 56 % ()

Juto

Skvelo napísané aj zahráte. Je to film, ktorý dokáže vyvolať skutočné emócie a nepohltiť publikum vykonštruovanými dejovými líniami. 7/10 ()

SeanLSD

"Keď sa cítiš sám, tak proste nikoho nemáš. A keď nevieš, tak proste nevieš." Romantika ako vyšitá, o to viac, že s trpkou príchuťou reality. Aspoň raz nám Hollywood neukazoval iba vyblýskanú a nereálnu nádheru, ale priznal, že skutočnosť, čo aj na prvý pohľad aká ideálna, takou nie je. Po prvej polhodine sme zatiahnutí do brilantnej štúdie vzťahu a toho, aký je problém, keď nie je žiadny problém, toho, čo funguje v ( takmer ) každom dlhodobom vzťahu nielen ak je v hre alkoholizmus. Aj zarytým stúpencom monogamie z toho môže zostať tesno na srdci . . . Kráľovná romantiky zas v trochu inej podobe toho istého horizontu, ktorý tak bravúrne ovláda a kam sa tak skvele hodí, Andy Garcia šarmantný až hrôza, detské predstaviteľky mimoriadne presvedčivé a prirodzené. Napadá mi jedine slovo "poctivosť", čo je ostatne znak väčšiny scenárov Rona Bassa. Hoci to nie je celkom moja parketa, musím priznať, že napriek rozvláčnemu rozprávaniu som čakal až do konca so zaujatím, len preto, aby som vedel, či sa to skončí happyendom. Skončilo, no ja som to už ani nepredpokladal, čiže som bol prekvapený, čím film splnil jednu zo svojich úloh. . . Inak by človek povedal, že ten alkohol je vážne svinstvo . . ! ( 3 hviezdy v hodnotení neznamenajú priemer, ale fakt, že sa na ten film nebudem dívať zo zábavy každý večer. ) ()

vesper001

Nejtvrdší rány člověk často utrpí od lidí, kteří ho mají rádi a myslí to dobře (jak já tu větu nenávidím!). Jenom ten, kdo vás skutečně miluje, vám dokáže pomoct bez dobročinného násilí. A díky tomu dokážete i vy mít dál rádi jeho. ()

Skuby47

Dějově jednoduchý příběh v úrovni romantické telenovely na obehrané téma alkoholismu. V souvislosti s ním se mi vybavily naše filmy, zaobírající se stejnou problematikou: Ikarův pád, Tažní ptáci a Dobří holubi se vracejí. Srovnání se vyhnu, protože to bych srovnávala nesrovnatelné. Neodpustím si ale výsledek hodnocení, který u mne v tomto případě vychází 100 procentně ve prospěch naší televizní tvorby a to jak herecky, tak i dramaticky. To je potěšující konstatování. V tomto hvězdně obsazeném filmu se hodně polemizuje a hrají tam věrohodně snad jen ty dvě malé holky. Průměrný, ale docela příjemný film, obzvláště po ránu. ()

terunka003

Opilecké, manželské, děti, denodenní kolotoč starostí × americké. Stále dokola, pila a bylo jí odpouštěno, pak šla do "karantény", vrátila se dobrá, odešel manžel, do toho zmatené děti plné zmatených emocí. Kdyby mi nebylo z mužské strany vysvětleno, o čem vlastně ten film (z pohledu muže, který miluje), asi bych to nikdy nepochopila. Ale to je už jiná stránka a jiný film.. Meg Ryan nemusím, ale tady byla dost dobrá. ..jo, chlast slast.. ()

klukluka

Těch hlubokých, vlhkých, chápavých pohledů tady bylo na můj vkus too much. Ale jsem teď rád za tenhle žánr. Nebýt nastalé situace, asi bych tomu ještě jednu pecku sebral. Takhle bych ji naopak ještě přidal. Ale to už by mi přišlo opravdu trochu moc. Heppáč mě potěšil, je to vzpruha, ale jestli by do toho Alice v reálu mohla znovu nespadnout, o tom dost pochybuju. Pak mi tu taky chyběli přátelé příbuzní. Představa, že by na všechno měli být pořád sami, mi přijde zcestná. Ani Ameriku, ve které jsem tedy nikdy nebyl, nepodezírám z toho, že by tady lidi žili tak samotářsky. ()

Wally

Hezký film, ale několikrát mne pěkně vytočil...takové to ´za dobrotu na žebrotu´... Musí to být strašně těžké... ()

Paity

Tenhle film miluju hlavně pro ústřední píseň k němu. Za to se fakt nestydím, takhle to prostě je. K tomu ještě moje oblíbenkyně Meg Ryan a je to. ()

cityman

Jestli nějaký film vypovídá něco o skutečné lásce a jejich úskalích tak je to právě tenhle! Meg Ryanová mě snad nikdy víc nepřesvědčila jak skvělá herečka je a Andy Garcia jí v tom skvěle sekunduje. Prostě je to jeden s těch filmů co mi přirostl navždy k srdci. ()

jasse

Velmi vážné téma...ale ten film byl tak neskutečně utahaný, že to neměl šanci nezachránit ani Andy Garcia, kterého jsem ještě špatně hrát neviděla. Přesto tu podle mě nejlepší herecký výkon předvedla malá Majorinová. ()