Dva přátelé - učitel Saverio (Roberto Benigni) a školník Mario (Massimo Troisi) - čekají příliš dlouho u zatažených závor. Rozhodnou se koleje překonat na jiném místě. Uprostřed polí se jim však porouchá auto a oni jsou nuceni přenocovat v nedalekém domě. Když se vzbudí, zjistí, že se nacházejí v Itálii konce 15. století. Saverio se zdá být hned ve svém živlu, naopak Mario je z celé situace velmi nešťastný... (19barracuda86)

Vedjat

Opět zklamání. Chvílemi se zdálo, že to může být vtipné. Hlavním dějem je neustálé dohadování dvou podivínů, kteří melou nesmysly a nevyužijí možnosti příběhu .Vlastně se ukáže, že nic neumí a nic neví. ()

liborek_

Svůj druhý film Roberto Benigni režíroval dohromady s Massimem Troisim, se kterým si také zahrál hlavní roli, a tahle spolupráce se opravdu vydařila! Na celkem jednoduchou zápletku se postupně nabaluje stále více a více komediálních situací a skečů (jak je u Benigniho filmů obvyklé), které vyplývají z postavení, do kterého se hlavní postavy znenadání dostaly. Saveiro (Benigni) a Mario (Troisi) se jednoho večera během nepříjemné bouřky ocitnou v roce 1492. Že došlo k něčemu tak neuvěřitelnému však zjistí až ráno, kdy je v jednom stavení, kam se ukryli před deštěm, v jejich přítomnosti oštěpem probodnut jejich spolunocležník. Následuje nekonečná série momentů, v nichž se musí vyrovnat se svou odlišností (nebo odlišností těch druhých...), přičemž vtipně využívají znalostí věcí "budoucích". Setkají se mj. s Leonardem da Vincim, kterého začnou považovat za nechápavého blbce, píšou dopis známému reformátorovi a kazateli Savonarolovi, balí holky na Yesterday a snaží se zabránit Kolumbovi objevit Ameriku.... Film je hezky natočený, zábavný, oba herci jsou výborní, nicméně nejvíc by si ho asi užil Ital nebo někdo s perfektní italštinou, neboť kupa fórků jest zřejmě nepřeložitelná a nám ne-italům určitě spousta point uniká. Přesto je to výborný film, který je u nás (pro mě nepochopitelně) nezasouženě opomíjený. ()

Hennes

Tak to byla opravdu nádhera. Tenhle film se nikdy nedá předabovat a jestli bude u nás někdy vydán, tak ať se do toho hlavně nikdo nepouští. Nenapodobitelný akcent Massima Troisiho (který mimochodem zemřel v pouhých 41 letech) je báječně doplňován Robertem Benigninim. Oba zde rozjeli koncert vtipných dialogů a situací. Návrat do roku 1492 během bouřky, jim připraví nejednu ošemetnou situaci. Na rozdíl od skeči nabytější francouzské komedie NÁVŠTĚVNÍCI, je tato zaměřena především na herecké výkony a již zmiňované dialogy (tím netvrdím, že Clavier a Reno neodvedli dobrou práci). Jak Troisi, tak Benigni, bez chyby, chválím, smekám a jasných 5 hvězd. ()

edie sedgwic

Divak, ktoremu taliancina nic nehovori, z tohto filmu nemoze mat ani z polovice taky dobry filmovy zazitok ako romanista. Vacsina filmu je postavena na slovnom humore a sposobe vyjadrovania sa dvoch hlavnych hrdinov. Najma Troisi si postavil karieru na svojom prizvuku, ktoreho sa odmietol zbavit a prave ten ho preslavil. Je priam neuveritelne, ako obaja narabaju s jazykom a to vytvara naozaj skvele situacie, ktore v dabingu a s titulkami vyzeraju urcite banalne. ()

bubblebobble

Moja filmová púť s Benignim sa zakončila týmto filmom a po skončení som si vydýchol. Čím viac som sa totiž vnáral do jeho tvorby tým viac mi začala liezť na nervy. Nech mi nikto nehovorí o tom, že keď nerozumiem taliančine a talianskym reáliám, nemôžem to pochopiť. Beriem film ako univerzálny jazyk a keď dokážem pochopiť film z Mongolska neviem prečo by som nemal pochopiť toto. A vôbec. Neviem prečo by malo 99% sveta pozitívne hodnotiť debilné šuškandy dvoch školáčok a tento film. ()

ariari

výnimočne dobrý film..takéto komky - oddychovky potešia ,aj keď už patria do prehistórie, bohvieprečo dobré nápady a pohodový rozpočet vo svete film.priemyslu nemajú miesto? vlastne, keď tak nad tým dumám, B-čkové srajdy v telke som nepozerala viac ako 5 rokov,a viem, že by populácia 1000x viac ocenila zakúpenie starých dobrých filmov ako automatizované Paneláky a ordinácie ... ()

kuri-noha

Skvělá komedie plná Robeeeertovy živelnosti. Z toho člověka čiší taková energie, že by mě bavilo koukat se hodinu na to, jak sedí na židli (tedy pokud by toho byl schopen...). Viděl jsem to třikrát, navíc jsem k tomu dělal i české titulky, tak jsem si toho užil dost. Ačkoli je mi líto, že neumím italsky a nejsem schopen naplno ocenit Benigniho humor. Nejhezčí je scéna, kde si slečna háže s míčkem a Saverio dělá Mariovi koně. ()