Mŕtvi neumierajú

• Česko Mrtví neumírají (viac)

Americké mestečko Centerville je ospalý zapadákov, v ktorom starnúci šerif Robertson (Bill Murray) netrpezlivo odpočítava zostávajúce dni do dôchodku, pretože nudiť sa človek môže aj bez revolveru za pásom. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) naopak stále dúfa, že sa k nejakému poriadnemu vyšetrovaniu niekedy dostane. Zaslúžil by si to, pretože ako prvý vytuší, že tie dve škaredo zavraždené dámy z miestneho bistra majú na svedomí zombie. Inokedy by ho skúsenejší kolega vysmial, ale dnes nie. V mestečku sa totiž odohráva omnoho viac zvláštností ako napríklad slnko nezapadá vtedy keď by normálne má, do pohrebného ústavu nastúpila divná ženská so škótskym prízvukom a samurajským mečom (Tilda Swinton), a rasistickému farmárovi Millerovi (Steve Buscemi) začal miznúť dobytok. A keď na mestečko konečne príde noc, z predtuchy sa stane istota. Najrušnejším miestom Centerville sa stáva cintorín, ktorého obyvatelia práve precitli a dostali chuť na čerstvé mäso. A muži zákona tušia, že dnes ich čaká  poriadne dlhá služba. (Cinemart SK)

belinko

Film vlastne vznikol iba kvôli hercom a ja im to neberiem. Chceli natočiť film o najväčších klišé v zombie žánru a chceli pritom zažiť veľa zábavy. A ja si myslím, že aj zažili. Problém však je, že ak film točia herci (a režisér) len pre seba, len aby sa zabavili, nie vždy to funguje i u divákov. Tak ako v tomto prípade. Ten film je len obyčajná sranda okolo zombie žánru, ktorá však nie je vtipná. Nie je v nej priestor pre herecké výkony, nie je v nej priestor pre scenár (to brblanie nakonic... eagh!) a kvôli pár CGI efektom a celkom dobre znázorneným zombíkom tomu predsa nebudem dávať dobré hodnotenie. Sklamanie, na ktoré som sa netešil. Jednu hviezdičku dávam vlastne za to, ako skončí - každý film o zombie by vlastne mal skončiť takto. Žiadny superhrdina, čo prežije a všetkých zachráni. ()

trickmaster

Tohle byla ale pitchovina. Bože, to byla taková ztráta času. 1 hvězdičku za úplně blbou roli SG a sem tam nějaké geek hlášky. Jinak jsem fakt zklamaný a od rejži bych rad vrátil přes 100 minut projebanýho času!! ()

Buywhat

Tento film sa neberie vážne, a preto by ho nemal brať vážne ani divák. Bill Murray a Adam Driver sa prechádzajú zombíkmi zamoreným mestom s kludom anglických gentlemanov, pričom obaja vedia, že sú vo filme. Zombie žáner ponúkol za tie roky už snáď všetko a Dead Don’t Die tieto konvencie využíva s nadhľadom a dávkou satiry. 6,5/10 ()

hustle_sweat odpad!

Nejhorší Komedie/horor o zombie filmu, děj je tak nudný, nezajímavý a charaktery se chovají jako kdyby byli omámený tunou antidepresiv. Těm charakterům je úplně jedno co se děje a chovají se tak (prostě kamený ksicht po celou dobu filmu) ()

RNDr.Strom

Můj oblíbený žánr zombie komedie, který tak dobře vystihuje moje životní pocity, má u mě vždycky předem téměř zajištěn úspěch. Tento anti-horor je pomalý, trapný a beznadějný, lhostejný vůči diváckému očekávání strhujícího dramatu apokalypsy - stejně jako život sám. Pokud si myslíte, že zánik společnosti bude provázet spousta dovádivé akční legrace a chlapáckého hrdinství, které skončí alespoň vykoupením pro hlavní hrdiny vašeho příběhu - vás - tak jste strašně naivní, a vsadím se, že se vám tento film nelíbil. Někteří z nás ale četli skript, a očekávání tak není příliž velké - tohle prostě nemůže dopadnout dobře. ()

Lenny_cz

Velká nuda, možná má film vetší skrytý smysl, ale já si k němu cestu nenašel. Ikonické herecké obsazení s vtipnými hláškami je fajn, ale zombie a akce na které by to mělo hlavně stavět, jako celek nefunguje. Za mě tu mámě určitě víc lepších takých počinů v tomto žánru. ()

baron156

Úlet roku. Čekal jsem dobrý film se zombíkámi a zase to nevyšlo. Nejlepší byl snad zombie s kafem a Tilda Swinton jako samuraj. Ale u některých scén jako např. zombie toužící po Šardonej, ústřední písnička a sekání hlav jsem se bavil. Ale celkově to nebyl zas tak dobrý film. COFFE. ()

breebee

Podle mě je hrozně důležitý, aby člověk věděl, kdo je Jim Jarmusch. Jinak by mohl být mírně nemile překvapen a jaksi znuděn. Protože je to dost pomalé. Ale v tom je kouzlo jeho filmů. Pokud víte, co čekat, rozhodně se nudit nebudete. Má to příjemnou atmosféru a pár hodně dobrých vtipů a výborné herecké výkony. A zombie a Adama Drivera... takže za mě dobrý. ()

bigmatko

dve hviezdy si zaslúži iba BIll a Adam, ktorí rozohrávajú partiu čierneho humoru ako z učebnice. Problém je že v učebnici chýbajú pasáže, ktoré by z deju urobili ucelený a hlavne zmysluplný príbeh. Akosi tomu chýba záver a pointa sa stráca medzi riadkami režísérovej vízie. Malo to potenciál ale ani Bill ani Adam už zázrak z toho neurobili. ()

Dosty85

Tohle uz nechci nikdy znovu videt. Nejlepsi na filmu je trailer. Dve hvezdicky jsou, ze jsem se dost nasmal, ale byla to hrozna blbost. Chce to hoooodne alkoholu v sobe :) ()

Logicomix

Obecně filmy o nemrtvých nemusím, ale tohle opravdu není horor. Do kina mě nalákal hlavně Bill Murray a Adam Driver. Od Jarmushe jsem naposled viděl asi Zlomené květiny. Ale nakonec mě ovšem nejvíc překvapil v malé roli Danny Glover. Největší problém je, že je to celé taková blbůstka, kde se může stát takřka cokoli. Na hrdiny se prostě nenapojíte. Tím více, že některé postavy se zdají být zbytečné a netušíte, proč tam jsou. Do „Od soumraku do úsvitu“ má tenhle kousek opravdu daleko. Na kino je to prostě málo. ()

Zevluska

Jedna hvězda za obsazení a Iggyho Poppa a druhá za hlášky a specifický druh suchého humoru - jinak teda kýbl nudy a velký zklamání ()

Capri2016

Skvelá pointa vzniku zombiekov Jima Jarmuscha. Výborný Bill Murray, Adam Driver, Steve Buscemi. Čierna zombie komédia, ktorá mohla byť perfektná, keby záver nebol taký Jarmuschovský - ufo, scenár? Čo?! Ja mám rada prekvapenie v príbehu, ale musí dávať zmysel. Pre milovníkov zombie filmov a Jima Jarmuscha bude toto taká správne krvavá, rozhryzená a požuvaná lahôdka. Mňa film zaujal vtipnými situáciami, kde vládne čierny až krvavo červený zombie humor, ktorý sa ale občas rozplynul ako čierny popol. Proste taká letná večerná pohodička pri tejto zombie zabíjačke. A potešil ma Iggy Pop v úlohe prvého zombíka.... Hami, hami, ham v bistre! A tiež ma potešil žmurkajúci pár zombíkov v pohrebnom ústave. Žmurk! ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (viac)

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

Nová zombie komedie Jima Jarmusche The Dead Don’t Die 14. května slavnostně zahájí letošní filmový festival v Cannes. Snímek si zde tak odbude svoji světovou premiéru podobně jako Jarmuschovy… (viac)