Maira (Luna Maya) žije šťastně s Aidenem (Christian Sugiono), výrobcem panenek a majitelem hračkářské společnosti. Vanya (Richelle Georgette Skornicki), jejich adoptivní dcera a Aidenova neteř, se však stále potýká se ztrátou své matky. Poté, co jejich osamocená neteř Vanya začne hrát hru „Charlieho tužka“, aby vyvolala svou zesnulou matku, se začnou dít divné věci. Aiden a Maira začnou být terorizováni panenkou Sabrina. Co se děje s panenkou a co chce? (Flekoun58)

ricci.s

Mám rád ducháriny, mám rád Indonéziu, na toto som sa dokonca tešil, dopadlo to pod moje očakávania. Námet úplne rovnaký ako v stovkách iných hororov - dieťa, mŕtva mamča, hra s doštičkou, démon a v podstate úplne zbytočná bábika, ktorá tam bola len do počtu. Obvykle scenár a dialógy v takýchto exotických snímkoch neriešim, pokiaľ to vyložene nehraničí s totálnou debilitou, ale žiaľ, presne toto je ten prípad. Predovšetkým v záverečnej tretine už hlúposť prekročila všetky medze a dopozeral som to len zo zotrvačnosti, len tak tak. Atmosféra bola možno v úvode. A prečo musí každý podobný indonézsky horor s duchárskym motívom skončiť v rukách exorcistov,.. už to podľa mňa nie je ani zábavné. Ľakačky v každom prípade nefungujú vôbec, desivé to tiež veľmi nie je a 2 hodiny sa do toho určite neoplatí investovať. ()

Astaroth12

Indonézsky Valak, ktorý vobec nefunguje tak, ako by mal. Že to je uťahané, to ani tak nevadí. Čo ale sakramentsky vadí, je to, že sa hra na niečo, na čo vobec nemá. Príbeh je len zúfalý počin človeka, ktorý nemá veškerú fantáziu a všetko čerpá od niekoho iného a i o veľa schopnejšieho. Ale to je len jedna z vecí, čo je na tomto filme na veľkú P.č.. Po Ďalšie je to. že triky boli veľmi úbohé a pozerať sa na 30 minútovú hnusne urobenú nosatú pizdu, mi nebolo vobec po chuti. Bábika mala len zlanáriť divákov na to, že príbeh bude podobný CHuckymu. Samozrejme podobný nebol, i keď sa veľmi snažil. U mna, ale nemal vobec šancu, tá úbohosť z neho až prskala. A už bolo jedno, či s trikmi, obsahom alebo hercami. Keby film mal 69 minút, dám mu 2*. ale keďže mal neskutočne pretiahnutú stopaž, tak len slabá 1*. ()

kaylin

Indonéský horor „Sabrina“ by mohl být fajn ukázkou toho, jak se v Indonésii točí horor. A že Indonésané filmy točit umí, i když dokazují to především v akčním žánru. Nakonec se ale „Sabrina“ prezentovala jen jako snaha natočit horor pro americké a případně evropské publikum, které je na americké filmy také zvyklé. A vyšlo z toho něco, co je zdlouhavé, nudné a má jen velmi málo skutečně dobrých momentů. Ale pár jich má. Jen si na ně musíte počkat. ()

Miseet

Panenka je už od pohledu odporná. Příběh velice slabý, a namixovaný ze spousty jiných podobných filmů. Scénář snad nemá ani cenu řešit, a titulky se klidně můžou vypnout a ničemu to vadit nebude. ()

oveckaoa

Holce umřou rodiče a ona to nechce přijmout tak přes jakousi hru vyvolá ducha své matky akorát se s ním nerozloučí a on vleze do její panenky. Pak zjistíme, že to nebyl duch její matky, ale démon co chce v lidském světě tělo tak oni proti tomu bojují. Problém je ve délce skoro 2 hodin je moc tak zhruba 40 minut je to o ničem a jen sledujeme holku jak mluví se svou panenkou a ta panenka občas mizí a občas hýbe očima pak už je to lepší bohužel to kazí amatérismus (gumová useknutá hlava vede ) cgi bordel (různé výbuchy skla požáry a levitující nábytek) a příšerné herecké výkony navíc ta panenka tam má zanedbanou roli. Na konci máme možnou narážku na další díl, který bych klidně i bral. 60 procent ()

Jaro.Krafcik

No na to že je to Indonézia tak slušná ducharina, ktorá však nemôže konkurovať takej americkej Annabelle, ani náhodou. Herecké výkony radšej nekomentujem, tiež miestami sa mi to zdalo natiahnuté. Aj tá hodinka a pol by určite stačila. 3* ()

Harpy

Raz som zvrieskla, raz som si zakryla oči. Viac ako za dve hviezdy to naozaj nestojí. Ku koncu už mi to bolo celé vtipné. Neoriginálny príbeh, scénar o ničom, na začiatku to vyzeralo ešte sľubne, ale potom to už šlo úplne do preč, a aké to bolo prehnané celé, škoda reči. ()

Flopik

Bábika, démon, posadnutie a vymietanie. Sabrina vykráda skutočne všetko, Chuckyho, démon vyzerá veľmi podobne ako ten z Conjuringu, miestami Lights out a na konci to má dokonca ešte aj skvelý zvrat v podobe zrady. Ak mu to však odpustíte dostanete za mňa veľmi dobrú ducharinu, ktorá démonom nešetrí (ten vyzerá dobre avšak je použitý až príliš často takže stratí svoje kúzlo), síce trvá 2 hodiny ale strašenie aj keď nie vždy vydarené je počas celého filmu. Posledná tretina je ale celkom na smiech. Démon bodá nožom jedna radosť, postavy dostanú 5 rán do brucha, chrbta, ramena ale bez problémov vymietajú ďalej. A na konci keď sa hlavná hrdinka chopí 2 nožov ako z Cska a rozdá si to v combat fighte 1 v 1 s démonom som sa riadne nasmial. 4* za mňa jasné, reálne to je však na čisté 3. S čistým srdcom však môžem povedať že 42% je veľmi málo a rozhodne sa jedná a celkom dobrý počin. ()

Shanen29

Pro mě celkem dobré překvapení ke konci roku.Film sice kombinuje více hororových doll žánrů,ale i přes to,je svůj.Dvou hodinový filmík nenudí a skvěle odsejpá díky dobře fungující atmosféře,která opravdu místy přiková do křesla.Duchovno a nadpřirozeno je dobře cítit i kvůli zdařilým efektům a povedeným maskám.Je to dobrý horor. ()

jkpj22

Místy brilantní, překvapilo mě to, snad to chvíli i bylo děsivé.... jinými místy však slabší, podprůměrné.... tři hvězdy jsou akorát. ()

SpicyNugget

Maira s Aidenem dostanou po smrti Aidenova bratra a jeho paní do péče svou neteř. Ta se těžko vyrovnává s úmrtím své matky (otec jí vůbec nechybí, divný) a když jí spolužák doporučí hru, která jí umožní se s matkou setkat, využije toho. Do tohoto světa ovšem přitáhne zlo, které chce odvetu a Maira s Aidenem musí na pomoc povolat Laras a jejího manžela Raynarda, odborníky na démony… No, bylo to utahané. Opravdu zbytečně dlouhý film na to, že tahle zápletka je už ohraná jak gramodeska. Dokonce je to první horor, u kterého jsem se smála. Nemohla jsem si pomoct, ale když pojašený indonéský Valak naháněl Laras po fabrice s nožem, smála jsem se jak idiot. Panenka tady byla nějak do počtu, i když byla děsivá, moc ji film nevyužil. Líbilo se mi konečné rozuzlení, líbilo se mi i morální poučení. Protože to je prostě fakt - démon by si ani neškrtl, nebýt zlých lidských vlastností. Taky byl super kostým ala Valak, to fungovalo. Relativně průměrný horor. ()

AmunRa

Indonéské horory nebývají špatné, ale tentokrát jen scénáristé splácali několik známých amerických filmů počínaje Annabelle a vytvořil nezajímavý slepenec bez vnitřní logiky a atmosféry, který bohužel místy přecházel proti vůli autorů do absurdní komedie. Herecké výkony nebyly vyloženě špatné, ale nepřekonaly tristní režii a mizerný scénář. ()