UFO

• Nový Zéland UFO

Derek (Alex Sharp) je geniální student, který je od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svojí přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, tak nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI. (topr harley)

bobstock

Hezké překvapení s pozitivním koncem pro nenasytné vědce, horší pro lidstvo, kterému dochází čas. Ryan Eslinger dokázal, jak udělat scifátko s mrazivě tajemnou atmosférou bez drahých digitálních triků. Velice inteligentní scénář pro mnohé až moc matematicky složitý. Musel jsem si to pustit dvakrát alespoň pro ten pocit, že jsem 20procent pochopil. Sice pro mnohé diváky chybí dramatičtější vyústění, ale o tom to však nebylo. Název UFO to skvěle vystihlo a navíc jsem zjistil, proč už nikdy nebudu raketový inženýr. :) 75% ()

cariada

Objeví se UFO ale jak jinak úřady se to snaží zatajit. Jenže jistý student se v tom neustále šťourá a ne ne dát si pokoj. Opravdu je otravnější než svítiplyn. Pravdu sice nakonec zjistí a i dostane možnost se podílet na utajeném výzkumu. Celé to místy působí jak hraný dokument. Pravda o UFO je asi taková že existuje, jenže se to nikdy nejspíš nedozvíme, vlády, které se o to zajímají to vždy zametou pod koberec. A dokud mimozemšťané nebudou sami chtít, aby je lidstvo skutečně vidělo, tak můžeme jen spekulovat. ()

misterz

Matematika nepustí. S väčšinou sa dá preto súhlasiť. Je naozaj smiešne si myslieť, že sme vo vesmíre sami a ešte k tomu akože páni tvorstva. To je podobná blbosť, ako keď niekto tvrdí, že celá história začala pred 6000 rokmi. Mohlo to byť ale lepšie spracované. Lepší priemer. 65/100 ()

Adramelech

Film pojednává o škodlivosti mimozemšťanů. Kdyby se tady ufoni neplacatili s těmi svými létajícími talíři a neotravovali s nějakými šifrovanými signály, mohli by se nadaní studenti lépe věnovat studiu a také by nezanedbávali své přítelkyně. Předpokládám, že lidstvo to tady tak jako tak v historicky vzato krátké době zabalí, tak mějte, ufoni, ještě trochu trpělivosti a nepruďte nás. Film nemá konec, není jasné, jak to vlastně dopadlo. Sledovat luštění signálů mladým géniem mě zas až tak moc nebavilo. – Ještě doplňuji. Nedovedu si představit matematický metajazyk, jímž by se daly výstižně vyjadřovat myšlenky, ať už „Přicházíme v míru.“ nebo „Naděláme z vás sekanou, bastardi.“ Daleko praktičtější by bylo, kdyby ufoni nějaký čas monitorovali pozemské televizní vysílání a naučili se anglicky. Při jejich technické vyspělosti a vysokém IQ by pro ně ani jedno ani druhé neměl být problém. Akorát by se asi zasmáli anglickým idiomům. ()

jokino

Mne sa to celkom páčilo. Silno komorný snímok, ktorý sa prakticky na nič nehrá. Povedzme, že vychádza z akej-takej reality. Jedine hl.hrdina mi trochu liezol na nervy a dosť mi pripomínal Sheldona Coopera (Big Bang Theory), ale inak v pohode.. Celý snímok sa snaží mať vedecké základy a nich stavia. Pripadá mi, akoby mladší a podstatne chudobnejší brat sci-fi filmu Contact (Jodie Foster), ale samozrejme, vôbec neporovnávam, ide o úplne iný level filmu.. Za mňa ale celkom spokojnosť. ()