Odkaz - Série 1

(séria)
USA, (2018–2019), 11 h 39 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

Tom10000

1. série seriálu Odkaz mě velmi zaujala. Zpočátku, asi prvních pět dílů, jsem nebyl příliš zaujat, ale nakonec, po zhlédnutí všech dílů, musím uznat, že se  nemůžu dočkat druhé a části třetí série, jež je zatím ve fázi vývoje. Příběh jen shrnu: Landon Kirby a jeho nevlastní bratr Rafael hledají způsob, jak zapadnout do světa. Nemají rodiče, a u Rafaela se začínají objevovat podivné příznaky něčeho neobvyklého. Rozhodnou se obrátit na Salvatorovu školu. V ní poznávají ředitele školy Alarica, jeho dvě dcery Lizzie a Josie a i Hope, s níž se Landon setkal již dříve a jež mu pomohla najít jejich školu. Sám Landon je spíše chudák, nikdo ho moc nemá v lásce a připadá si odstrčen. U Rafaela se zjistí, že je vlkodlak. Na to je ale škola zaměřená, na ty, jakými je právě on, i na upíry a čarodějky. I když je Landon zcela normální, ve škole smí chvíli zůstat. Rafael se pomalu začleňuje a Landon poznává pravou povahu a podstatu Hope coby "tribryda", upír, čaroděj a vlk dohromady. Je potomkem Klause, mocného Původního (kdo zná Upíří deníky či The Originals, ví více). I přes tuto skutečnost k ní Landon cítí mnoho. I když je ze školy nakonec s Rafaelem, jenž si přeje být s ním, vyhnán, není všemu konec. Ukradl magický nůž, a to je zlé. Dalších několik dílů útočí různá monstra na naše hrdiny. Od draků, přes lesní víly až po Necromancera. Magický nůž slouží jako jeden ze tří klíčů pro otevření Malivora, toho z nejhorších. Landon se s Rafaelem vrací zpět. Postupem času si landon s Hope utvoří vážný vztah plný lásky. Rafael se stává Alfou smečky a poznáváme i ostatní. Problémy Lizzie s její vnitřní temnotou, o jejich schopnostech sifonky. I Josie je má, ji ale trápí nízké sebevědomí a bývalá láska v podobě podlé přítelkyně. Alarica trápí vše, od postu ředitele školy až po starosti o své sestry a jejich budoucímu osudu - sjednocení. MG je upír, jenž, narozdíl od svého kamaráda Kaleba nehodlá pít lidskou krev. Kaleb je výstředník, upír a neposlušný teenager. Konec série je ve znamení mnohého. Landon zjistí pravdu o svém otci, jímž je golem Malivor, jenž je nyní v tekutém stavu. Ten pohlcuje temnotu a všechny nadpřirozené. Na ně poté ostatní zapomínají. I druhý artefakt se v něm nyní nachází. Landon navíc zjistí i pravdu o sobě. Po schodě nešťastných náhod umírá. Hope to zlomí srdce, ale oddychne si, když se její kluk probouzí jako Fénix z popela, i když je stále člověkem, je nesmrtelný. Škola je přepadena Triádou, organizací snažící se zastavit nadpřirozeno. Landon je unesen mužem, z nějž se vyklube jeho "bratr", jehož stvořil Malivor ještě v celku z hlíny. Třetí artefakt padá do Malivora. Hope sice Landona zachrání, ale sama se musí obětovat a s mužem, bratram landona, padá do Malivoru. Tím na ní, poté, co nařídí Alaricovi spálit o ní údaje, všichni, včetně její životní lásky landona, zapomínají. Sérii hodnotím kladně, 80 - 85 procent, 4 hvězdy. Doporučuji! ()

NikiVai

Upíří deníky byly seriálem, který mne provázel na mé cestě objevení seriálů jako takových. Ale to už je mnoho let nazpátky. Mezitím jsem dávno vyrostla ze seriálů ze střední, takže když jsem narazila na Odkaz, říkala jsem si, že to nejspíš  nedám. Ale právě kvůli Salvatorovcům jsem dala šanci prvním pár dílům a hned na úvod mě čekala epizoda s drakem. No potěš koště, pomyslela jsem si. Ale s každým dalším dílem jsem se přistihla, že jsem napnutá, co bude dál. Bylo to fajn, příšery se mi zdály spíš legrační než strašidelné, ale vždyť to je nakonec jedno. První série mi zpříjemnila pár hodin a já už se těším na pokračování. ()