Po zmizení urny se Alaric, Hope, Josie, Lizzie, Kaleb, Dorian a Emma vydávají na cestu, aby artefakt našli dřív, než dorazí další nestvůra z Malivoru. Mezitím se Lizzie zaměří na Hope kvůli všem jarním prázdninám, které se v předchozích letech její vinou pokazily. Skupina se nakonec semkne poté, co začne hrozit, že městská karanténa odhalí jejich nadpřirozené identity. (HBO Europe)

Tom10000

12.díl. Mumie, další z hrůz, jež si přeje mocnou sošku, jíž již delší dobu schovává Alaric a jeho tým. Lizzie je opět mrchou, navíc si velmi dobírá Hope. Když spolu jedou dodávkou po stopách předmětu, jehož se Alaric zbavil pod vlivem posledního slimáka, v pobobě sošky, jsou přepadeni rojem kobylek. Navíc již po nich pátrá Triáda, jak zjistí Hope při pohledu na muže, jehož již potkala v Kansasu. Při tom všem se snaží prozatím zůstat zadobře s organizací. Hope má již dost dohad s Lizzie. Když, nejdříve poprvé, a následně podruhé porazí mumii, svěří se jí Lizzie se skutečností. Když Hope údajně zapálila svůj pokoj a vystražila Alarica, číměž zničila Lizzie život, a navíc ji nazvala stvůrou, byla to Josie, kdo toto vše způsobil. Milovala totiž Hope, bála se jí to ale prozradit. Alaric je nucen sošku předat Triádě, zachránil tím Emmu a svého poradce. Ten, když zjistí pravdu o ní a především Alaricovi, opouští školu. Josie a Hope s Lizzie se usmíří. 75 - 80 procent. ()