Odkaz - Série 2

(séria)
USA, (2019–2020), 11 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Seriál Odkaz, odehrávající se na Salvatorově internátní škole pro mladé a nadané, vypráví příběh další generace nadpřirozených bytostí. Ty záhy zjistí, co znamená být výjimečný ve světě, jenž pro ně patrně nikdy nenajde pochopení. Na škole, kterou běžně navštěvují upíři jako MG, vlkodlaci jako Rafael a čarodějnice jako dvojčata Lizzie a Josie Saltzmanovy, se šokovaní studenti a jejich zbožňovaný ředitel dr. Alaric Saltzman ocitnou tváří v tvář řadě monster a nestvůr, o nichž slyšeli jen v mýtech a povídačkách. Drak. Chrlič. Bezhlavý jezdec. Zlo, skrývající se za vzkříšením těchto kdysi fiktivních bytostí, se ukáže mít děsivou spojitost s nejnovějším studentem školy Landonem Kirbym. To přiměje jeho první a jedinou lásku Hope Mikaelsonovou, zářící hvězdu Salvatorovy střední, obětovat své místo nejen na škole, ale i na světě, aby Londona ochránila před strašným osudem. Nová řada představuje svět bez Hope Mikaelsonové a s tím spojený všudypřítomný chaos. Hope se po celou dobu bude snažit vrátit na školu, kterou považovala za svůj domov, i mezi přátele, jež milovala jako vlastní rodinu. (HBO Europe)

Tom10000

2. sérii zhodnotím krátce. Lizzie již nyní kontroluje sebe sama a dokáže si proradit i se zoufalými situacemi. Těmi však nyní není jen množství příšer, ohrožení od Malivoru a nový kluk Sebastian, ale i Josie, jejíž hrátky s černou magií přejdou meze. Hope se vrací z Malivoru a zanechává tam Landonova bratra. Všichni na ni ale zapomněli. Landon si nyní tvoří silný vztah s Josie a nikdo o ní logiky nejeví zájem. Jen Alaricovo pochopení a sledování Landona jií umožní zůstat ve městě. Kdyžpojme Josie podezření, jež je trápí po několik měsíců, a spolu s ostatními se s ní setká, vrátí všem vzpomínky. Není ale všemu konec. Necromancer se vrací a spolu se svým služebníkem touží po temné magii. Ta je skrytá v kouzelných hodinách. Ale teprve poté, co se dozví o sjednocení a hodlají se přesunout do vězeňského světa, kde vládne Kai Parker, hrozí to nejhorší. Kai se chce vrátit zpět, a zneužije Josiinu temnou magii k návratu do světa živých. Josie je nucena temnotu vstřebat, a zanechává to na ní následky. Nyní je plná černé magie, chladná a krutá. Společně s Necromancerem utvoří tým a ohrožuje životy všech. Málem zabije Hope, a jen rychlý zákrok zbabělé Lizzie jí zabrání dokončit vraždu. S Lizzie se sjednotí, ale zákrok Hope jí umožní vniknout Josie do mysli a Lizzie oživit. Umírá Landon, díky Rafaelovi. Ten je kontrolován Necromancerem, když Rafaela zabil a přivedl zpět jako loutku. Hope se podaří vrátit Josie zpět a Lizzie z ní po domluvě vysaje magii a daruje Necromancerovi, stále však spí kouzelným spánkem. A sám Pán smrti nedodržel zcela slib. Vše je v pořádku, jen Landon, poté, co byl probodnut zlatým šípem a coby fénix, jak zjistíme díky jeho úmrtí, umírá opět a zřejmě navždy, se neprobouzí. MG se s Lizzie konečně zblíží a i vztah Hope - Landon se zintenzivní. Bude tomu ale i tak nadále? Landon je zřejmě, prozatím, po smrti, a Hope spí (...). Lepší než 1.série, 95 procent, nechávám si rezervu na další sérii (ke dni 08.06.2021 má sice jen sedm dílu nadabovaných a čtrnáct odvysílaných z šestnácti, ale plánuje se i čtvrtá série). Doporučuji! ()

NikiVai

Druhá série to pořádně rozjela. Do popředí se dostává Necromancer, týpek strašlivý a přesto ťulpas :))) No, samozřejmě, že jsou naši hrdinové neohrožení, stateční, laskaví. Ale proč ne. Jako čarodějnicko upíro vlkodlačí pohádka je to fajn. Škoda jen, že to čarování hraje prim, ale tak není všemu konec, že. ()