Darkness Reigns

beso74

FF žáner je u mňa spomedzi všetkých hororových subžánrov asi to posledné, po čom siaham.Ale raz za čas je nutné niečo z toho pozrieť, aby bol človek v obraze. tentokrát mi šťastie prialo a pozrel som si niečo, čo má ani neuspalo a ani nerozzúrilo do nepríčetnosti. Film o natáčaní filmu určite nie je ničím novým, ale zdôvodňuje takmer permanentné využitie ručnej kamery (navyše koniec logiku toho všetkého ešte umocní), herci nie sú najhorší (Casper je macher, Peter Mayer sa do úlohy odborníka na paranormálne javy asi narodil, zvyšok ujde), scenár sa snaží byť chytrým a pohrať sa trochu sám so sebou - Darkness Reigns je o premiére dokumentárneho filmu Darkness Reigns, ktorý vznikol pri natáčaní hororu Defanatus Soul (ktorý bol pracovným názvom filmu, škoda že sa zmenil, mohlo to byť ešte zapletenejšie), Casper Van Dien hraje a paroduje sám seba. Mimochodom, jedna z naj častí je, keď tvorcovia v interview vysvetľujú ako k nemu došli - Slater bol drahý, všetci Baldwinovci zaneprázdnení a Liotta to nechcel ani prečítať. Ale C.V.D. bol stále našou prvou voľbou.. (Ešte lepším dôvodom je angažovanie Jennifer Wenger). :D. Aj keď sa prvú polhodinku dokopy nič strašidelné nedeje, nenudil som sa, kamera je stále zapnutá a sem tam sa mimo centra pozornosti odohrá niečo ťažko vysvetliteľné - počuť hlasy, na okamih je vidieť niečo čudné. Až príde interview s C.V.D. a prepukne peklo na zemi, pardon v hoteli. Možno žiaden filmársky zázrak, ale určite nadpriemerné FF. ()

ARI50

Casper hraje snad všude a nikde asi pořádně nezazáři no, natáčeni se promění v jatka, ehm... Pokus o jatka a dobrý horor ale je to herecká nuda se špatným nápadem. ()