Úhoři mají nabito

• Česko Úhoři mají nabito (viac)

Toto nie je len hra. Je to útek z reality všedných dní, ktorý je prudko návykový. Úhoři mají nabito je čierna komédia o partičke chlapov, ktorí sa vo voľnom čase hrajú na členov URNA – Útvaru rýchleho nasadenia. Zasahujú v domoch domnelých zločincov, evakuujú kultúrne domy a do svojich hier zaťahujú nič netušiace okolie. Ich motiváciou je túžba po adrenalíne a falošná predstava, že sú ako Robin Hood a jeho družina, ktorí bohatým brali a chudobným dávali. URNA je pre Roberta, Arnyho, Karloas, Davea a Komára istota, únik i náhradný svet. Svet pre chlapov, ktorí tak trochu nevyrástli z puberťáckych úletov. Všetko ide hladko až do okamihu, keď sa ocitnú v nesprávnu chvíľu na nesprávnom mieste. Jedno náhodné zastavenie na benzínke a ich hra už nie je iba zábavou. Obzvlášť, keď sa do všetkého zapletie pekná pumpárka. (Forum Film SK)

Bohdy67

Navzdrory celkem slušnému obsazení to je fakt nehorázná píčovina... Hodně dlouho jsem neviděl takovou snůšku hloupostí a dementního chování postav, respektive debility charakterů. Příběh v podstatě taky tak trochu vytaženej z prdele...Prostě na to že to šlo i do kin, opravdu debilita... A naprostá ztáta času :-/ 18% ()

Tweny odpad!

Námět sliboval neotřelou černou komedii s výborným hereckým obsazením. Tady se ale nepovedlo vůbec nic. Nevím jestli se o humor měla postarat ta změť sprostých slov, která se postavám sypou nepřetržitě z pusy nebo opilecké dialogy nesouvisejici s ničím natož s dějem. Herecký potenciál úspěšně nevyužit, až mi bylo herců místy líto. Pozitivně hodnotím jen pěkné záběry na mé rodné městečko, hudbu a scény Hádka staršího se sličnou slečnou. Ale ani to na 1 hvězdu nestačí. Bohužel ()

Redyx1

Tak opravdu jsem se na tento film těšil a výsledek mě fakt nepotěšil.Herecky to bylo slušný,Oldřich Kaiser super a kluci Hádkové taky, nicméně samotný příběh,zápletka a hlavně finále je opravdu dost divný.Výběr hlavní herečky je úplně mimo a nesmysl že ve volných chvílích sportuje na kolečkových bruslích a v klidu chodí za blbem do špitálu,co jí chtěl zastřelit,jí uvěří max.tak režisér....jo a bylo v kině fakt narváno celkem 3 lidi ()

tumpach

Oproti nekterym negativnim ohlasum a recenzim bych rad vyjadril pochvalu poctive filmarske praci. Kamera, strih, hudba, zvuk a herecke vykony jsou temer bezchybne. Jedna se o smyslenou filmovou komedii, parodujici nasi malou kotlinu. Nektere situace by se mozna tezko staly, ale prave proto to neni film zalozeny na skutecnych udalostech a neni logicke toto filmu vytykat. Film se po decentne zdlouhavejsim zacatku prijemne rozjede, hrdinove prohlubuji sve idiotske problemy a divak je pomerne zvedavy, jak se dej bude vyvijet dal. Film si dela legraci temer ze vseho a ze vsech. Nikdo neni zcela kladnym ani zcela zapornym hrdinou. Sympatizovat neni s kym. Na oddechovy vecer ideal. ()

Ficka_CZ

Jedna hvězda za Kaisera, druhá za herecké výkony. Scénář, ač psaný skoro 3 roky je vyslovený bída plná nelogických a neuvěřitelných míst. Je to taková parodie na parodii o akčním filmu. Tohle prostě neumíme. ()

andydufrsn odpad!

Nevěřím tomu, že tohle dělal ten samý člověk co Sekala a Babí léto. Jestli pan Michálek udrží nastavený trend vývoje svých filmů tak další na řadě bude nějaké dojčefejkalporno! ()

TWANG1977 odpad!

Už dlouho jsem z kina nešel takhle nasranej totání ztráta času.Tento film nemá nic absolutně chybí příběh,Dementní slepenec scén s ještě horšími dialogy.Nechápu že jsem z kina neodešel a ješě víc nechápu jak takovouhle sračku může někdo psát 3 roky !!!! Retardované dítě napíše za odpoledne lepší scenář než bylo toto utrpení. Možná nejhorší český film co jsem kdy viděl Troškovy Kameňáky jsou vedle too oscarové snímky. ()

Hirogen

Upřímně, nechápu to nízké hodnocení. Parta chlapů se prostě baví. Pokud se nebaví, jsou z nich tuctoví troubové. Snaží se pro něco žít. Sice to je kravina pro co žijou, ale upřímně, každý koníček co chlap má, je stejná kravina. Jen si ten chlap vždycky myslí, jak je to pro svět důležitý - sbírání známek, lepení lodiček v láhvi.... Tady to navíc má nějakou hlavu a patu. Má to nějaký začátek, zápletku a rozuzlení. Nechápu, jak taková krávovina, jako je "Díra u Hanušovic", kterou považuji za stoku české kinematografie, může mít lepší hodnocení. ()

bilder

Skvělý začátek, dobrý konec a uprostřed tak trochu nuda. Nápad dobrý, ale bohužel nevyužitý, šlo z toho vytěžit mnohem víc a od Vladimíra Michálka bych to čekala. ()

BooThCZ

Vladimír Michálek s Petrem Pýchou pracovali na scénáři přes 3 roky. Veřím že na papíře to mohla být i docela švanda, pohyblivé obrázky už taková zábava nejsou. ()

majorzeman13

Český film ,který zapadá do ranku podprůměrných ! Myslím ,že jednou stačilo !? Vladimír Michálek bohužel zklamal a nejen on ? Ani fajn obsazení to nezachrání..... ()

JerryPilsen

Dobrý nápad zůstal na půl cesty,scénář se posléze soustředí na jednotlivé postavy než na celek.A logické chyby přibývají.Ale jakoby to nakonec nevadilo a tvůrcům šlo přece jen o něco jiného. ()

bonsetti

Kupodivu po dlouhé době film, který jsem vydržel až do konce, i když na začátku se mi to zdálo trochu naivní a někteří herci nic moc. Myslel jsem, že to bude nějaká přiblblá komedie, ale pak ve chvíli, kdy došlo ke zvratu děje při přepadení benzínky, to začalo být zajímavý a i přes výše zmíněnou občasnou naivitu a nesmyslnost/nereálnost/nelogičnost to nebylo špatný. Zdejší hodnocení mi přijde zbytečně podceněné. ()

Tonula

Úhoři mají nabito je jednou z mnoha nevyužitých možností k vytvoření kvalitního českého filmu s kriminální zápletkou. Mnoho scén je nelogických. Hrdinové se většinou chovají jako dementi a třeba závěrečná scéna, kdy přepadají zloducha, aniž by měl jeden z nich nasazenou masku, je úplně hloupá. Většina hrdinů je podivná a nemohu si pomoci, třeba zařazení Lábuse jde úplně mimo film, jako by šlo jen o to, aby mu za účinkování vyplatili nějakou odměnu. Kdyby se jeho postava ztratila, filmu by to jen pomohlo. Podobně nemá žádnou logiku zařazení scény opilců v potoce a vymýšlení historky o vražedných úhořích. Přesto bych film úplně nezavrhoval. Přes nepravděpodobný děj má film spád a dá se dodívat bez usínání. Jen je škoda, že se asi málokdo ztotožní s některou z postav, které popisuje. Nesedí mi ani herci v hlavních rolích a snad nikdo nezahrál přesvědčivě. Film není propadák, ale také není žádné hluboké dílo - 3* ()

Rawen616 odpad!

Debilita tak neskutečných rozměrů, že mě to donutilo napsat tenhle komentář. A to jsem si to původně pustil jen jako nějakou hovadinu na pozadí k práci a nakonec nevěřícně čuměl a snažil se (marně) rozklíčovat, cože mi ten film vlastně chce sdělit. ()

BigJohn02 odpad!

Tak prej: Komedie / Drama / Krimi / Thriller. A přitom stačilo jedno slovo: Píčovina.---Viděl jsem podruhý a názor jsem nezměnil. A ta Anča tam vypadá jak klaun. ()

nomak

Cekal jsem podle hodnoceni sracku, ale ukazalo se, ze dat na nazor zdejsich intelektualu se fakt neda. 4. hvezda za Labusovy koule, Rupertuv slint a celkove zvladnute efekty a propriety. ()

adaben

A mně to zas tak špatné nepřišlo, a to nejsem příznivec akčních komedií ani sprosté mluvy na plátně. Ale mělo to nějaký nápad, zápletku, rozehrané hlavní hrdiny, nebyl to takový blázinec či galimatyáš jako mnohé jiné současné české filmové výtvory. Herci se snažili a v detailech byli někdy velmi dobří (včetně třeba epizodního J.Lábuse). A bylo to o týpcích a jejich myšlení, kteří se v současnosti vyskytují. Jistě, V. Michálek natočil už i lepší filmy, a mohlo to být místy méně užvaněné. ()

pirduch

Viděl už jsem mraky horších filmů. Základní myšlenka pochopitelná, věřím, že pár podobných bezmozků je v mém okolí také, a je jen na situaci, prostředí a možnostech,jak se realizujou. Občas škobrtá logika,ale to posledních pár let snad v každém filmu. Obsazení dobré, Vyorálek luxusně přesnej typ chytrýho blba z fitka. Chyběl mi v závěru "happy end " s jejich chycením a potrestáním, takhle vlastně dostali prašule a byli za vodou,což by mohlo inspirovat mnohé další primitivy. ()

bratr_jezek

Parta různorodých chlapíků (v podání dobrých českých herců) se baví tím, že si hraje na falešnou URNU. Vtip spočívá v tom, že naplánují akci, vyděsí, ztrapní a ublíží lidem, kteří si to i "možná" zaslouží (náckové, pytláci, městská smetánka v kině). Nevím, jak dané akce dopadly, nevíme, jestli se někdo z "napálených" se snažil nějak pomstít, nevíme, jak si "cíle " vůbec vybírají. Strašná škoda, potenciál, herci i zápletka asi přitáhla do kin nebo k televizi hodně lidí. Větou ze závěru filmu, byli pak výsledkem dost, řečeno slušně, "rozčarováni". Od nečekané komplikace na benzínce, kde se střetnou s opravdovým zločinem, jde celý film do absurdit a nabízí čím dál tím šílenější vývoj děje. Vrchol filmu pak přichází jako dost nepovedená parodie, která se taky praštila do hlavy bez helmy a závěrečné křečovité zakončení filmu to jen podtrhlo. Český film asi chtěl být strašně cool, ale i dle ostatních komentářů, tudy cesta NEVEDE! ()