Úhoři mají nabito

• Česko Úhoři mají nabito (viac)

Toto nie je len hra. Je to útek z reality všedných dní, ktorý je prudko návykový. Úhoři mají nabito je čierna komédia o partičke chlapov, ktorí sa vo voľnom čase hrajú na členov URNA – Útvaru rýchleho nasadenia. Zasahujú v domoch domnelých zločincov, evakuujú kultúrne domy a do svojich hier zaťahujú nič netušiace okolie. Ich motiváciou je túžba po adrenalíne a falošná predstava, že sú ako Robin Hood a jeho družina, ktorí bohatým brali a chudobným dávali. URNA je pre Roberta, Arnyho, Karloas, Davea a Komára istota, únik i náhradný svet. Svet pre chlapov, ktorí tak trochu nevyrástli z puberťáckych úletov. Všetko ide hladko až do okamihu, keď sa ocitnú v nesprávnu chvíľu na nesprávnom mieste. Jedno náhodné zastavenie na benzínke a ich hra už nie je iba zábavou. Obzvlášť, keď sa do všetkého zapletie pekná pumpárka. (Forum Film SK)

Khotzilla

Skvělý námět, vynikající herecké výkony, ale na druhou stranu nezvládnutý scénář a zcela průměrná režie. Moc to pak nedrží pohromadě, i když třeba dialogy by tomu kdejaký film mohl závidět, a hlavně z toho vůbec není jasný nějaký záměr. Nebo co tím chtěli tvůrci říci. Karikatura, i když poměrně výstižná, všech těch "domobran" a samozvaných strážců je trochu málo. A to, jak se to nepovedlo, je patrný i z toho, kolik lidí si tady stěžuje, že to je málo thriller. Minimálně jedna hvězdička za Kaisera. ()

Vicente

Úhoři MAJÍ opravdu nabito. Výborný nápad, který byl ještě výborněji zpracován. Režisérsky také výborně pojato.Prostě urna GO ! ()

Rene.Artois odpad!

Naprosto děsivé! Chabý námět, odfláknutý scénář, naprosto nepochopitelně jednající postavy, dějové lapsy, moralita v závěrečných titulcích jako hřebík do rakve. Normálně jsem byl po shlédnutí naštvaný sám na sebe, že jsem zabil čas koukáním na takovou pitomost. Asi by mi to vůbec nestálo za komentář, kdyby režisérem tohoto díla nebyl Vladimír Michálek, tvůrce famózního Zapomenutého světla, nebo neméně zdařilého Babího léta či Sekala. ()

horskejvlk

Já neví to má být parodie na postradatelný ? Scénář je slabý je mi líto herců kteří to vše zachraňují jak se dá ale tady není co zachraňovat. ()

710.cz

Fakt jsem se snažil....třikrát jsem rozkoukal a nedokoukal. Tohle si, Vladimíre Michálku, do cévéčka nedávej, žes to točil. Fakt ne. ()

Missfit

Řeknu to asi takhle. Úhoři mají nabito se mi zdá jako kolotoč emocí, všechno od vyhnaných trapnokomických situací až po naivně idealistické dofukování reality maloměsta. Hádám se z toho filmu neposadí běžný divák na zadek, ale myslím, že snímek má svou hodnotu. I když nečekejte úplně "polootevřenou slintající hubu" na konci. ()