Golden Kids Comeback

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 1994, 38 min (Special Edition: 91 min, Alternatívna 50 min)

Byla jednou jedna kapela. Spojili se v ní tři slavní zpěváci populární hudby – Helena Vondráčková, Marta Kubišová a Václav Neckář. Bylo jim něco přes dvacet a rozhodli se zpívat společně jako Golden Kids. Jenže než stačili pořádně začít koncertovat, přišel rok 1969 a zákaz Marty Kubišové ve všech sdělovacích prostředcích, v ČST, rozhlase, a především zákaz koncertování. Vadilo, že se zpěvačka angažovala během tzv. pražského jara a že její Modlitba pro Martu se po 21. srpnu a sovětské invazi stala nepsanou hymnou. Kapela měla našlápnuto na mimořádný úspěch, leč nuceně se rozpadla a zbývající zpěváci dál vystupovali sólově. Po roce 1989 Marta Kubišová mohla opět na jeviště. A všichni tři se po čtvrtstoletí sešli ke společnému koncertu v pražské Lucerně, z něhož Česká televize pořídila záznam. Dalších 24 let je za námi a přes všechny peripetie, napjaté vztahy, spory a problémy tu zůstávají písničky, které fanoušci milují. Pojďme si je společně poslechnout: Přejdi Jordán, Ring-o-ding, Nautilus, Proč mě nikdo nemá rád, U nás máme mejdan… (Česká televize)

papilon395

Unikátní koncert z Lucerny po obnovení tria v r. 1994. I ze záznamu je cítit nadšení publika a společná radost ze zpívání. Nezaměnitelné hlasy zní v nádherném souzvuku. Kostýmy evokují šedesátá léta, kdy se trio zrodilo. V doprovodné kapele Ota Petřina s akustickou kytarou. Repertoár většinou ze známých převzatých pecek v jedinečném podání. Byli dobří, moc dobří. ()

otík

Jó to byla doba - Helena bez silikonů a pušapky, Vašek ještě bez hrůzostrašného pupku a s pamětí, jen Kubiška byla a je pořád stejná. Ale pryč se sarkasmem. Tohle trio si totiž zaslouží chválu, koncert je to skutečně moc krásný, každý účinkující dostane svůj prostor, i když je jasné, že to nejlepší jsou vždy společné písně. Velká škoda, že 20 let nesměli spolu zpívat a po revoluci už to bohužel pořádně ani nerozjeli. Krásný archiv, který naštěstí až tak velkým archivem zatím není. Zpěvy doprovázel Orchestr Golden Kids. Hudební nastudování: Michal Tesař PS: škoda tak krátké minutáže, tento koncert si zasloužil být nesestřihán ()

SOLOM.

Tohle trio jsem měl hodně rád. Sice jsem nezažil jejich počátky – to jsem ještě nebyl ani na světě, ale jejich Comeback se mi líbil velic a jejich písničky se mi líbí dodnes. Byla sakra škoda, že je tehdejší režim na tolik let rozdělil a Kubišové defakto vzal kariéru. Jo tohle se uskutečnilo ještě v době, kdy to mezi nimi bylo zase všechno OK a opravdu radost pohledět a stejně tak i hlavně po poslechové stránce. Marta – Vašek – Helena - opravdu „Zlaté děti“ doslova tehdejší perla národa! ()