Hlava 22

• Česko Hlava 22 (viac)

Pilot amerického bombardéra kapitán Yossarian sa v druhej svetovej vojne ocitne v pasci absurdného pravidla, že ochota lietať v nebezpečných misiách je prejavom duševnej choroby, a napriek tomu ho neustále poverujú stále riskantnejšími misiami. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Lockeroom k tomuto seriálu (2)

Hlava 22 (2019)

Moc se mi to líbilo a dobře jsem se pobavil. Herecké obsazení a výkony skvělé, hlavně Christopher Abbott je skvělý i ten herec, co hraje majora Majora Majora, má velký komický talent. Problém mám ale s koncem seriálu, který se zásadním způsobem liší od konce knihy a mění tím vyznění celého díla. V knize i ve filmu Mika Nicholse je poselstvím víra a naděje, v seriálu je to smutná rezignace. Lze vůbec takto měnit smysl uměleckého díla a majitelé autorských práv s tím souhlasili?? Jak jsem napsal, seriál byl skvělý, ale ten konec nevím. Jakoby do světa, ve kterém psal Joseph Heller a točil Nichols pasoval víc ten nadějný konec a do toho dnešního ten smutný, Ale to je jen můj závěr a zřejmě ne umělecký záměr tvůrců. ()

Episode 6 (2019) (E06)

Zcela jiné ukončení než v románu a ne lepší. Jinak dobré, ale tohle je zásadní, dávám o hvězdičku méně. ()

PF 2020

PF 2020