The Dare

Večer s rodinou se změní na Jayovu (Bart Edwards) noční můru, když ho neidentifikovaný muž unese z jeho domu a zamkne ho v suterénu se třemi dalšími vězni. V určitých intervalech maskovaný psychopat sestupuje do sklepa a střídá mučení. Situace se zdá beznadějná. Postupně si však oběti uvědomují, že příčina toho, co se děje, může spočívat v jejich minulosti. (LIVINGDEAD)

ricci.s

Režisér rozdelil film na dve časové línie. V minulosti - o malom chlapcovi, ktorého vychováva totálny magor, a v prítomnosti - o skupinke unesených, ktorí sa stretnú v akomsi kumbále a čaká ich mučenie. Akurát, že či to režisér chcel alebo nechcel, bolo mi už po pár minútach jasné, ako to vlastne je. Ku koncu som si už želal, aby sa to uzavrelo čím skôr, lebo keď už má hlavný hrdina možnosť toho imbecila odrovnať, a namiesto toho sa tam s ním donekonečna naťahuje, moja trpezlivosť pomaly klesá a začínajú nervy. Plus tá bodka na záver, tam sa to už utopilo v klišé. Ale aspoň film zaujme kvalitnou porciou násilia, a prehľadnosť scenára v tomto prípade neznamená nudu, takže na neznámu novinku, od ktorej radšej nič nečakám, je to úplne v pohodičke. ()

Morholt

Barák, sklep a čtyři lidé připoutaní ke zdi, které čas od času mučí magor v nátělníku a masce. V druhé linii se film vrací do minulosti a ukazuje poněkud svéráznou výchovu. Jaké mají obě linky spojení je jasné asi každému. Pro mě tu byl zajímavý akorát Brake, který se prostě pro podobné role narodil, ale jinak? Ačkoliv týrání tu hraje jednu z hlavních rolí, děje se jaksi mimo záběr, gore je minimální a postavy na pěst. Finále, kdy si to má hlavní hrdina rozdat se záporákem, je natahované a tím i směšné. Celkově bída s nouzí. 15% ()

honajz2

Já ty slabé 3* nakonec dám, ale zklamání se i tak neubráním. Do zhruba 40 minuty to šlape jak má, je to napínavé, člověka zajímá, co z toho vypadne, místy to bylo i brutální, takže proč ne. A pak přišla totálně debilní pointa, která mi byla z větší části jasná hned od té chvíle, kdy jsem poprvé tu čtyřku výtečníků viděl pohromadě. Od té chvíli jsem dokonce začal fandit vrahovi, byť po sundání masky vypadal jak hlavní hrdina Atomového gymnázia 2. I tak ten film byl pořád dost napínavý a došlo i k pár hnusným scénám (vede jednoznačně červík hozený na oko), co se toho mučení týče, tam to měl režisér velmi dobře vymyšlené. On tu byl potenciál na dobrý horor, a bylo ho hodně, jenom ho bohužel zabila ta debilní pointa. A taky nechápu, z čeho ten vrah žil a co tam celou dobu jedl, když evidentně nijak nevydělával. Kvůli tomu všemu jsem z The Dare tak zklamaný. A za ten epilog bych Aldersona nejradši zfackoval. Kdy už to debilní klišé konečně vymře? Navíc tady bylo strašně hloupé. Slabé 3* ()

*CARNIFEX*

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie "diváka" som očakával ďaleko horší zážitok. Príbeh má svoj "zmysel", dvojitá dejová línia, kde tá z minulosti dokresľuje oprávnenosť konania záporáka, zas opodstatnenie. Pozdával sa mi hudobný doprovod, čo sa rozhodne nedá povedať o racionálnom správaní postáv, ktoré mi pripomínalo voličov OĽANO, ale aj tak, "The Dare" nepôsobí ako nejaká lacno spracovaná zábava za pár šuniek. Nie, toto nie je snímok, ku ktorému sa niekto po prvom vzhliadnutí opätovne vráti, no v rámci žánru o prejebanom psychopatovi, to zas taká ostuda nebola. ()

darkrobyk

Dvě linie filmu - jedna vysvětluje vznik nemilosrdného zabijáka, druhá pak už sleduje jeho bohulibou činnost na obětech uvězněných ve sklepě. Až časem si divák uvědomí, že vlastně sleduje baladu, kdy vina si žádá řádné potrestání. Jenže v baladách nemusí být tím nejhorším smrt (viz ty nejznámější - Svatební košile, Vodník či Polednice), jelikož větším trestem je žít s vědomím, co jsem napáchal. Gore přiměřené, nijak šokující, ale na vydloubnuté očíčko nakonec přeci jen dojde. Celkově bych dal 3*, jednu však musím přidat za vydařený odlehčený konec, který jako by vypadl ze série Pátek 13. Nemluvě o tom, že v rozhovorech dojde i na Freddyho.... Nejlepší je ale to, že jak děj postupuje, tak se možná přistihnete, že fandíte zabijákovi. Nic světoborného, ovšem na oddech jako jednohubka fajn. ()