Renomovaná advokátka Patricia je vytržena ze svého úspěšného života, když se dozví o únosu svého syna. Ten se objeví o několik hodin později, zraněný a vyděšený. Policii sdělí, že se ho pokusil unést cizí muž, kterého se na základě hochova popisu podaří zadržet. Situace se však zkomplikuje, když se Patricia rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. (La Película)

*CARNIFEX*

"Oriol Paulo" dal pentelkou na papier nejeden takmer dokonalý scenár (Los ojos de Julia, Contratiempo, El inocente). Je akýmsi Xavim vo filmárskom biznise v Španielsku, pričom toto je jediný jeho pokus, s ktorým som doposiaľ nemal dočinenia. Vo výsledku ako takom, človek nespokojný byť nemôže. Má to atmosféru, má to twisty a rozuzlenie, ktoré milo prekvapí, no čuduj sa svete, nemá to takú silu ako všetky jeho doposiaľ natočené snímky. Dôvod je prostý. Nie vždy všetko čo vyzerá na papieri, bude dobre vyzerať aj v reále. Nuž ale, toto nie je jeho vizitka .. ()

Hoyt

Scénárista Oriol Paulo má na zamotané příběhy talent a já mu vždycky rád podlehnu. Ovšem v tomto filmu až na tým vyšetřovatelů a Macarenu byl šílený casting a celkově mi chyběla ta španělská preciznost scén jako například v excelentním Contratiemto. Jinak film solidně utíká a na konci jsem znovu jak už to bývá u Španělů zvykem koukal jako puk a konečný twist vůbec neodhadl. ()

Maynard.

Na tenhle film sem se dostal díky scénaristoj,což je i vynikající rejža, škoda jen, že tohle taky nenatočil. Má za sebou 3 režijní filmy  a za mě všecky 3 dostali 5 hvězdiček, což je jako Nolan. Tohle bylo hodně chytře zamotaný a vyústěný, ale asi tomu chyběla ta rejžova chytrost. Svěřil to jakési ženě, která to nedokázala zhodnotit do plnejch. Ale je to jeden z těch filmů, kterej tě rozhodně upoutá a na konci si jen říkáš, jak to perfetkně dopadlo... ()

Anderton

Z trojice Paulom napísaných scenárov mi Únos prišiel možno najviac spätý s realitou, možno aj preto, že ho nakrútil niekto iný. Paulove trademarky sú ale patrné aj tu, nespoľahlivý rozprávač, viacero zvratov a samozrejme aj ten záverečný. Ten kľúčový sa ale odohrá ešte pred polovicou. Policajti boli celkom chytrí a rýchlo im dochádzali súvislosti, len potom divák nechápe, prečo sa občas chovali ako amatéri...najmä pri sledovaní boli nápadní ako Godzilla medzi mrakodrapmi. Čakal som niečo iné, ale som rád, že ma v tomto smere film prekvapil, na druhú stranu som ale čakal aj trochu viac. 70% a tentokrát na rozdiel od Tela kvôli vyváženosti zaokrúhľujem hore. Film je najmä o tom, že sa z nás kriminálnici stávajú už v detstve a že nič dobré z toho do budúcnosti vzísť nemôže, či už ste gangster alebo advokát. ()

Morholt

První část, říkejme jí únosová, je průhledná až běda a to, že se režie snaží diváka neohrabaně zmást, jí na předvídatelnosti ještě přidává. Druhá je sice o něco zábavnější, ale je tak nesmyslně vykonstruovaná, že působí místy směšně. Nehledě na to že celek působí strašně televizně a to jak vizuálem, tak postupy. Nepřesvědčili ani herci. Hlavní hrdinka mi jednak přišla na matku tak malého dítěte příliš stará a navíc neprojevovala prakticky žádné emoce. Nepřesvědčil ani policejní tým či kriminálníci. Tohle se Španělům moc nepovedlo. 30% ()