Plevel

Podvodník se složitou minulostí, který s adoptivní matkou vede pochybný malý podnik, napravuje svoje hříchy jako mentor skupiny problematických studentů. (Netflix)

emma53

Tak tohle je srdcovka, která není ani tak komedií jako spíš dramedií. A ano, budu tady opakovat, že i pro mě je Kheiron, ten kluk ušatá novým a velmi příjemným objevem. Napsal, zrežíroval a zahrál to opravdu perfektně a já doufám, že při svém mládí toho od něj uvidím ještě víc. S Catherine jim to spolu sedlo, byli přirození a tak sehraní, že jsem jim to musela věřit i kdybych nechtěla. Za mě rozhodně doporučuji, ten snímek má totiž i myšlenku a ne jednu. ()

EvilPhoEniX

Příjemná Francouzská komedie, která pobaví, dojme i překvapí. Hlavní hrdina má na starost skupinu nenapravitelných žáků a poměrně zábavnou formou s němi bude trávit dny. Na velké záchvaty smíchu sice nedojde, ale úsměv na tváři film bez problémů vykouzlí. Kheiron jako režisér i hlavní herec slušný. 75% ()

Aljak

Fíha, tak to bolo celkom milé prekvapenie. Mám rád filmy zo školského prostredia o problematickej mládeži, ktorá sa oveľa ťažšie motivuje. Ale od tohto som akosi podvedome až tak veľa nečakal. A napokon dosť vydarený film - najmä vďaka postave extrovertného Waela, ktorý bol svojim spôsobom na tom dosť podobne ako tie odvrhnuté nonkonformné deti, takže sa niet čo diviť, že si spolu tak sadli. Beztak vydarený príbeh ešte vylepšila aj tá retrospektívna línia o Waelovi v detstve, ktorý to rozhodne nemal jednoduché. Jediné, čo mi na tomto filme tak trochu prekážalo, boli niektoré príliš absurdné Waelove "metódy", hoci napokon slávili svoj úspech. 4* ()

PetrPan

Dojemně pitomá šou či chcete-li sladkobolná černobílá pohádka.  Zlí vlci a beránci se v Kheironově světě přes veškerou snahu o alespoň zaprášení bělostné vlny beránčího kožíšku (zloděj, fuj, fuj) nijak nekříží, nemísí, neprolínají v klubko hadů, kde nevíte co je ocas a co hlava. A tak stačí si s problémovými teenagery  zahrát na Nebezpečné myšlenky a ony pak Panu učiteli s láskou nebudou předvádět jen Džungli před tabulí.  Nicméně pro všechny sociální inženýry tu mám jeden argument.  Plevel je komedie, typ ždímačka.  Tři, ten kýbl cukrové vaty byl i na mě moc velkej. ()

Eluin

Nenápadný film, u nějž označení "komedie" zprvu asi moc nechápete, nicméně na humor samozřejmě dojde. Nejedná se však o nějakou ztřeštěnou komedii, ale o poměrně citlivý lidský příběh, pro jehož přesvědčivější vyznění by se možná hodila o krapet delší minutáž. I tak je to ale za mě za 5 hvězd, částečně i proto, že příběhy z džungle před tabulí  se někdy píší úplně samy. ()