Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aywes

Troufám si tvrdit, že jsem film pochopil asi tak z poloviny. Což není špatný výkon na klasickou Lynchovinu. Fantastický soundtrack doplňuje skvělou atmosféru. První polovina byla nesmírně zábavná, ale jakmile se to přelomí, tak jsem cítil, jakoby mě Lynch podrazil. Což samozřejmě není u něj nic neobvyklého. Tyhle věci dělá strašně rád. Pokud rezignujete na nějaké nalezení kontinuity dějové linky, tak se budete hodně bavit. Přesto se nedá přehlédnout, že scenáristicky je to chaos jako prase. Sugestivní zvukový doprovod vám ale připomene, že i tak je film jízda. Za mě fakt dobrý, ale nejsem si jistý, že bych ho doporučil někomu, kdo Lynche nemusí. Pro fanoušky povinnost. Pro ostatní asi ne. Je to fakt psychárna. ()

patbat

Film, ke kterému jsem přišel úplnou náhodou a stejně se mi nesmazatelně zapsal do paměti. Mysteriózní je slabé slovo. Ta hypnotická atmosféra, které neupadá ani v průběhu filmu. Ty kazety, které Fredovi přibývaly na schodech. Tento Lynchův majstrštyk je nejděsivější nehoror, co jsem kdy viděl. ()

Chocolole

To takhle když se rozhodneš vyndat z tmavý skříně zaprášenou krabici s hodně, opravdu hodně dílky těch drobnejch, zákeřnejch puzzle. Na začátku vůbec nemáš páru, kde začít. Možná, že začneš i uvažovat, že tohle sousto do huby nenarveš. Ale rozhodneš se, tak nějak "náhodně" dávat k sobě stejnobarevný dílky, najdeš si i ty rohový potvůrky.. a zčistajasna, máš část hotovou. Tímhle stylem postavíš za dvě a čtvrt hodiny skoro celou skládačku. Proč jenom "skoro celou"? To ti jenom David, který si s tímhle puzzle hrál před tebou, pár kousků ztratil, nebo je vyhodil, nebo snědl, nebo co já vím - je to jenom puzzle. Ale tak či tak, bavilo tě to a zítra si možná postavíš další skládačku a už s jistou zkušeností z toho dnešního. ()

chucky

Tak a další kousek z Lynchovy továrny jsem měl možnost shlídnout. Jak už je zvykem z jeho filmů na konci nevíte která bije. To samé můžu říct o tomto filmu, ovšem to mu na jeho kouzlu nic neubírá....... ()

Vosje

Tohoto filmu jsem měla plné oči i uši. Ačkoliv by mne měl spíš děsit, protože jsem poznala schizofrenii zblízka, nádherné výtvarné zpracování a v neposlední řadě s filmem skvěle sladěný hudební doprovod mi z tohoto díla udělaly divácký svátek, takže nakonec nad vším zvítězil velmi silný umělecký zážitek. ()

Madax

Další kvalitní podívaná od hravého Davídka. Zatím jsem to moc nepochopil, tudíž nemohu dát za pět, přesto jsem s tímto filmem nadšen a až ho rozluštím, alespoň částečně, tak svoje hodnocení zvednu. Ono to určitě nějaký smysl má, proč by nad tím jinak Lynch trávil tolik času, kdyby si jen chtěl vystřelit z diváků? ()

Ygor20

No....skôr 4 a 1/2*. Predsa len som sa v istých momentoch filmu pristihol pri tom, že sa trošičku nudím. No ale celkovo je to fantastické. Hlavne telefonát do vlastného bytu je jedna z najoriginálnejších a najfascinujúcejších filmových scénok aké som kedy videl. ()

790511

Musel jsem si najít na netu vysvětlení, které dává smysl a teď můžu říct, že jsem s filmem spokojený, možná i mírně nadšený. Zároveň ale přiznávám, že sám bych to nerozlouskl. ()

jiricek86

Lost Highway je nepochybně v mých Top 5. Natolik silný zážitek stejně jako Mulholland Drive je třeba vstřebávat delší dobu. 1. V momentě kdy Pete odhalí druhou tvář Alice-- vražda pornoherce Andyho--rozdvojuje Alice na dvě ženy a v hlavě si vytváří její obraz- tmavovláska René(na fotce se objevují dvě dívky) 2. Fred Madison´=snová verze Peta Daytona, představa 3.mystery man´=Petova horší část osobnosti stručný děj: automechanik pete dayton se zamiluje do pornoherečky alice, která ho záměrně využije pro svůj plán. společně zavraždí a okradou andyho.pete zavraždí Dicka Lauranta ze msty. policie po honičce pouští peta dopadne a odsoudí. ve vězení se mu vrací myšlenky na všechny ty hrůzy a neštěstí. ()

Makak

Tak jako všichni ostatní jsem film samozřejmě nepochopil. Zjistil jsem ale, že o to tady vůbec nešlo. Lynch si hraje s divakem jak kocka s myší. Přesto mám pocit, že kdyby to nebyl Lynch s velkym L, tak by hodnocení bylo o desítky procent nižší. Ano, atmosféru film má, hudba vynikající, ale například herecké výkony podle mě nic moc. Na druhou stranu překvapivě vtipné sprosté hlášky policajtů a v závěrečných titulcích: Pornstar #1 Marylin Manson :) ()

Zoidberger

Musím uznat, že to bylo moc pěkně natočeno. Bohužel zde mé kladné hodnocení končí. Opravdu nevím co si o tomto filmu mám myslet. Po shlédnutí jsem byl spíše zmatený a kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo tak bych mu nedokázal odpovědět. Celý film mě spíše unavoval a nudil, než aby mě bavil. ()

Gor'seye

Včera som videl prvý film od Lyncha (Mulholland Drive) a myslel som si, že som mu ako-tak pochopil. Takže dnes som si s chuťou pozrel ďalší jeho film s tým, že hádam pochopím aj ďalší takýto chaotický des. Ale opak je pravdou.... Najprv som tomuto filmu chcel dať 2hviezdičky, lebo som tomu fakt nepochopil (ak ho nebudem chápať ako 2 nezávislé príbehy, ktoré sa čírou náhodou občas krížia a prelínajú....). Koniec filmu ma ale presvedčil, že absolútna chaotickosť bola vlastne Lynchovým zámerom... Takže ak sa povznesiem nad to, že som nepochopil filmu, ako celku,musím uznať, že to je dobre natočený a zahratý kúsok, ktorý má 2 dobré príbehy s dokonale desivou atmosférou:) ()

pierre9

Rešpektujem Lyncha a mám rád filmy, pri ktorých nie je povedané všetko, ale divák si do určitej miery má pointu vytvoriť sám, ale... aj v tomto existujú isté hranice a obávam sa, že tento film ich prekročil. Toto naozaj nie. ()

CabelNM

Pre niekoho alebo lepšie povedané pre vačšinu ako tak pozerám na hodnotenia originálne umelecké dielo , pre mňa iba ďalší zabrzdený, nudný a nepochopiteľný Lynch ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)