Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

megajalec odpad!

asi opäť vybočím z radu, ale nemôžem inak. väčšina to tu nepochopila, samozrejme, ani ja. a takisto mám pocit, že ani sám režisér a asi ani herci. takže o čom? keby to natočil niekto iný, predpokladám, že film je v čiernych číslach. priznám sa, snažil som sa zo všetkých síl prísť LH na chuť, ale nedalo sa. pookrial som aspoň pri Rammsteine, ale to je málo ()

yatan

Lost Highway nie je dokonaly. Ale ma k tomu hrozivo blizko..Je tu majstrovske pracovanie so svetlom, kamerou a hudbou..Herci su dobre vedeni, a pri legendarnom telefonate na vecierku som si povedal, ze tento clovek asi fakt vie co robi. Hra s divakom ako na nastroji..vsetko je to velmi dobre, temne, atmosfericke a snove ale na moj vkus velmi chladne a aj ked viem ze to bol ciel, u mullholand dr. sa mi dokazalo, ze je zaujmavejsie zapalit v mrazivej jaskyni horuci ohnik. Je to ale urcite Lynch s velkym L. 8/10 ()

Saros

Lynchovy filmy mi naprosto nic neříkají. Točit něco beze smyslu, to je jako házet náhodné obrázky vedle sebe.Po Mulholland mě ani tento snímek prakticky ničím nedostal. Začátek sliboval ještě jakousi dějovou linii, ale záměnou ve vězení jako bych se propadl do hlavy nějakého chovance ústavu v Bohnicích. Šílenosti při kterých se mozek "normálního" člověka zasekává snad každou minutu. ()

Chose87

Kdo by řekl, že bych se mohl přes dvě hodiny koukat na něco u čeho totálně nevím, která bije. No kupodivu mohl a dokonce jsem se u toho výborně bavil :) ()

BAADRAAM

Musel jsem film chvili nechat rozlezet v me palicce. Po shlednuti jsem mel rozporuplne pocity, rozhodne se jedna (alespon podle meho nazoru) o film, ktery saha sotva po kolena Mulholland drive. Je nepatrne jiny, mene hezkych herecek a hercu, s kterymi bych se ztotoznil. Film pusobi dost chladne a byt disponuje emocema, chybi mi tam prave nekdo, do koho bych se vzil. Jedna se vsak o film i natolik kvalitni a sofistikovany, ze me zas dostal. Co se tyce problemu s pochopenim, tak jsem toho nazoru, ze film jde pochopit jen po nekolikatem shlednuti a to s tou podminkou, ze uz vite, co od Lynche muzete cekat. Logicke vysvetleni, byt se to nezda, ma a je jen za potrebi, rozlisit realitu od fikce. ()

goodnight

Lynche mám ráda. Jeho filmy taky a zvykla jsem si na to,že se do filmu vecpou věci,který vůbec nedávaj smysl. A možná právě to mi prohlubuje ten skvělý zážitek z jeho filmů! Lost Highway jsem nepochopila poprvé,podruhé,potřetí.. a i přesto vím,že si ho pustím počtvrté,popáté.. Pro mě velmi silný kulturní zážitek,ke kterému se ráda vracím ! (A pidi role Marilyna Mansona mě nadchla !) ()

Ace Liver

Tak chtěl jsem typickou "Lynchovku" a dostal jsem jí v plné síle. Jako vždy na mě dýchla těžká, hutná a matoucí atmosféra filmu, který dá člověku ještě dlouho o čem přemýšlet a Robert Blake, mě bude ještě určitě pár nocí pronásledovat... Každopádně, jako asi každý film od Lynche budu muset (a rád) zkouknout znovu a pak možná přibyde i ta tížená 5* :-) ()

elanista1

Dalsia Lynchova navnada pre kritikov, ale aj pre fajnsmekrov, ja sa skor radim do druhej kategorie. V prvom rade si treba uvedomit, ze nemusi ist vsetko zaradom tak, ako je to umiestnene vo filme. Neverim, ze niekedy budem mat pocit, ze mam nad tymto filmom moc. Vyborne herecke obsadenie, a to nehovorim len o Patricii Arquette, ktora sa tu zoparkrat objavi naha, plus na Badalamentiho neskutocnu hudbu sme si uz zvykli. Na prvy pohlad celkom obycajna zapletka, mlada dvojica, manzelka si najde milenca, nakruti porno, ale Lynch to dokaze sfilmovat do takej podoby, ze mame pocit, ako keby sa jednalo o nieco nadpozemske. Zaverecna polhodina ma tak neskutocnu atmosferu, ze len okolo vas preleti a uz sledujete zaverecne titulky, aspon v mojom pripade to tak bolo, a zopar minut som sa potreboval rozdychat.Uz som pochopil, ze prvyradym cielom tohto filmu nie je pochopit ho. ()

jkpj22

"I like to remember the things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened. " Cesta tam a zase zpátky. Lynch v plné polní... Lepší už to nebude. ()

Matamoroz

Kdybych se po dvou hodinách hryzání nehtů dověděl, jak to doopravdy bylo, uvažoval bych nad pěti hvězdičkami. Ale protože mi toho na konci bylo jasného míň než na začátku, dávám tři. Příště si raději před spaním pustím Pohádky ovčí babičky. ()

kubilov

Abstrakce mísící se s pornem a krví, paranormalita proudící ze saxofonu skrze telefonní sluchátko až mezi vyvinuté mléčné vaky Patricie Arquertte. David Lynch lynchuje naše vnímání a mate naše podvědomí navýsost mysteriózním Mystery Manem s digitální zlokamerou v pařátu. A fanatický Lynchfaclub zde bez rozmyslu a automaticky hvězdičkuje více, než by si to feťácký David jako vystřižený z Requiemu zasloužil. A to dokonce veřejně přiznávají svou úzkoňadrost nestoudným přiznáním o hvězdičkování bez jakéhokoliv chápatelného elementu. Jelikož je pro mne jako o nazaujatého a nezhýčkaného filmového diváka naprosto nutné, abych přidělil 5* filmu, který pochopím, tak toto revoluční a velmi nesympatické chování neuznávám. Už jsme si zvykli, že jsou na této blahořečené filmové stránce ke zhodnocení jak hudební klipy, tak reklamy, tak amatérské domácí videa, což nám osobně předvádí i "nadpozemský" Lynchátor ve svém přefetovaném období v novém tisíciletí, co však nechápu je tak vysoké hodnocení tohoto vysoce lyrického a abstraktně přeplněného díla, bez špetky pochopitelnosti. Proto s nosem až navrch hlavy ohrnuji právě tento čichový orgán nad individui, kterým nevadí, že si z nich tento pozoruhodný režisér dělá zevní genitál a natáčí pod vlivem smaženice z Lysohlávek s omáčkou z nitroředidla C 6000, čichající formaldehyd za sborového implantování heroinu přímo do švů své velectěné lebky a pokuřování kokainového výhoňku. Doufám tedy, že jsem urazil co nejvíce zlynchovaných bodhoničů s co nejvíce pochvalnými komentáři na tento psychadelický úlet, u kterého ovce nepochopitelně pěthvězdují, protože to udělal HosPO(MO)din. Dadaistický lynchoidní surrealismus? Ale kdeže. Snad vám teda znovu udělal tu vaší vysněnou díru do hlavy z jiného světa!!! ()

Daggeron

Ak ste ako prvý Lynchov film videli Mulholland Drive a myslíte si, že je veľmi ťažké pochopiť ho, pozrite si Lost Highway. Pri ňom síce máte tiež počas väčšiny stopáže prehľad o udalostiach na plátne, možno až na neznámu súvislosť medzi dvoma líniami, obsahujúcimi zopár jednotiacich motívov. Avšak to, čo prinesie záverečná dvadsaťminútovka, vás zmätie natoľko, že si nebudete istí, či režisér náhodou na niečom nefičí a nerobí si z vás srandu. Lenže keď si potom prečítate potenciálne vysvetlenia príbehu, uznáte, že dávajú logiku a zmysel. Výsledok je ten, že Lynch vlastne nie je hlupák, ale génius. Napísať takýto scenár s takým dôrazom na detaily, že neporozumenie jednému vyvolá domino efekt a stratíte sa v celom snímku, vyžaduje ohromnú znalosť v odbore a rozprávačský cit. Je ale jasné, že najmä pre svoju komplikovanosť, zložitú mozaikovitú kompozíciu a celkovo ťažkú pochopiteľnosť nachádza veľké množstvo odporcov a jeho ekonomický potenciál je prakticky nulový. Mulholland Drive či Lost Highway totiž nie sú tupým mainstreamom, ale umením. Umenie spočíva najmä v ich atmosférickej mysterióznosti, ktorej zhmotnenie je tak sugestívne prevedené, že miestami prestávate dýchať. Pusťte si to večer po tme a zaručene sa budete báť, akoby ste pozerali nejaký horor. Kým Mulholland Drive si ono tajomno udržiavalo konštantne prakticky počas celej dĺžky filmu, pri Lost Highway postupne upadá. V prvých minútach je síce omnoho podmanivejšie, depresívnejšie a dramatickejšie, v pasáži o Peteovi sa rozplýva a v závere sa už tak veľmi strácate, že nad nejakou atmosférou vôbec nepremýšľate. Napriek všetkému je Lynch bez pochyby svojskou figúrkou na poli kinematografie, ktorá si ale vždy bude získavať svojich priaznivcov, hľadajúcich a dookola sledujúcich jeho tituly. Pretože kým najmä v dnešnom mainstreame je dejová primitívnosť dôsledkom neschopnosti scenáristov a moderného trendu orientovať sa viac na formu než obsah, Lynch sa snaží o výpoveď. Tá by sa síce dala povedať aj omnoho jednoduchšie, ale potom by to už nebol Lynch. A aj keď mu nemusíte porozumieť, dokonale vás pohltí svojou atmosférou. A to nielen vďaka úžasnej práci s kamerou a rôznym kamerovým vychytávkam, ale hlavne pre famózny depresívny hudobný doprovod Angela Badalamentiho. Lost Highway je síce z môjho subjektívneho pohľadu o niečo slabší ako Mulholland Drive najmä pre miestami prílišnú chaotickosť, tematicky väčšiu vzdialenosť i zníženú atmosférickosť v druhej polovici, i tak je ale kvalitným umeleckým prínosom v čoraz viac bezhodnotovom a brakovom svete filmu. P. S. Patricia Arquette je ako blondína skutočne very hot. ()

NeMiQ

Zaujímavá atmosféra, dejovo zaujímavého (síce nepochopiteľného) mysteriózneho krimi. Miestami dosť psycho, ale miestami nečakané zvraty, ktoré ma nútili podvedome automaticky analyzovať dej a skladať do mozaiky udalostí. Lenže o pár desiatok minút to Lynch zase celé rozhádže. Každopádne dám ešte Lynchovi šancu ma očariť viac. ()

prochyn

David Lynch zas svým fanouškům ošklivě zamotal hlavu. V Hobitovi jsou draci a trpaslíci, tady se jeden člověk mění v jiného včetně tělesné podoby. Nemá smysl v tom hledat nějakou schizofrenii. Filmu dodává šťávu roztomilý industriální metal Rammsteinů. Patricia Arquette je opravdu kočka, a dost dopodrobna to ukazuje. A Robert Blake je tady fakt strašidelný. ()

Patriska

Typický David Lynch! Člověk nikdy neví na čem je. Temná psychedelie, která zdánlivě nemá hlavu ani patu. Po skončení filmu ještě nějakou dobu přemýšlíte, jak to vlastně bylo a dostáváte se z ponuré atmosféry. Zajímavé dílo, které se dá vidět určitě ještě jednou. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)