Ticho

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2018, 18 min

Adam Ondra

Adam Ondra a jeho projekt v Hanshelleren Cave v Nórsku. Cesta, ktorú neskôr nazval Silence, bola klasifikovaná stupňom obtiažnosti 9c (US 5.15d) a stala sa najťažšou cestou na svete. (MF horských filmov)

easaque

4* Dalším zajímavým dokumentem, který jsem nedávno shlédnul byl tento o českém lezci Adamovi Ondrovi a jeho neochvějné touze zdolávat to, co se jiným zatím nepovedlo. Je to o nekonečné síle vůle a samozřejmě i dřinu a trénování. Sice tu jde "jen" o lezení, přesto udržel mou pozornost v napětí až do konce a je úžasné sdílet s ním jeho pocity po zvládnutí jeho cíle. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

jura-roy

Tohle si zaslouží trochu víc hodnocení než aktuálních 25. Těch 18 minut je opravdu krátkých, ale výstižných. Všechna čest Adame! ()

vyfuk

Co si budeme, Adam Ondra je neuvěřitelně inspirativní člověk. Je to neuvěřitelný člověk, který dokáže za mě naprosto nadlidské věci a jednoduše nechápu, kde se to v něm bere. Toto však zcela náhodou bylo vlastně mé první větší seznámení s ním. A díky i skvělé režii, hudbě a kameře nezůstala nic než fascinace. Škoda možná málo dynamických záběrů při finálním vylézání. Detail, který jsem ochoten zcela s láskou ignorovat. ()

SpaceOdyseus

Silence. Vsechny klobouky dolu pred Adamem a pred poslednim zaberem tohoto kratasu. Takto poeticky a vymluvne zachytit nepredstavitelnou drinu a neskutecny sportovni vykon je za jasnych 5 *. Ondra, Gretzkey, Bolt... ()

• Název „Silence“ dal trase Adam Ondra, protože prý při lezení pociťoval vnitřní klid a ticho. Také prý nebyl v některých částech schopen křiku, který je pro jeho lezení jinak tak typické. (Punisher)
  • Lezecká trasa „Silence“ v jeskyňi Hanshelleren ve Flatangeru, Norsko, je jedinou trasou s hodnocením 9c (5.15d podle amerických tabulek Yosemite Decimal System). Jedná se o nejtěžší možnou boulderingovou trasu. Adam Ondra je první a jediný člověk, který ji vylezl. (Punisher)