Zelenáč

USA, (2018–2024), 85 h 14 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Alexi Hawley

Hudba:

Jordan Gagne

Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin Jr., Melissa O'Neil, Eric Winter, Mekia Cox, Mercedes Mason, Shawn Ashmore, Ali Larter (viac)

Začať odznova nie je jednoduché, najmä ak pochádzate z malého mestečka ako John Nolan, ktorý si po životnom zvrate chce splniť sen a stať sa policajným dôstojníkom v Los Angeles. Jeho rozhodnutie však niektorí nadriadení prijali skepticky, pretože ho považujú za chodiacu krízu stredného veku. Ak nedokáže udržať krok s mladými policajtmi a zločincami, riskuje životy mnohých, vrátane vlastného. Pokiaľ však dokáže využiť svoje životné skúsenosti, odhodlanie a zmysel pre humor, môže začať žiť úplne novú kapitolu svojho života. (TV JOJ)

ledzepfan

Není to seriál který by jakkoliv přepisoval (či snad jen zásadněji zasahoval do) historie televizní zábavy, ale je to svěží, nápadité a místy i překvapivě nepředvídatelné.. Navíc, N. Fillion je prostě sympaťák (holt, Fyrefly v člověku zanechá jistý otisk ) a tak nějak mě to vždycky potěší, když se na nějaký čas uchytí v nějakém smysluplném projektu.. ()

kunytopresto

Myslel jsem, že mi  Nathan Fillon po konci seriálu Castle na zabití (2009) bude chybět, ale vrátil se a dokonce se seriál nese v trochu podobném duchu, kde se snaží jakožto starší člověk, bez zkušeností z ozbrojených složek, stát se policistou. U LAPD to však není žádná sranda, ale Zelenáč Nathan si vede jako zkušený mazák a postupem času se stává jakýmsi středobodem celého oddělení. V seriálu je mnoho hlavních postav a víceméně všechny jsou sympatické a dobře zahrané. Třetí série nám bohužel zmodrala, ale podle mě vůbec není důvod a já doufám, že se dočkáme ještě pár sezon. ()

Slavomír

Všetko by bolo OK, keby: 1. sa seriál držal hliadkarov a časom to nebolo "predetektívované" a nespadlo to z tejto roviny do kartelovo-špionátorských záležitostí, nakoľko na hliadke si človek užije ďaleko viac srandy 2. to neinfikoval súčasný trend, byť za každú cenu ukrutne liberálný, inými slovami kňúú-kňúú za práva elgébétéý, bleklajfmedrs a čojaviem čo ešte. Polícia je represívna zložka, ak niekto robí šarapatu, bez ohľadu na jeho farbu, skončí s rozšlahanou pičou - tak to ma byť.  Vyjma týchto dvoch bodov je to zábavné, dobre sa na to pozerá, vtipné aj akčné zároveň a herci sú sympatickí. Vždy si rád pozriem čosi o radových policajtoch, ktorí sú stále ľudia a nie za každú cenu akční hrdinovia. To je asi všetko. Sedem-Adam-Pätnásť, kód štyri🙂 ()

RedRose

Do dalšího z mnoha policejních seriálů se mi vůbec nechtělo. Ale byly tady asi 3 důvody, proč jsem to zkusil. 1) Hraje zde Dvojka z Dark Matter, Melissa O'Neil. 2) Firefly bylo moc fajn, přesto nejsem vysloveně fanoušek Nathan Filliona, ale byl jsem zvědavý, jak se s tím popere. 3) Hodnocení je všude kolem 80% což nelze přehlédnout. XxXxX Po třech epizodách bylo vymalováno a je z toho maraton!! Je to skvěle napsáno, od dialogů, až po všemožné zápletky, které se neopakují a většinou nejsou předvídatelné a skvěle je to i natočeno! Nechybí ani humor a trocha ironie. Čistokrevná policejní práce mi na mnoha místech připomíná starou, ale skvělou Třetí hlídku, jak pojetím, tak taky tím, jak moc mi Bradford připomíná Bosca!! Příběhy jsou až na pár drobností uvěřitelné a na mnoha místech jsou situace jiné než v jiných seriálech, jako "odhoď zbraň... ...já ji odhodit nemůžu... ...když té ženě ublížíš tak tě zastřelíme" (v seriálech často proklínám situace, kdy jeden na jednoho a zloduch má rukojmí, klaďas odkládá zbraň!), nebo, "proč nejsi u ní v nemocnici?... ...neumím operovat mozek, raději najdu toho kdo to udělal" (další častý jev: jsem polda, ale musím být u něj v nemocnici za každou, mnohdy neřešitelnou cenu!! je v komatu a budou mu/ji operovat hlavu, musím ho/ji podpořit, jinak to nedopadne dobře!)! Těch drobných detailů, nad kterými v jiných seriálech z logiky věci kroutím hlavou, jsou tady často jinak a je jich dost na to, aby zlepšovalo celkový dojem a do toho všeho decentně a vkusně zasadili nováčka, který ve 40-ti začíná nový život. A nakonec tím hlavním, je tady opravdu Nathan Fillion, který tady hraje s přehledem první housle a prakticky všichni jsou 3 kroky za ním, až je to k neuvěření, jak moc si to užívá!! Po první sezóně 83% ()

Gogo333

Nathan Fillion je můj oblíbenec, takže jsem seriál nemohl vynechat. Policejní drama je prakticky pořád o tom samém, ale Rookie je trošku odlehčen humorem. Postavy jsou sympatické, příběhy nejsou špatné, akce i napětí ujde a tak jde o zábavný počin. Seriál se veze na podobné vlně jako Rookie Blue. 70% ()

Galéria (3 237)

• Ve chvíli, kdy doráží vozidlo Lucy Chen (Mellisa Oneil) a Angely Lopez (Alyssa Diaz) k prvnímu případu, lze vidět, že v autě sedí dva úplně jiní lidé. Avšak v následující scéně se objeví opět Lucy a Angela. (Pito126)
  • Když se John Nolan (Nathan Fillion) a Celina Juarez (Lisseth Chavez) vydávají za pachatelem, který vykradl obchod, otevírají se zadní pravé dveře, v dalším záběru se ale otevírají jen přední. (willy1)
  • Na stanici si John Nolan (Nathan Fillion) nasazuje bodycam starého typu, avšak ve scéně v autě už má na sobě bodycam nového typu. (Pito126)