Manifest

• USA Manifest
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Tvorcovia:

Jeff Rake

Hudba:

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (viac)

Pri zaoceánskom lete dôjde k nevysvetliteľnému zmiznutiu lietadla, ktoré sa znovu objaví o 5 rokov neskôr, kedy sa už všetci dávno zmierili s jeho stratou. Kým cestujúci v lietadle strávili len pár hodín, na svete medzitým ubehlo niekoľko rokov... Keď let číslo 828 spoločnosti Montego bezpečne pristál po turbulentnom, no rutinnom lete, posádke a pasažierom spadol kameň zo srdca. Napriek tomu však v priebehu tých niekoľkých hodín v lietadle ubehlo na svete päť rokov a priatelia, rodiny aj kolegovia cestujúcich dávno oplakali ich stratu, vzdali sa nádeje a posunuli sa v živote ďalej. Kým stanú tvárou v tvár nemožnému, všetci teraz dostanú druhú šancu. Akonáhle však ich nová realita získa jasnejšie obrysy, objaví sa ďaleko väčšia záhada a niektorí z pasažierov si čoskoro uvedomia, že sú možno predurčení k oveľa významnejším veciam, než si kedy vôbec dokázali predstaviť. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Anderton k tomuto seriálu (67)

Fata morgána (2023) (S04E14)

Takúto skvelú zápornú postavu si už dlho v mysterióznej seriálovej tvorbe natiahnutej na niekoľko sérií nepamätám. Anjelská tvár, uveriteľné motivácie a svojim spôsobom jej aj držíme palce, aby sme mohli byť na konci seriálu svedkami niečoho bombastického. Je však jasné, že zaúraduje Ben a aj tak sa jej to nepodarí, napriek tomu dúfam, že finále bude stáť za to. ()

Plynová páka (2023) (S04E15)

Pätnásta epizóda prináša aj nejaké tie prekvapenia. Dozvieme sa, že naša ústredná antagonistka je ťahaná za nitky niekým iným a že pôvodom červenej rieky v meste nemusí byť zrovna krv z centra pre pasažierov, ako naznačoval predchádzajúci cliffhanger. Každému už došlo, akým spôsobom má zaniknúť náš svet a tým pádom asi vieme, ako bude prebiehať finále. No a Ben pochybí, čím si ma táto epizóda získala najviac. ()

Vzdušný souboj (2023) (S04E16)

Niežeby sme sa nedostávali stále bližšie k súdnemu dňu, ale predsa len cítiť, že by sme sa k nemu mohli dostávať o niečo rýchlejšie. Aspoň sa ale nejaká tá akcia odohráva na vidieku a nielen v detekčnom centre a byte protagonistov. S videniami to predsa len nemusí byť stratené, ako je na jednej strane Angelina, tak na tej druhej niekto iný. Kto je ten pravý vyvolený, na to si počkáme až do konca. ()

Práh (2023) (S04E17)

Prekvapivo skáčeme v čase o osem mesiacov ďalej, aby sme sa súdnemu dňu priblížili na jeden mesiac. Ono sa zdá, že postavy toho veľa za ten čas neurobili, čo zároveň znamená, že ani nepokazili. Jedno veľké prekvapenie na nás ale čaká, i keď je skôr vzťahového charakteru. Ale aj tak posunulo jednu dejovú líniu výrazne vpred. Podaril sa aj cliffhanger, ktorý naznačuje, že pre dosiahnutie cieľa možno bude treba urobiť jeden zásadný kompromis. ()

Klouzavost (2023) (S04E18)

Samozrejme, že musíme uzatvoriť aj všetky vzťahové línie a tak sa krátko pred finále všetci objímajú, dávajú dokopy a dokonca aj ženia a vydávajú. Dejovú líniu tentokrát najviac ťahá Saanvi so svojimi teóriami a následnými pokusmi a zaujme aj jedno z posledných volaní, keď sa ukáže, že... Dúfam, že v záverečných dieloch bude viac toho mystery deja než objatí, i keď aj tie sem samozrejme patria. ()

Formace (2023) (S04E19)

Máme tu síce dve scény plné objatí, ale ak si ich odmyslíme, tak sa všetky puzzle kúsky spájajú dohromady a v závere sa stane jedna z najpodstatnejším vecí celého seriálu. Postavy sa síce chovajú, akoby bolo jasné, že zajtra, v deň D, všetko dopadne v poriadku, ale asi je to lepšie ako sledovať nervóznych pobehujúcich ľudí po celej zemeguli a vôbec sa v tom nevyznať. Tak hurá na finále. ()

Poslední nástup (2023) (S04E20)

V priebehu druhej a tretej sezóny tvorcovia naznačovali, že možno majú všetko premyslené vrátane úplného záveru. Finále štvrtej série a celého seriálu tomuto názoru dáva za pravdu. Ono by sa to dalo ukončiť v podstate v predchádzajúcej epizóde oným modrým svetlom, kedy sa zdanlivo všetko mohlo uzavrieť, ale Manifest je predsa len lepšie vymyslený a dokonca vo finále dokonale fungujú aj emócie. Za mňa v podstate prvýkrát v celom deji. Príde síce aj na objímania, ale tentokrát som bol za ne rád. ()