Manifest - Season 4 (2022) (séria)

Poslední nástup (S04E20)

(epizóda)
  • USA Final Boarding

Kalendář ukazuje datum smrti. Situace je napjatá, najevo vyjdou nové skutečnosti a cestující z letu 828 společně čelí neznámé budoucnosti. (Netflix)

Anderton

V priebehu druhej a tretej sezóny tvorcovia naznačovali, že možno majú všetko premyslené vrátane úplného záveru. Finále štvrtej série a celého seriálu tomuto názoru dáva za pravdu. Ono by sa to dalo ukončiť v podstate v predchádzajúcej epizóde oným modrým svetlom, kedy sa zdanlivo všetko mohlo uzavrieť, ale Manifest je predsa len lepšie vymyslený a dokonca vo finále dokonale fungujú aj emócie. Za mňa v podstate prvýkrát v celom deji. Príde síce aj na objímania, ale tentokrát som bol za ne rád. ()

PAVEK

Za mě obrovské zklamání, ve finále nebylo vysvětleno v podstatě vůbec, ale vůbec nic. Na zásadní otázky typu "proč?", "jak?", či "co?" nejenže nebylo zodpovězeno, ale vlastně se dělalo, jak kdyby ani nebyly. Neskutečné množství logických kiksů, kdy si seriál posledním dílem protiřečil s tím, co se odehrálo v předchozích sériích. Tím, co se stalo v závěru seriálu, se pak vlastně stalo zbytečným úplně vše, co se stalo v předchozích třech sériích. Byl to pokus o happy end, který však happy endem v žádném případě není, je dost pravděpodobné, že pasažéři letu 828 budou v jejich "nové" realitě zažívat hon podobný tomu z předchozí reality, protože tentokrát sice nezmizelo letadlo, ale zmizelo 11 cestujících, takže se opět rozběhne vyšetřování, opět se budou zkoumat a vyšetřovat pasažéři atd atd. Ben a jeho rodina už nikdy neuvidí svou dceru Eden, protože i když Eden a Grace budou mít nové dítě, nikdy to nebude úplně to stejné dítě, bude to holž už jiné dítě, ať už by to byla holka nebo kluk. Cal opět bude mít problémy s rakovinou a nezapomeňme, že definitivně jej "vyléčilo" a zahcránilo mu život až to, co udělal Zeke, což už se ale tentokrát nestane. Otázkou je, co se vlastně stalo s tou předchozí realitou, ve které už byla z oken letadla vidět aktivní sopka chrlící lávu. Tato realita tedy nikdy neexistovala? Černý kouř v podobě "smrtky" na palubě pak bylo neskutečné fiasko, když už se nechtěli pouštět do vysvětlování zásadních otázek, tak si tohle mohli odpustit úplně. Btw doporučuji k tomu poslednímu dílu tohle výborné redditové vlákno. ()

SpicyNugget

Dnes je datum smrti. Cestující z letu 828 čelí neznámé budoucnosti… Sakra, to bylo vážně skvělé finále. Luxusní. Měla jsem na konci slzy v očích, čekala jsem cokoliv, ale toto ne. Jsem nadšená a tleskám. ()

MegaBite

Čekal jsem nějaké fiasko, protože k tomu tento seriál měl podle mě docela dobře nakročeno po všech těch klopýtnutích. Dopadlo to nakonec ale fantasticky, ačkoliv setkání Michaely se Zeakem byla celkem divná. Lepší konec jsme si snad ani nemohli přát, všechno do sebe najednou hezky zapadlo... ()