Manifest

• USA Manifest
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Tvorcovia:

Jeff Rake

Hudba:

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (viac)

Pri zaoceánskom lete dôjde k nevysvetliteľnému zmiznutiu lietadla, ktoré sa znovu objaví o 5 rokov neskôr, kedy sa už všetci dávno zmierili s jeho stratou. Kým cestujúci v lietadle strávili len pár hodín, na svete medzitým ubehlo niekoľko rokov... Keď let číslo 828 spoločnosti Montego bezpečne pristál po turbulentnom, no rutinnom lete, posádke a pasažierom spadol kameň zo srdca. Napriek tomu však v priebehu tých niekoľkých hodín v lietadle ubehlo na svete päť rokov a priatelia, rodiny aj kolegovia cestujúcich dávno oplakali ich stratu, vzdali sa nádeje a posunuli sa v živote ďalej. Kým stanú tvárou v tvár nemožnému, všetci teraz dostanú druhú šancu. Akonáhle však ich nová realita získa jasnejšie obrysy, objaví sa ďaleko väčšia záhada a niektorí z pasažierov si čoskoro uvedomia, že sú možno predurčení k oveľa významnejším veciam, než si kedy vôbec dokázali predstaviť. (TV Dajto)

Fifer

Tenhle seriál má docela zajímavou zápletku s fantasy prvky. Jenomže vše je zabaleno do těch největších seriálových klišé. Tvůrci se ani nesnaží, aby to mělo trochu logiku. Týpek drží rukojmí v bance, postřelí chlápka, načež tam pošlou jeho bratra, aby si s ním pokecal a mohli si to vyříkat a poplakat si na ramenou. Všechny důležité postavy se objeví, a tak jsou ubytovány. Boyfriend 16leté dcery prostě najednou začne bydlet s jejich rodinou. Drogový závislák se nastěhuje k policistce (která je nadšená, že na ni doma čeká, zatímco ona chodí do práce) a za týden u jejich dveří buší jeho ex-manželka. Jak ji našla? Nikdo neví, prostě to je nová zápletka, tak se tam najednou objeví u dveří, aby o díl později zase zmizela. Mrkněte na to, jen pokud nemáte nic lepšího na práci. ()

TORTERAjirka

Po dlouhé době se mi poštěstilo narazit a výborný seriál, který mě odmítá pustit. Hlavní zápletka je naprosto parádní a prvních pár dílů je skutečně špička televizní tvorby. Bohužel poté se začne vše komplikovat a místy se zdá, že scenáristé neví kam míří, ale to nevadí. Podívaná je to skvělá. Zejména musím ocenit hudební doprovod, práci kamery a práci s postavami. ()

Ben Nevis

Po první řadě dávám 5/5. Tento typ záhad mám ráda. Akorát se obávám, že čím víc záhad budou přidávat a čím víc se to bude protahovat, tím víc zklamání bude závěrečné rozuzlení. Jestli nějaké vůbec bude. ()

mala_kea

Celé jsem to dokoukal jen proto, neboť jsem chtěl zodpovědět veškeré otázky a celkově jsem chtěl zjistit, jak se tvůrci s celkovým konceptem vypořádají a jak dopadne finále. Většina postav mi s postupem času začala vadit a přiznám se, že kdyby seriál měl být ještě o pár dílů delší, asi abych hodnocení snížil. Takhle hodnotím jako průměrnou rodinnou scifi se zajímavým námětem. ()

Ihuj

První řada je hodně wow, pak je třeba toho spoustu přetrpět, zeména celou šílenou první půlku čtvrté řady, ale finále se velmi povedlo a spravilo chuť. Geniální je casting, kdy příbuzní opravdu vypadají jako příbuzní. ()

ER

Seriál o božství bez bohů. Solidní zápletky v každé sérii, jen by občas mohlo být těch dramatických výrazů tváře méně. Po třetí sérii mám už problém se na herce dívat, ta repetetivnost je místy ubíjející. ()

PaRi

Varuji každého, kdo chce absolvovat všech 30 dílů seriálu. Po celých 30 dílů se nedozvíte, která strana je ta dobrá a která ta zlá - což je odvěký zákon dramatu už od starého Řecka. Jste autory a mnoha režiséry neustále taháni za fusekli, záhada vrší záhadu a nelogičnosti ještě větší nelogičnosti, ale to podstatné, jak se stalo, že se cestující z letu 828 vrátili po pěti letech a jim to připadalo jako pár minut, se nedozvíte. Seriál se smrskne na obyčejnou telenoveláckou vztahovačku s průměrnými herci, jichž většina má tak dva výrazy. Dodíval jsem to s absolutním znechucením, jen proto, abych zjistil, kam až tento v jádru dobrý námět bude dotažen. Je to ztráta času, dotažen je tam, aby si autoři připravili pokračování nejméně dalších dvou sérií a mohli točit další prachy a telenovelácké publikum drželi u obrazovek. Absolutně nesrovnatelné třeba s Alias či Loss. ()

RedRose

Dvě série to byl moc fajn seriál, který hodně připomínal můj oblíbený seriál The 4400. Někteří zmiňují i seriál Lost, ale kromě toho, že je na začátku letadlo to s tím nemá společného vůbec nic (klidně ať mi tu spojitost někdo vysvětlí)! Tedy první dvě série jsou moc fajn! Problém nastává v té třetí a začíná to vypadat, jako by scénaristům došly nápady a začali do toho míchat Boha!! Ano, boží úmysly, volání je boží přání, nebo úkol a ještě do toho celého zakomponovali trosky z Noemovy archy?? Skutečný kus dřeva, který pochází z Noemovy archy?? A  vědci tam mluví o víře, jako o součásti výzkumu! Tímto se ten seriál stal absolutně nekoukatelným, protože tyhle bláboly jsou na mě moc... 1. série 71% // 2. série 65% // 3. série 42% ()

sunfreedom

Tenhle seriál má pro mě osobně jednu hroznou nevýhodu - zažil jsem šílenství kolem Lost. Takže moc dobře vím, že u takovéhoto seriálu je třeba se rozhodnout, jak dál, hned v zárodku, jinak pak člověk sleduje dvě, tři série, které vůbec nechtěl vidět. A tohle rozhodnutí jsem udělal u dílu č. 8 první série a dál nepůjdu. Jak se říká v korporátu "this meeting could have been an email", tak tady jednoznačně platí, že this show should have been a movie. Je mi úplně jasné, že druhá, třetí, čtvrtá série už přinesou totální rozleptání původní myšlenky. Bůhví, na co se ještě přijde. Většina dramatických záležitostí je reálně vyřešena v prvních pár dílech a potom už je jasné, že se jen bude čarovat, aby sledovanost byla nad pár milionů na díl. Už nedávám nelogické chování postav, nedávám stále opakované scény policajtky, co jezdí autem s bývalým, který teď souloží s její best kamarádkou. Končím. ()

BFG2000

Tak a máme tu závěr. A popravdě. Tím koncem si to u mě tvůrci vyžehlili. Seriál má celou dobu takový zvláštní, až devadestákový look a rozhodně ne každému to sedne. Ale mně to vůbec nevadilo. Byly nastaveny zajímavé okolnosti, témata, otázky. Herci byli příjemní. Stále se něco dělo. Největší problém vidím v délce. Dvě série by úplně stačily, protože se dá říct, že druhá a třetí série už jen recykluje totéž stále dokola a tvoří jen jakousi skoro zbytečnou vatu mezi 1 a 4. Zpět k závěru. Ten se povedlo vyřešit velmi dobře. Nebyla zodpovězena spousta otázek, ale nezůstalo to vše vyloženě na fantasii diváka, jako např. v Lost. Každopádně s Lost tohle nesnese srovnání a ostrované jsou o několik tříd jinde. Melissa Roxburgh a Daryl Edwards jsou tahouni! ()

Sharleen

Lietadlo zmizne pre celý svet na 5 a pol roka, ale pre cestujúcich z lietadla je to let na pár hodín. Námet aj keď nie úplne originálny, prvých pár dielov bolo pútavých. Potom sa to začalo ale nejako vytrácať a miestami doslova tápať, kam sa to celé chce uberať. Postavy sympatické, ale dookola sa opakujúce 3 výrazy Bena alebo Jareda boli už otravné. Sympatickejšia mi tu prišla detská a ženská časť osadenstva. Neviem sa úplne rozhodnúť s hodnotením, ale keďže ma to napriek nejakým tým muchám neprestalo za tie dve série baviť, tak dávam o hviezdičku viac. ()

Mamlas odpad!

Komparz letí letadlem, o 5 let později přistane a rozprchne se do světa. Pro účely seriálu z něj vyberou dva ochotníky, kterým pak v hlavě cosi říká cosi. Ty vole Láďo, stojí to za hovno... Vydržel jsem se soustavným přetáčením necelé 3 díly. (4%) ()

curfew77

Základní premisa už v dnešní době není zrovna neotřelá, ale pořád se s ní dá nějak zajímavě naložit. Tady se to ovšem nepovedlo a hned první díl je přehlídkou otravných postav s nezajímavými charaktery, banálních a veskrze průhledných zápletek i podzápletek, a ryze lindelofovského scénáristického stylu v duchu "nahážeme na diváka co nejvíc záhad a místo jejich řešení mu nahážeme na hlavu další a další a..." Nebrat. 35 %. PS: Melissa Roxburgh je herečka, které velmi zvláštně propojuje sexy šmrnc a nesnesitelné kyselé ksichty, čímž mě nebetyčně vysírala už v jedné z epizod (mnohonásobě lepších) Travelers, které jsem shodou okolností viděl bezprostředně před pilotem tohohle seriálu. ()