Finch

• USA Finch (viac)

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

kamziksvk

"Not great, not terrible". Celkom fajn post apokalyptické sci-fi so zaujímavým námetom a Tomom Hanksom v hlavnej úlohe. Nápad zaujímavý, spracovanie tiež, škoda len, že neboli rozpracované viac niektoré aspekty post-apokalyptického sveta - napríklad sledujúce auto. Za mňa príjemný oddychový príbeh, ale na druhej strane žiaden kasový trhák, ktorý by ma prinútil si ho pustiť znovu. ()

Mazmen

Prvnich 30 minut jsem se celkem bavil, ale pak už to byla jen nuda. Posledních 30 minut jsem už jen koukal na hodiny, kdy už to konečně skončí. ()

Zaks

Technicky dokonalé postapo road movie s fajn hudbou. Celý čas sa ale v podstate nič nedeje, príbeh si len tak plynie a mnohé otázky týkajúce sa priamo prebiehajúceho deja zostávajú bez odpovedí. ()

xray0045

Roztomilé a nevyužité. Nefunguje ani jako postapo film ani jako rodinný ani jako komedie ani jako scifi. Prostě nevím čím chce film být. Řemeslo skvělé a Hanks je bezesporu nejlepší herec celého filmu :-) ()

hypnos11

Film nepřichází s ničím novým. Zajímavé je postapokalyptické zasazení snímku, ale to není nic, co by tu už před tím nebylo. Jinak to připomíná Chappie (2015) s pár rozdíly, robot zde není tak otravný, lidská postava také, vyprávění je klidnější a pomalejší, a především, na rozdíl od Chappie se na tohle dá dívat. ()

TomLaik

Obrovské překvapení. Tak krásný film už jsem dlouho neviděl. Smál jsem se, nechal se dojmout a k slzám taky daleko neměl :) ()

mitrax

dobre, nemal som ocakavania ako pri filme Ja, legenda ale predsa len som v kutiku duse dufal, ze to bude viac akcne alebo aspon dramatickejsie. Malo to vsetky predpoklady na poriadnu apokalypsu. Je to take odniekadial niekam, bez planu len tak naslepo. Tiez zaujimave, ze cast planety je v pecku a cast sa uz vracia do normalneho zivota aj ked sa cela otaca okolo tej istej hviezdy, ktora ju nici. 2* za vizual a toho robota. Malo to potencial ale cele to skoncilo pri tom ako robot hadze klaciky na aport psovi, ktory ho nema rad. A este nejaky ten rok mozno sa onho bude starat az pes skona. No a potom sa asi bude cakat na to kedy hodnemu robotovi dojdu baterie. Jo a tiez bolo doplnene nove pravidlo pre robotov !!! ()

goauld

Tak nějak mi stačilo 47min... zřejmě jsem očekával trochu akce, které se však ne a né dostavit. Postapokaliptické roadmovie snímky jsem viděl dříve, ale tohle je na můj vkus příliš -utahané-. Nicméně své publikum si to najde ;-) ()

lukas.pukas.

prijemne prekvapeni v odvetvi sci-fi , pekne trochu zabavne a pro nektere i se slzou v oku . Po konci sveta si postavi robota s umelou inteligenci aby se mu staral o psa , robot ma rozum maleho ditete a postupem casu vyzrava . uz jenom ten namet muze zaujmout ke shlednuti ;) 65% ()

there

Kamera kvalitní, příběh průměr, prakticky smutný děj. Takže pokud se chcete bavit tak toto rozhodně ne, ale pokud chcete smutnit bežte do toho. ()

megacik

Milý, ale značne hlúpučký, a vskutku jednoduchý film, kde logiku väčšinou ani nenájdete. Páčil sa mi len ten postapokalyptický svet, a keby bola trochu zmysluplnejšia pointa, bol by to skvelý film, potenciál to veru malo...škoda len, že ho nevyužili.  Keby som mal zhrnúť dej tohto veľkofilmu, tak by som napísal rešerš v podobe jednej vety: Človek sa niekoľko rokov trápil, aby zostrojil robota, ktorý by ho nahradil, a postaral sa mu o psa, pričom medzitým sa spoločne vydali na vandrovku,  nevedno kam, nevedno načo, kde počas tejto cesty konštruktér robota podľa plánu odišiel do večných lovíšť, a pes, ktorý sa dožíva v priemere 12 rokov, aby pošiel do večných lovíšť čochvíľa za ním,...keby mal film o 10 minút väčšiu stopáž. ()

mich.chudy

Road Trip o tom, že člověk nemůže být samostatná jednotka. SPOILER: Od prvního Finchem vyprávěného příběhu pro Jeffovo poučení. Jsem si myslel, že se to vymstí a robot bude hrát parťáka jen na oko (Wink, Wink). Náznaky, že se stane něco špatného byly. Film ale překvapil, a konec je o tom, že i když jste robot, nemusíte být jako svůj předobraz. ()

Berserkr1111

Tento film se dle mě nebude moc líbit lidem, který baví marvelovky, Fantastická zvířata, Hartley Quin... Je to minimalistický, drama, s poměrně hodně rozhovory. Narodíte se, žijete, umřete a ke konci přemýšlíte, co jste mohli udělat lépe. Jakou v tom chcete najít poentu? Je to o vývoji osobnosti robota Jeffa, který začal s celou knihovnou v hlavě, ale mentálně byl na úrovni 3-4 letého dítěte, jak dělal za den pokroky velké jako člověk za rok, ale v nemilosrdném apokalyptickém světě to bylo skoro málo. To dělá film napínavým a drželo mě u obrazovky až do konce. ()

Hirogen

Film se neměl jmenovat Finch, ale Jeff. Zpočátku velmi zajímavě vyvíjející se vztah mezi "stvořitelem" a Jeffem, pak to ale tak trochu celé uteklo do prázdna a některé otázky zůstaly nezodpovězené - jako například, jak je možné, že na jedné straně Ameriky nic nežilo, protože to tam zničila sluneční erupce, brutální bouře a podobně a na druhé straně byl život sice bez lidí, ale i bez bouří. Jestliže ve zničené části přežilo, kde jsou v té části, kde se příroda už zotavuje? Jak je možné, že nám nadřazené Slunce u těch pár tisíc kilometrů dál ty bouře už nezpůsobuje? Atd. Jasně, tvůrci chtěli nějak "dát naději", ale celé to vyznělo tak trochu dětinsky, až přiblble. ()

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní… (viac)

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (viac)

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

05.05.2021

Streamovací služby mezi sebou soupeří jako nikdy předtím. Každý chce mít svoji velkou fantasy (Hra o trůny, Pán prstenů, Zaklínač), každý chce mít své oscarovky (Chicagský tribunál, Sound of Metal,… (viac)

PF 2020

PF 2020