Finch

• USA Finch (viac)

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

xxmurphyxx

Tom Hanks je pán herec o tom žiadna, sám dokáže potiahnuť celý film a zahrať na najvyššej úrovni. Teda za predpokladu, že má čo hrať a to je práve ten problém, že tu toho moc nebolo. Prakticky žiadna emočne vypätá pasáž, celý film sa šúcha pomalým upoteným tempom smerom k nevyhnutnému koncu, ktorý môže prekvapiť maximálne divákov televízie Senzi a nič na tom nezmení ani jediná akože adrenalínová scéna s únikom z mesta. Tom je sympaťak ale kde nič nie je ani smrť neberie. Beriem, že to bolo točené ako rodinný film ale aj tak sa dalo vytrieskať o čosi viac z toho post apo zasadenia filmu. O čosi asi tak milión percent viac lebo sledovať hodinu a štvrť interiér karavanu či exteriér ničoho niekde v púšti a zvyšných možno dvadsať minút kulisy zničenej civilizácie nie je práve to najzaujímavejšie pre mňa. Nejdem sa už ďalej ani rozpisovať, keďže v podstate ani je ani o čom. ()

Bilky

Keď je slabučký a miestami aj slaboduchý scénar a chýba aj línia k akému publiku má film smerovať tak to nezachráni ani slávny stroskotanec Tom Wilson Hanks. Možno na 50min ako ekoagitka by to niekoho mohlo zaujať. Takto je to ťažká nuda za 25% ()

wowylgu313

50-55% ... Výjimečně jsem si tu přečetl pár recenzí před zahájením filmu a očekával jsem tedy něco víc... Pán co tady píše "chcete pořádný doják...." .. bla bla bla ... Zas tak moc to teda nebylo, zřejmě dotyčnému stačí málo ... Příběh je tady jednoduchý. Drama takové to napětí tady nastane tak třikrát ... počínaje tornádem a držícím karavanem za řetěz. Často byla hluchá, nudná místa a závěr si zasloužil mnohem větší ántre... Jednosměrná, nijak vyčnívající cesta, která se snaží aby vám slza ukápla ale nemyslím si že k tomu donutí jen tak někoho, kdo už zažil s Tomem jiné tvorby. ()

kockodan odpad!

Nebavilo mě to, nezajímal mě ten jejich plight a ten jejich ordeal. Z mé strany nedošlo k žádnému emočnímu spojení s postavami, a to v žádné rovině, pozitivní, negativní, komické, zajímavé, či prostě jen ze sympatií. Žádná z postav ve mě nevzbuzovala žádnou emoci. A to ani roztomilý foxteriér, který mi svou funkcí ve filmu připomínal spíš takového Žeryka z Hurvajze. S naprosto žádnou postavou jsem se za tu hodinu neztotožnil a ani k žádné nepojal sympatie. Děj se vlekl a táhl a hlavně byl o ničem. Ještě před půlkou jsem se začal dívat do mobilu, a po chvíli mě film přestal bavit úplně. Zbytečně rádoby "existenciální" cosi, drama bych to nenazval, komedie, to už vůbec ne. Blbost bez humoru, či čehokoliv zajímavého, nového, světoborného. Jakési robotické ruce ořezávající a digitalizující knihy na skeneru nás měly jako uchvátit? Dialogy a všechny rádoby "vtipné" a "awkward" interakce Hankse s robotem kterého si doma v bunkru sešrouboval z mixéru a toustovače, nebo co, byly trapné, nudné a nevtipné. Taky, existují i jiní herci než Hanks. Všeobecně proti němu nic nemám, ale už je ho trochu moc, ne? Hanks se na takové ty různé trosečníky a zbědované, zarostlé zoufalce v nesnázích svým herectvím určitě hodí, ale už by mohli dát šanci i jiným, ne? Podle mě nejhorší na jakémkoliv filmu je když vás nezaujme ani jeden osud aspoň jediné z postav a vy do toho hodíte v půlce ručník. To je podle mě ostuda pro scénáristy i režiséra. Ve filmu se toho nemusí dít moc, není potřeba neustálá akce, či svižné posouvání děje, viz Green Knight, ale aspoň jedna z postav (a nemusí to být nutně ani ta hlavní) by vás měla zaujmout tak, že vydržíte až do konce. Hanks to bohužel nezachránil ani kdyby hrál jako o 11 Oscarů! 0% ()

Kubwajs

115 minut  ničeho. Jeden z  filmů ,kterej je  dobrý  přeskočit  a  investovat  čas  do  něčeho  smysluplného. Film neurazí, ale  naprosto od  něj nic  ani nečekejte. Když   si  ho nepustíte  o  nic  nepříjdete. ()

MrFarmer

One man show Toma Hankse bez umělých přídavků v podobě černochů, gayů, lesbiček nebo silných ženských charakterů - tentokrát se kvóty nenaplnily a musíme si vystačit pouze se psem a dvojkou C3PO a R2D2. A tento mix překvapivě funguje asi do první poloviny filmu. Pak se to zlomí a sledujeme už jenom depresivního Toma Hankse a zbytečně natáhnutou hru na city diváka...Je to škoda, protože jinak tu potenciál byl a vlastně se na to hrozně dobře koukalo. Filmu nelze upřít hloubku a některé vyloženě silné momenty. Cesta napříč post-apo Amerikou působí vizuálně skvěle až na závěrečnou scénu s Golden Gate bridge, kde je CGI nepochopitelně odfláknuté. I tak solidní podívaná. ()

Feferonka1

Jako s filmem si vyhráli, pěkně natočený a tím to končí. Nečekal jsem vyloženě moc, ale dostal jsem fakt málo, takový psí medailonek. Škoda, bylo určitě s čím pracovat, ale 3/4 filmu průser :( ()

KolarikKing

Dostal jsem to, co jsem čekal. Od začátku se dalo čekat, že se pojede přes emoce, když tři hlavní postavy jsou Hanks, robot a pes. Technicky je to zvládnuté. Herecky od Hankse taky. 6/10 ()

universal

Tohle prostě nebaví ani psy ani lidi, natož pak roboty. Film poskládány z klišovitých příběhu nezachrání ani sám Tom, který už od začátku hraje jako by měl skončit v půli filmu. Zcela zbytečný film 4/10 ()

Faethorius

Je veľa filmov ktoré sú z apokaliptickej budúcnosti a každý by čakal, že to bude depka. Mne to prišlo vhod. Nemusí byť všetko temné a kruté. ()

Kushina

Umírající vědec sestrojí UI robota, pro jediný účel. Aby se naučil co je to život a postaral se o jeho psa. Nádherný film, skvělá kamera, ačkoliv téměř 0 akce, ale to u tohoto filmu nebyl účel. Film byl spíše o prožitku, emocích a životu jako takovém. 70% ()

Marauder

Krásne jednoduchý film a taktiež aj krásne minimalistický. Ale niekedy to úplne stačí. Niekedy fakt není treba veľa. Čo sa dejovej stránky týka nebolo to nič ťažké proste jednoducho príbeh ktorý sa aspoň ale na nič nehrá. Efekty boli perfektné a aj nádherné panoramatické zábery to naozaj potešilo. Je pravda že filmov s post-apokalyptickým svetom je veľa ale máloktorý je schopný to dobre zvládnuť a predať sa a donútiť človeka aspoň trocha sa do toho vcítiť. Je síce pravda že dej bol dosť predvídateľný ale je to jeden z mála filmov pri ktorých mi to vôbec nevadilo. Takže celkovo som s filmom nadmieru spokojný a taktiež Tom Hanks opäť nesklamal a síce to možno nebola veľmi ťažká rola ale fakt sa do toho hodil. Za mňa 90/100. ()

Tomas_PO

Je neuveriteľné, ako vie Tom Hanks aj po toľkých rokoch zaplniť celé plátno. O to viac, že tento film hraje úplne sám, žiadna iná postava sa tu už nezjaví. Okrem dvoch robotov a psa. Škoda prevareného post-apokaliptického námetu, s príliš distinguovaným priebehom. No potešil síce sentimentálny, no o to realistickejší záver. ()

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní… (viac)

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (viac)

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

05.05.2021

Streamovací služby mezi sebou soupeří jako nikdy předtím. Každý chce mít svoji velkou fantasy (Hra o trůny, Pán prstenů, Zaklínač), každý chce mít své oscarovky (Chicagský tribunál, Sound of Metal,… (viac)

PF 2020

PF 2020