Loud Krazy Love

Dokument podrobně popisuje bloudící cestu hudebníka Briana "Head" Welche (kytarista v kapele KoRn) a jeho dcery Jennei, která kvůli otcově životnímu stylu vyrůstala v chaosu. Zpověď popisuje nejtěžší chvíle, které Briana Welche během dosavadního života potkaly, a jak se odrážely do života jeho dcery. Drogy, deprese, hledání identity, dcera Jennea, život na turné s kapelou KoRn - o tom všem "Head" hovoří ve svém dokumentu. (grosek)

Marze

V první půlhodině jsem si připadal jako při sledování domácího videa s dětmi, nebo když se ženě narodí dítě a každý týden posílá známým padesát fotek svého nemluvněte ze všech úhlů pohledu. Pak se ale ukázalo, že to má svou pointu jako když partnerka frontmana kapely na odpověď holčičky "kde je tatínek" vysvětlovala, že je rocková hvězda a nemůže být doma a manželka se neovládla a rozplakala. Brian předtím řekne , že "Americký sen pro mě byla noční můra". Ale pak vidíme jak svou již odrostlejší dceru bere do společnosti a ta je na tatínka hrdá, a v závěru má v tomto dokument jako jeden z mála i katarzi. Brianovi rodiče mi byli sympatičtí. Nejsilnější však je dokument kdykoli Korni začnou hrát. Já jsem byl samozřejmě na jednom z pražských koncertů a před dvěma lety na třídenním hudebním festivalu Nova rock u Vídně, kde Korni byli vrcholem druhého dne. ()

ZeroCZ1233

Korn patří mezi hudební ikony, svou invencí a neuvěřitelně neotřelým stylem byli schopni na začátku 90. let prakticky vytvořit nový subžánr pro už tehdy velmi bohatý metalový katalog a jejich vize, jež později dostala název nu metal, odstartovala novou éru do té doby pro tvrdou muziku neprozkoumanou, jíž podlehli jak zásadní metalisté, tak posluchači podobnou hudbou nepolíbeni. Tento dokument se o skupinu samotnou jen lehce otírá, hlavním středobodem je kytarista skupiny Brian Welch, výrazná postava nejen Korn, ale metalové scény obecně, jenž se na poli 87 minut svěřuje se svým velmi působivým příběhem, jak se jeho životní styl rockové hvězdy kryl s pozicí svobodného otce, jak odešel ze skupiny a objevil víru a mnoho dalších strastí prakticky definující pojem suffering from success. K formě snad není ani co dodat, jedná se o typickou strukturu dokumentárního portrétu bez sebemenšího zaškobrtnutí, ale bohužel i bez nějaké invence, jen snad v několika případech mi přišlo zbytečné tlačení na pilu, aby předkládaný obsah působil ještě tvrději na emoce a na můj vkus by se hodila ještě o trošku delší stopáž, ale jinak je velmi silný a je natočen tak, že jeho výpovědní hodnota dokáže zaujmout širokou škálu diváků a ne jen fanoušky skupiny, což beru jako velké plus a proto Loud Krazy Love doporučuji všem, co mají zájem o odlišnější témata, jež se v širších kulturních kruzích hudebních skupin tolik neřeší. 7,5/10. ()

argo.smile

Spoveď otca a dcéry ako sa dostali na samé dno a potom sa znovuzrodili ako Fénix z popola. A to všetko zabalené do rúška biblie a osvietenia. Ja to budem hodnotiť ako malú autobiografiu Head family po narodený jeho dcéry. Kto čaká celkovo o KoRn tak bude sklamaný. Dokumenty hodnotím podľa iného pravítka ako filmy, takže 4* ()