Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy

• Austrália True History of the Kelly Gang (viac)

Podmanivý mýty zahalený příběh jednoho světově známého lupiče Neda Kellyho, jehož nemilosrdný a téměř neporazitelný gang v ženském oblečení drancuje území Austrálie a po mnoho měsíců uniká spravedlnosti. Ti, kdo by znali pravou tvář tohoto vůdce, nazývali by ho ... hrdinou. (Filmbox)

sedm.1

Možná snad jen výrazná stylizace celého filmu ve mně dokázala vyvolat alespoň nějaký ten pozitivní dojem, jinak je to ale, s prominutím, podívaná naprosto k hovnu. Já sice beru, že bych měl ocenit tvůrčí osobitý přístup a každou snahu udělat film zas trochu jinak, jenže k tomu je potřeba mít i alespoň krapet nějaký scénář, se kterým jde následně pracovat, jelikož z hovna dort neukuchtíš. Co tu tedy máme? Spousta postav, obsazených poměrně hvězdnými jmény, ovšem většina z nich se rychle objeví, jenže ještě rychleji zmizí, dále pak spoustu dialogů, které by uspali i netopýra v noci, ale především tak nudnou a nezáživnou zápletku, že nevím, co si tu všichni, co se na tomto snímku podíleli, mysleli, ale tak bezradně a nezáživně odvyprávěný příběh se vážně jen tak nevidí. Zmiňované postavy jinak nejsou ani trochu zajímavé, co se pak týče napětí, nebo nějakého momentu překvapení, či nečekané scény, to tu neexistuje, a dramatické situace a s nimi spjaté emoce tu absolutně nefungují, všichni a všechno mi tu bylo po celou dobu totálně ukradený, no prostě prvotřídní bída. Já od Pravdivého příběhu Neda Kellyho zkrátka očekával originální a podmanivý filmeček, ovšem dostal jsem jen naprosto nezvládnutý filmový hnus, kterému dominovala jen a pouze obludná nuda. ()

woodsman

no neviem taka divna šialenost nieco bolo aj dobre nico zas divne znova velke + za Thomasin McKenzie fakt pekna a este Crowe potesil mohlo ho tam byt viac ale riadne pribral akesi objemovky ide ()

BOURQUE

Na tomto filme ma najviac prekvapilo to, že sa v ňom angažoval Russl Cowe. Tá jeho malá vedľajšia rola ma trošku prekvapil. Inak samotný príbeh N. Kellyho by J. Kurzel mohol natočiť aj kompaktnejším spôsobom. To, čo zvolil (striedanie „normálnych“ a „absurdných“ scén) funguje len občas. Solídne výkony G. McKaya a E. Davisovej. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Olík

Punk-artová Freud western balada, kterou tady hodně lidí nerozdýchalo, ale já z ní přesto všechno víc než avantgardní sebeukájení, cítím špinavou kovbojku…..a to mi chlapy máme přece rádi :D ()

Brooks

Punkový životopisný western. Kurzelove rozprávanie je veľmi osobité, nedivácke, atmosférou miestami inklinuje až k hororu. Viac ma bavila prvá, detská polovica, ktorá je dejovo zaujímavejšia, svižnejšia a obsahuje výrazné cameá Crowea a Hunnama. Tá druhá je pomalšia, únavnejšia a mal som z nej problém pochopiť motiváciu konania hlavného hrdinu, ale na oplátku ponúka skvelý herecký výkon Georga MacKaya a netradične pojaté, zapamätania hodné finále. Takže opäť kvalita, i keď ťažko stráviteľná a rozhodne nie pre každého. Majstrovský Macbeth zostáva neprekonaný. ()

MirkaP

Brutální, brutální, ujetý a dost psycho. Příšerná postava zahraná tlustým starým Russellem Crowem je jediným pozitivem. Část Boy je dobrá, část Man divná a poslední Monitor totálně ujetá. Božebože, dvě hodiny v prdeli a co z toho? ()

Soupalka

Knihy Petera Carey jsou dosti složité a k jejich zfilmování je asi třeba dosti odvahy - tedy pokud se nepřebírá jen prostá dějová linka. Ve filmu není třeba hledat skutečné historické postavy a jejich věrné podchycení. Už kniha sama opouští pravděpodobnou reálnou historickou postavu v podobě známého australského grázla a jeho gangu a s tématem banditů v Austrálii v 19 stol. nakládá zcela po svém. I když je knižní příběh Neda Kellyho asi líbivější záležitost než třeba Oscar a Lucinda, co do filmové adaptace knihy tohoto autora je s tímto starším filmem zcela nesrovnatelný. Nejen proto, že je zcela odlišně pojatý. Na mne to nakonec bylo celé takové neukotvené a rádobyefektní a zároveň mi připadalo, že se postupně ve filmu jaksi vytratil jeden ze zásadních motivů knihy, tj. determinace člověka prostředím a okolnostmi. ()