Sever

Česko, 2019, 5 h 39 min (Minutáž: 55–58 min)

Scenár:

Václav Hašek

Kamera:

Jan Šuster

Hudba:

Michal Rataj

Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Štěpán Benoni, Aleš Bílík, Martin Havelka, Jan Novotný, Martin Pechlát, Jacob Erftemeijer, Jan Komínek (viac)

Šestidílný seriál bude příběhem nadějného kriminalisty, který věří ve spravedlnost a čest, tudíž nezůstane lhostejný ke korupci svých nadřízených. Za to je ale následně potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný. Dramatická série vychází z atraktivního prostředí policie, s několika liniemi a překvapivými zvraty, které umožňují poznat způsob fungování nejsilnější státní mocenské organizace ve všech jejích složkách, jejich propojení i soupeření. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (6)

Pomáhat a chránit (2019) (E01)

Jirka Mádl mohl klidně být kriminalista a seznámit se s právníkem jinak. Ale už mu narostly vousy a celkem mu i policistu věřím. Poměry v týmu budou asi zajímavé, nejen na severu. Rekonstrukce zločinu byla mrazivá, jinak ale chybělo napětí. Ani emoce herci příliš neukazují, připadají mi poněkud pasivní. Zatím mě ale seriál zaujal a bavil, tak uvidíme... ()

Střet zájmů (2019) (E02)

Vyšetřování ve Vietnamské komunitě nepřineslo nic významného, ale asi trochu poodhalilo záměry tvůrce. Všeobjímající moralita, nemilosrdně tepající kritiku poměrů v Česku, na příkladu divokého severu. Zlý developer trhá stromy tam, kam chodí celá Bílina, za pomoci toho úplatného úředníka. Naivita a rytířskost hlavní postavy už je příliš okatá v kontrastu s kontroverzním šéfem s nohama na stole, který to vše zametá pod stůl. Snad to neskončí bojem s větrnými mlýny. ()

Nepřátelé státu (2019) (E03)

Šéf kriminálky, šéf stavebního odboru a kontroverzní podnikatel ani s ohledem na okolnosti nezakrývají, že jsou přátelé. Gibs si ale přijde pro malou rybku. Alespoň víme, že se příběh odehrává v době solárního boomu. Případ loupeží mi byl sympatičtější, než hlavní linie. Už jen kvůli nesympatickému kapitánovi, který odříkává dost hrozně pitomé fráze. Zdatně mu v tom sekunduje šéf stavebního odboru. ()

Otevřená válka (2019) (E04)

Konečně přišlo napětí a atmosféra v případu bez výrazných vedlejších linek začíná houstnout. Petrův parťák je trochu nepředvídatelný, inspekce pracuje dost podivně, ale kolečka do sebe zapadají. Uvidíme, kam se příště pohneme. ()

Justice (2019) (E05)

Chobotnice se slušně rozjela, takže ty "americké" scény snad ani nebyly třeba. Od soudu mi bylo velice těžko. Všechno asi nebylo správně, ale působivé určitě. ()

Jenom vítr (2019) (E06)

Závěr série byl pro mě trochu zklamání, nicméně jiný by byl v našich končinách sci-fi. Napětí byl dostatek, chvíli i závan naděje. Konec zchladil moje nadšení, obzvláště, když bylo jasně naznačeno, že se ledy hnuly. Navíc mi příšlo, že charaktery některých postav se příliš rychle měnily. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)