Závodní horečka

(študentský film)
  • angličtina Racing Fever (festivalový názov)
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2017, 3 min

Nesnesitelné napětí ještě stupňují slova televizního komentátora. Doping i nemilosrdná likvidace soupeřů je v tomhle závodě samozřejmostí – vyhraje jenom ten nejprotřelejší! V sázce je totiž víc, než se může na první pohled zdát. Vtipný kreslený film s nečekanou pointou vznikl na pražské Hollarce. (Anifilm)

honajz

Mně se to hodně líbilo. Jako jo, je to jen černohumorný vtípek, ale mne pobavil, včetně toho anglického komentáře. Moc se mi líbí scéna - pro všechny předchozí recenzenty chci podotknout, že klíčová pro celé pochopení pointy -, jak se babička ohlédne za své pojízdné křeslo. :-) Navíc i ta animace je hodně slušná. ()

honajz2

Takový vtípek. A ani ne moc vtipný, spíš takový divný. Plus taky nechápu ten záměr průběh závodů komentovat v angličtině - zase je to přehnaná snaha působit světově? Úplně zbytečně, protože to obstojí možná tak jako nějaké cvičení, ale vyšší ambice jsem v tom neviděl. Animace ale docela dobrá. Lepší 2* ()

Deimos

TV/// Dabing 2/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Animace 5/10/// PLUS: zajímavá pointa, kterou lze vykládat různě, hudba, pěkné zpracování MÍNUS: poměrně krátké a nepřináší nic zázračného, animace jednoduchá a především zrychlený anglický komentář u závodu byl rušivý a mnohdy nesrozumitelný/// Shrnutí: je to vzpomínka, představa, nebo jen sledujeme závody v televizi? Autorka ví, divák se může domýšlet a také přemýšlet nad hlavní pointou./// Celkem 47%/// ()

Tom_Lachtan

Tohle mě teda dost nebavilo, jasně, oceňuju to jako řemeslně dobře odvedenou práci, ale je to parafráze na něco, co už tu bylo asi tři tisíce pět set patnáctkrát to prostě nudné je (závod v autech, při kterém se páchají zákeřné piškuntálie ala rozlití lepkavé látky na silnici, nebo lapání protivníka lasem). -->http://aniont.com/cs/film/zavodni-horecka<-- ()