Duchárina

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Duchařina (viac)
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2017, 10 min

Vladimír Javorský (rozprávač)

Ľudia sa ťa boja alebo, čo je ešte horšie, smejú sa ti. Musíš prijať fakt, že si mŕtvy a že stretávaš iba ľudí s rovnakými problémami, ako máš ty. Taký je „život“ duchov. (Fest Anča)

honajz2

Super nápad (i když na mě působil místy dost divně), který je dobře zpracovaný, vtipný, rychle uteče a má i docela fajn pointu. A tenhle "svět duchů" by se dal i použít do nějakého celovečerního filmu, vůbec by to nebylo špatné. Akorát ten Javorského hlas mi tam ne úplně seděl... Každopádně ale na studentský film dost dobrá práce. Silné 4* ()

honajz

Animované found footage o duchovi, který pátrá, jak zemřel. Je to vtipné a pointa, i když se dá v určité chvíli odhadnout, mě pobavila. ()

easaque

3* v rámci studentského filmu se jedná o dobrý počin, který vychází z docela originálního nápadu, kdy duch hledá způsob své smrti. Kromě příběhu však nic moc nestojí za vyzdvižení - tuctová animace a standardní výkon vypravěče. Tudíž nemám důvod přehánět s hvězdičkami a kdo chce může si tento kraťas pustit tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()