Oběti

všetky plagáty
TV spot
Česko, (1999–2008), 11 h 10 min (Minutáž: 78–90 min)

Réžia:

Petr Slavík

Scenár:

Miroslav Sovják

Zbyněk Fric, Karel Zima, Libor Žídek, Josef Nedorost, Jiří Bábek, Vladimír Dlouhý, Klára Pollertová-Trojanová, Bohumil Klepl, Bronislav Poloczek, Jenovéfa Boková, Jiří Kodet, Marie Spurná (viac)

Na televizní obrazovku se vrací cyklus Oběti o lidech postižených zločinem. Vzrůstající zločinnost a stále častější osobní zkušenost každého z nás, kteří jsme byli oloupeni, vykradeni, napadeni, s nemohoucí spravedlností, která někdy z nepochopitelných důvodů nahrává spíše zločinci než jeho oběti, vedla scenáristu Miroslava Sovjáka a režiséra Petra Slavíka k vytvoření této série. (Česká televize)

Recenzie používateľa Hombre8 k tomuto seriálu (8)

Přepadení (1999) (E01)

Devadesátkově drsné, velmi intenzivní a bezvadně zahrané prakticky všemi herci. Parádní scénář. ()

Znásilnění (2000) (E02)

Hezká holka to má na světě těžký. Což ostatně dokladuje i většina komentů zde, které nejsou k hlavní představitelce zrovna lichotivé. Pokud si je pročítá i pan Sovják, autor dalšího brilantního scénáře, musí se smát, jak mu jeho tah vyšel. Nejsem žádný fanoušek K.B.-T., na její mravní profil mám svůj názor, ale myslím si, že do role pasovala a zhostila se jí velmi dobře. Rovněž Hálek výborně. ()

Svědek (2001) (E03)

Jedním slovem: Výborné! ()

Jiný člověk (2003) (E04)

Depresivní až běda. Ono by se mohlo zdát, že je vše přehnané, nadsazené, ale ke konci minulého století to zas až tak nereálný příběh nebyl. Popření je prvotní reakce na traumatizující zážitek. A tohle traumatizující bylo. Gogál výborně. I Žilková. ()

Hadí tanec (2005) (E05)

Vždy je třeba vnímat v prvé řadě příčiny, ne až důsledky. V politice, v nemoci, ve vztazích. Drtivá většina toho schopna není. Drtivá většina raději řeší důsledky a žije emocemi z nich plynoucími. Pro ni je určen i tento (zatím za mne nejslabší) díl série Oběti. Obětmi jsou tu všichni. ()

Živnostník (2005) (E06)

Z dnešního pohledu působí příběh už poněkud nereálně. Realita byla ale v devadesátkách i mnohem horší. Byla to doba drastického rozevírání nůžek a to nejen po stránce finanční. Tenhle ještě dopadl vcelku dobře. ()

Nevlastní bratr (2006) (E07)

Další z příběhů, už trochu monotematicky ukazujících, že hodný a naivní člověk je ve společnosti ztracen. Cibulková brilantně ztvárnila esenci koncentrovaného ženského zmrdství a Preiss, sice typicky po svém, ale taky dobře, libidem živenou mužskou hloupost a slabost. Pijavice a hostitel. Téměř biblický příběh. Je to docela depresivní, když  vcelém příběhu je tak málo postav, které by byly trochu pozitivní nebo aspoň neutrální. Tady snad jen Medvecká a Drozda. :-) ()

Karambol (2008) (E08)

Poslední ze série poněkud obtížněji uvěřitelných, ale ne nereálných příběhů, nezklamal. Podobně jako právník. :-) ()