Tentokrát budeme sledovat příběh dvou bratrů. Ten otrkanější, úspěšnější, ostřílený podnikatel se jmenuje Tomáš Haman (M. Dejdar), ten nesmělejší se jmenuje Libor Haman (P. Řezníček). Libor se rozhodl po vzoru svého bratra také podnikat. Vraťme se tedy do počátku devadesátých let minulého století a buďme svědky dramatických peripetií tohoto muže, který si otevřel samoobsluhu a musí čelit nástrahám, o kterých předtím neměl ani ponětí… A to ještě netuší, že zlomový moment ho teprve čeká. Jeden osudný výstřel zasáhne do jeho života natrvalo… (Česká televize)

Laurent

Velmi dobrý televizní "filmík." Celkem výstižně vykresluje, jak zdánlivě nepodstatné okolnosti (tím nemyslím tu spoustu neuvěřitelných loupeží) mohou spolurozhodovat o bytí či nebytí podnikatele. Musím ještě zdůraznit jednu věc, že na televizní film je tento snímek neobvykle dobře propracovaný do nejmenších detailů (např. sklenice vody v hospodě). ()

Terva

CITÁT - Velikost šatů?........... To je fuk, já je chci do rakve.......... Zdá se, že nějak tvůrci polevují a vybírají takové méně dramatické příběhy. Tady to vypadalo, že si i něco málo přidali, protože tady té smůly byla až moc. CHYBA VE FILMU: Okolo 22 minuty jedou bratři Hamanovi, Libor (Pavel Řezníček) a Tomáš (Martin Dejdar), autem Jeep s poznávací značkou ANE - 52 - 35. O pár minut později je sice vidíme opět v Jeepu, ale poznávací značka je 4A2 - 9142....... Není to nejhorší příběh, ale zdá se mi hodně přehnaný, nudný a bez napětí a strachu. Působilo to hodně uměle. CITÁT - Co si platim, to si klátim........ ()

Jizni Tlapa

Překvapivě, na české poměry, opravdu takřka excelentní kousek, který drží napětí od první minuty až po závěrečně rozuzlení. Prokládat drama komediálními prvky je opravdu výjimečné a balancující na hraně průšvihu. Živnostník to ale dal na jedničku a to hlavně díky hereckému obsazení. Musím konstatovat jednu z nejlépe zahraných dramatických rolí M. Dejdara. Stejně tak hlavní hrdina, herecká ikona P. Řezníček s poutavým charisma převlíká identitu tak rychle,jako ošuntělý kabát. Neposledním bonbónkem je pak hudební doprovod, díky kterému, neváhám sázet čtyři výsledné... škoda zdejšího hodnocení, odrazující ne-jednoho diváka..90 % ()

duklak2

Skvělá zápletka postavená na jednoduchosti, když vidíme dva naprosto rozdílné bratry. Musím vyzdvihnout jejich herecké výkony a správnou volbu obsadit Dejdara do role ''úspěšnějšího.'' Ta arogantnost z něj doslova ''čiší'':) Trochu mě zklamalo zakončení filmu. Z pohledu hodnocení uděluji lepší tři hvězdy. A poučení pro všechny. Nepodnikejte a raději pracujte za směšný plat ve fabrikách. Sice nezbohatnete, ale nebudete mít v podstatě žádné starosti. ()

dr.fish

Vyprávění o životě a strastech živnostníka let devadesátých dnes působí téměř směšně. Řada situací mi přišla dosti nereálných. Kladem ale je bezesporu dvojice Hybnerová-Řezníček. Oni tomu dávají punc "boje o přežití" a ten příběh drží nad vodou. Základní myšlenkou filmu je asi to, že člověk může být sebelepší byznysmen, ale když se obklopí "šikovnými" příbuznými, nemá prostě šanci na úspěch. 70% ()

• Natáčení probíhalo v Praze, Plzni a Prostějově. (Terva)
  • Okolo 22. minuty jedou bratři Hamanovi - Libor (Pavel Řezníček) a Tomáš (Martin Dejdar) autem Jeep s poznávací značkou ANE - 52 - 35. O pár minut později je sice vidíme opět v Jeepu, ale poznávací značka je 4A2 - 9142. (Terva)