Oběti

všetky plagáty
TV spot
Česko, (1999–2008), 11 h 10 min (Minutáž: 78–90 min)

Réžia:

Petr Slavík

Scenár:

Miroslav Sovják

Zbyněk Fric, Karel Zima, Libor Žídek, Josef Nedorost, Jiří Bábek, Vladimír Dlouhý, Klára Pollertová-Trojanová, Bohumil Klepl, Bronislav Poloczek, Jenovéfa Boková, Jiří Kodet, Marie Spurná (viac)

Na televizní obrazovku se vrací cyklus Oběti o lidech postižených zločinem. Vzrůstající zločinnost a stále častější osobní zkušenost každého z nás, kteří jsme byli oloupeni, vykradeni, napadeni, s nemohoucí spravedlností, která někdy z nepochopitelných důvodů nahrává spíše zločinci než jeho oběti, vedla scenáristu Miroslava Sovjáka a režiséra Petra Slavíka k vytvoření této série. (Česká televize)

Recenzie používateľa Jizni Tlapa k tomuto seriálu (5)

Přepadení (1999) (E01)

Skvělý filmový počin P.Slavíka, ve kterém můžeme vidět tu nejlepší plejádu českých herců. Nelze řící, kdo z výše zmiňovaných zahrál nejlépe. Celé to byl herecký koncert ve strhujícím dramatu posazeného do "zašpiněného" sídliště, s věčně kouřícím J.Kodetem, netradičně úlisným V. Dlouhým a chybně zvoleným hudebním podkresem, který "zlodějsky" ukradl těch zbývajících deset procent do úplné spokojenosti. 90%!! ()

Znásilnění (2000) (E02)

Veliké překvapení v podání K.Brožové, která dokazuje, že ne jen dobře vypadá, ale když na to přijde, umí věrohodně zahrát i dramatickou roli se vším, co k tomu patří. Znásilnění je toho jasným důkazem. Sekundující T.Hanák a J.Kanyza jsou příjemných zpestřením a jistou zárukou kvalitního filmového zážitku. Škoda, že došlo k obsazení M.Etzlera do nejzásadnější role po roli hlavní. Jeho výkon považuji za velmi nešťastný a tomuto filmu až ubližující. ()

Hadí tanec (2005) (E05)

Skvělé drama postavené na průměrném výkonu I. Chýlkové a excelentním A. Švehlíkovi, kterému role podobného typu sedí úplně nejvíc. Rád bych věřil, že takový neni ve skutečnosti, ale po způsobu ztvárnění této "tyran" postavy těžko uvěřit. Na dokonalý zážitek ověnčený pátou hvězdou chyběla dramaticky doladěná hudba a charismatický představitel vedlejší role! ()

Živnostník (2005) (E06)

Překvapivě, na české poměry, opravdu takřka excelentní kousek, který drží napětí od první minuty až po závěrečně rozuzlení. Prokládat drama komediálními prvky je opravdu výjimečné a balancující na hraně průšvihu. Živnostník to ale dal na jedničku a to hlavně díky hereckému obsazení. Musím konstatovat jednu z nejlépe zahraných dramatických rolí M. Dejdara. Stejně tak hlavní hrdina, herecká ikona P. Řezníček s poutavým charisma převlíká identitu tak rychle,jako ošuntělý kabát. Neposledním bonbónkem je pak hudební doprovod, díky kterému, neváhám sázet čtyři výsledné... škoda zdejšího hodnocení, odrazující ne-jednoho diváka..90 % ()

Nevlastní bratr (2006) (E07)

"Víte tyhle typy mají mimořádný smysl pro empatii"...Herecký koncert pohodového V.Preisse a věčně kouřící V. Cibulkové, podpořený zajímavým námětem a dějovou linkou... Bohužel, však pro hlavní aktéry, scénář jim nemohl dát lepší ambice,než na středně nadprůměrný snímek..70 %.. Nevlastní bratr ale i tak zůstává tím lepším z cyklu Oběti.. ()