Každý rok vyrobila Tvůrčí skupina Alice Nemanské a Heleny Slavíkové v dramaturgii Bedřicha Ludvíka jeden díl z volného cyklu OBĚTI, jehož podtitul zní "o lidech postižených zločinem". Tentokrát nás autor celého projektu, scenárista Miroslav Sojvák, seznámí s mužem, který se stal svědkem pouliční loupeže. Jaromír Hanzlík v hlavní roli dostal opět po letech velkou hereckou příležitost. Natáčení probíhalo v roce 2001 v prostorách Hlavního nádraží v Praze a v ulicích Prahy. (oficiálny text distribútora)

Peddro

Skvělý TV film, který mě mile překvapil. Jediné, co se mi moc nezdálo, bylo až moc primitivní vyjadřování Bareše. Nevěřím, že by dělník z továrny mluvil až takhle, zvláště u soudu. Ale jinak skvělé herecké představení. ()

Nick321

Úděsný příběh, který se může stát komukoliv z nás. Na počátku postarší muž, který má ženu, dceru, byt, žije si relativně v pohodě. Na konci typický umouněný potácivý bezdomovec s beranicí na hlavě, kterého nikde nechtějí a na kterém se pouze osud svezl nejkrutěji jak to jen šlo. Dokonce mu mladistvá svině, která způsobila smrt jeho kamarádovi, ukradla boty. Zkrátka ideální zakončení života. ()

LadysR2

Pro mě zatím poslední výrazná a skvěle zahraná role mistra Hanzlíka. Příběh, z kterého je mi špatně, protože si člověk uvědomuje podivnou českou realitu. Je skoro škoda, že se do scénáře nepustili s ambicemi dát film do kina ()