Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Juraj.Misejk

Přesně co pod tímto titulem čekat. Místy napínavý, místy zdlouhavý (byl to snad důvod?). Boj člověka s přírodou. Je úplně jedno jak se Mads Mikkelsen dostal do ledové pustiny, to zde nehraje roli. Je to film o vůli a boji člověka o život - místy odhodnální, místy zklamání a dokonce i vzdání se. Něco jako All Is Lost (akorát tam za celý film neřekne protagonista jedno slovoů "fuck!" :D) dohromady s 127 hodin. Chyběla mi ale v celém filmu jistra, který má každý dobrý režisér - nějaký svůj podpis. Hudba - nic jiném jsem nečekal - ponurý, nic neříkající ambient. Co se týče práce kamery a střihu - představit člověka v prostředí, ve kterém je nic a ve kterém zde (ne)patří. Se zvukem se pracuje jak se dalo očekávat. Ke konci filmu spíš než koukáte na obraz posloucháte, zda neuslyšíte onen záchranný zvuk. A obdobně jako v jiném čase, je až napadné ticho a tipujete si a nasloucháte co je objeví. ()

mouzi

Ze zacatku jsem u toho sedel jako prikovany, pak Mads objevil nejakou polomrtvou Asiatku(?) a od te doby se to vleklo zcela monotonne v jednom a tom samem duchu. A tech poslednich cca 10 vterin to spolehlive zabilo. ()

stanyko

Spociatku ma to zaujalo, no velmi rychlo to preslo do ladovej pekelnej nudy. Nebudem sa zastavovat nad kiksami typu podpalenie vetrovky za 1 sekundu, no mlciaca prezivsia ma vyslovene iritovala od kedy sa zjavila na scene. To ako bezne pacient s poranenym bruchom nedokaze zo seba vytlct ani len jednu vetu? Potencial na nejaku dalsiu dramatizaciu tam bol, no scenarista si zvolil skratku. Mlciace a nudne peklo na platne... ()

Saxos

Důkaz, že člověk je největší predátor, prostě přežije všechno. I v místech, kde éra padala, jak v Bermudském trojúhelníku. Klady: ušetřilo se - 1 x herec, 2 x komparz; také titulky i případný dabing byl jednoduchý, těch pár slov. Zápory: ono moc vymyslet nejde, takže nuda. ()

Horác

Minimalismus daný tím, že se ve filmu skoro nemluví, je celkem působivý, stejně jako hudba. Ale tím to pro mě končí. Mně prostě u tohodle filmu nebyla ta správná zima, až na výjimky jsem necítil bezmoc. A především - SPOILER - mělo to skončit, když zahučel do díry. Pak ještě možná do titulků záběr, jak tam leží mrtvej a borka procitá a zjišťuje, že je zašněrovaná a taky tuhne. Prostě konec měl bejt beznaděj a zmar - určitě ne to, co se odehrálo tady v posledním záběru. ()

trickmaster

Ano, Islandane o5 predvedli, ze umi tocit dobrodruzne filmy! Zachyceni cloveka na pokraji fyzickych i psychickych sil, tak odhodlaneho zachranit jak sebe, tak druheho cloveka, ktereho nezna a i za cenu sebeobetovani ho dovezt do bezpeci! Neuveritelny snimek a skvela hudba! Ani si nechci predstavovat, jak to muselo byt narocne natocit!! ()

bonovox

Mikkelsen hrá ako o život a to doslovne...celý film ťahá len on a dakazuje že je pán herec. Škoda len záverečných pár sekúnd takto to skončiť podľa mňa nemalo...keď už depresia tak poriadna až do konca...70%. ()

GzL

Ta holka, co ji táhnul za sebou a co vůbec nechodila na záchod, mně vysloveně nebavila. Celé to bylo pomalé a utahané. ()

Figuska

Tak napočtvrté jsem to konečně dokoukala, a to jen kvůli tobě, Madsi. Pokaždé jsem usnula. Mads šel a šel, a jak tak zhluboka dýchal, tak mě to vždycky krásně uspalo. Survival filmy mám moc ráda, tohle opravdu dost vleklé, nevyvolalo to ve mně žádné emoce. Trochu mě zaujal lední medvěd. ()

Perunwit

Film, který trochu promrhal sice už ohrané, ale pro mě osobně velmi přitažlivé téma, trosečníka. Kamera super, ale ve scénáři vězí pár děr, kterými se do spacáku dere kosa... Tu kravku bych prostě na nohy postavil a nebo nechal znanukovatět. A Mikkelsen? Jede vlastni ligu. Kdo je cynik, nechť moje hodnocení bere, jako hvězdy tři. Snílek at si jednu směle přidá. ()

Crust

Vcelku depresivní survival drama, které i s minimalistickým rejstříkem výrazových prostředků diváka vtáhne do děje a vdechne do něj beznaděj a muka hlavního hrdiny, pilota malého letadla, ztroskotaného uprostřed nehostinné arktické pustiny. Přidávám navíc pomyslné plusové body za použití živého medvěda a snahu o nezbytné minimum digitálních efektů. ()

jackalsc

Slušný film. Na druhou stranu tu máme 70 kilový kus závaží, který ještě přidají na záda chudáka Mikkelsena, který už má tak dost starostí o své přežití. A ten kámen nežbleptne ani anglicky, ani nic. "Pilot" to zázračné slovo je jediné co Číňanka zná. Takže Mikkelsen táhne za sebou kámen, který jen přeměňuje O2 na CO2. Docela by mě zajímalo co později i jedli, protože s těmi 4-5 pstruhy co se pouštěli na několika denní výpravu, potěš. Spoiler! A po zhmoždění Mikkelsenovy nohy, vůle zachánit ten kámen se nemění."Dostanem se do střediska chce nechce! Je jedno že táhnu 70 kilo se zhmožděnou nohou a jsem možná tak v půli cesty". Měl vzít ty sáně a zkusit to upravit pro sebe, aby byla naděje aspoň pro přežití jednoho. Holt jde do tuhýho a na hrdninství už nezbývá sil. Ale hej, Mikkelsen věděl, že Hollywoodský konec příjde. ()

LencaN

Nápad rozhodně dobrý. Jen mi to přišlo málo naléhavé. Mads Mikkelsen je super herec na takové charakterní role. Celý film ale postrádal větší napětí. Možná víc dramatickou hudbu nebo víc zabírat herce zblízka. Ano, bylo to komorní a děj si vystačil s málem. Ale chyběl tomu náboj, drama, bylo to málo urputné. ()

gpx odpad!

Bejt zakyslej na severním pólu a ještě mít na krku lenivou Vietnamku, se kterou se musíte všude tahat?! To nasere. Ale ne tolik jako koukat na tuhle πčovinu. ()

kolly13

Z tepla domova do mrazivé pustiny, kdy Mads zachraňuje cizí ženu s až sebevražedným zápalem. Je to dobře natočené, ale příšerně zdlouhavé a cíl dotknout se studeného místa v srdci se míjí účinkem. ()