TY - Série 1

(séria)
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, 2018, 7 h 22 min (Minutáž: 42–48 min)

Brilantní manažer knihkupectví posedlý nadějnou spisovatelkou začíná nenápadně a strategicky likvidovat všechny překážky, které mezi nimi stojí. (Netflix)

Marcas

První 3-4 díly jsem doslova protrpěl. Děj mi přišel nezáživný a postavy nezajímavé. Ovšem, co se jednou začne, mělo by se i dokončit, a v tomhle případě rozhodně nelituji, že jsem vytrval. Postupně mě to začínalo víc a víc bavit a na konci už jsem byl doslova k nevydržení, jak to celé dopadne. Teď už se těším, co přinese druhá série. ()

hony23

Joe je asi ten nejmilejší stalker, lhář, psychopat a vrah, kterého kdy ukázala televizní obrazovka. A když se zamiluje do krásné Beck, z celého srdce mu fandíte, aby si získal její lásku a aby ji ochránil před lidmi, kteří to s ní nemyslí dobře. A Joe se toho opravdu nebojí a nezastaví se před ničím. Skvěle napsaný seriál, který sice v některých dílech ztrácí trochu tempo, ale který v závěru pěkně vygraduje. ()

FantoMaSk

Netflix měl jednu dobu neuvěřitelný čuch na materiál pro dobré seriály - ať už to byly ve 2016 Stranger Things, nebo ve 2017 13 Reasons Why, kolem kterých se vždy rozjelo na různých webech patřičné recenzentské promo. O to více je mi záhadou, jak to, že jsem se o You dozvěděl až před pár dny a víceméně úplně omylem. A přitom jde o kousek, který si s výše jmenovanými kvalitativně v ničem nezadá, a byla by ohromná škoda nechat si jej ujít ... Joe je obyčejný prodavač knih. Beck je nádherná, začínající, ale vysoko mířící spisovatelka. Joe je taky trochu stalker. Když si umíní, že Beck si zaslouží mít po svém boku jeho, je odhodlán pro to udělat cokoliv. Naprosto cokoliv ... Jak už zápletka naznačuje, nejde o klasický romanťák, ale je protkán thrillerem. V obou žánrech ale sebejistě obstává. V thrillerové lince umí být patřičně mrazivý, a v některých nevyřčených momentech jde až za hranici očekávání. Pojetí zamilované linky kupodivu skvěle drží tempo, v You mi strašně sedlo, a přišlo mi hodně "ze života". Člověk apriori nemusí být zrovna stalker, aby mu kousavé momenty typu "čím víc mně chce, tím míň chci já", Joeův rozhovor s Lynn na narozeninách, ebo motiv toxických přátel, kteří ve skutečnosti škodí, něco připomněly... Osobně nemám romantické filmy/seriály příliš rád, ale tady ve spojení s thrillerem, i kvůli reálnosti v dialozích funguje parádně. Mnohokrát dokonce ukáplo mnoho slz, a lví podíl na tom nese hlavně skvělá Elizabeth Lail v roli Beck, která je neskutečný anděl (její příchod na scénu při vyjížďce na Staten Island je okénko po okénku dokonalost), a člověk se Joeovi vůbec nemůže divit, že jí okamžitě propadne. Navíc krom perfektního audiovizuálního dojmu také skvěle hraje... Všechny ty emoce, které dokáže vyjádřit třeba jen očima, to je naprosto bezkonkurenční oskarová performance ...  Joe zdatně sekunduje, ale o něm se tu píše skoro v každém komentáři, tak popojedem. Vypíchnul bych i český dabing, který obvykle degraduje originál, ale tady se velmi povedl. Beck ústy Kateřiny Velebové/Peřinové dodává originálu, který je přeci jen hlasově tak trochu "bitchy", ohromnou zranitelnost a křehkost, díky které její postava o to více přiroste k srdci, což její linku ještě více umocňuje. Třeba scéna s básní o Modrovousově zámku je zejména díky tomu absolutním emocionálním highlightem první série... Na cenu Františka Filipovského pak aspiruje Filip Tomsa coby hlas Joea, který je v dobráckém módu uvěřitelně přirozený, zatímco v tom temném by se ho bál i sám Batman. I on mi v porovnání s originálem sedl více. Sečteno, podtrženo, krásná, napínavá, mrazivá romance, s perfektním castingem, kde měl Netflix u hlavní představitelky podruhé v krátké době (po Katherine Langford z 13RW) ohromně šťastnou ruku. Za mě bez jakýchkoliv pochyb stoprocentní práce po všech stránkách. MALÝ SPOJLER TIP PRO ROMANTIKY - nepouštějte si poslední epizodu první řady, ideálně vynechte konec deváté, nebo i devítku klidně celou, na vyznění osmého dílu nic nemění. KONEC SPOJLERU ()

TesterX

Nástupce Dextera v solidní formě je ale vlastně značně odlišný. Kombinace naprosté oddanosti, posedlosti a vnitřním soubojem démonů dělá z postavy Joea někoho koho na jednu stranu milujete a na druhou stranu musíte přirozeně nenávidět. Je to vlastně plná palba, ale vzhledem k tomu, že hodnotím po shlédnutí všech sérií, tak ta první je oproti těm dalším lehká oťukávačka. .) ()

Plechy

No nemůžu tomu vytknout, že by seriál nebyl zábavný. Zkouknul jsem první sérii za den a celkem jsme si to užil. Nicméně mě opakovaně vadilo, jak se seriál snaží neustále šokovat tím, jaký je Joe šílenec. Přitom mě to akorát okrádalo o to napětí, protože jsem věděl co se stane. Ale kromě toho scénáře, který má pár hluchých míst, nemám nač bych si stěžoval. Příběh vcelku příjemně odsýpá, Joeovy myšlenky jsou příjemné zpestření děje a hudba je opravdu povedená. Každopádně jako oddechovku seriál You doporučuji. ()

Naby

Celkem zajimavy napad, zrpvu trosku zvlastni, ale hezky se to rozjede. Za me urcite originalni, i kdyz nevim proc mi to pripomina necim Dextra. Vubec nevim cim, asi tim, ze kladny hrdina neni zase az tak uplne odbry ;-). Prvni serie teda celkem fajn. Celkem 4,2* ()

Frank2

Hodnotím zatím pouze 1. sérii. zajímavý motiv, propracovanost děje a dobře natočené. člověk se až diví proč vlastně fandí v podstatě záporákovi. Co musím vytknout je hrozně urychlený konec, něco jako kdyby si tvůrci řekli: "Hele on to je už poslední díl? A zbývá posledních 10 minut? Tak honem honem konec...." Vážně celý seriál pěkný ale ten konec tomu vzal kouzlo...ani ne tak rozuzlení jako ta náhlá uspěchanost. ()

Sashmen13

Docela se to dá, týpek je takovej Dexter = amatér a má docela plot armor. Btw v jedné věci měli všichni pravdu, Becky byla opravdu tupá. ()

KuceraJohny

Mé tři hvězdičky berte s rezervou. Ono popravdě si tahle série zaslouží i vyšší hodnocení, akorát že, já byl tak strašně vytočený na konci, že se tohle žádnému jinému seriálu nepovedlo. You ve mě probouzí dychtivé emoce, jak nikdo jiný a upřímně ani nevím jestli mě seriál skutečně baví nebo jsem jen hrozně zvědaví. Kdybych měl hodnotit napětí a předvídatelnost tak bych dal asi pět hvězdiček, jelikož já jsem člověk, který v celku odhadne budoucí příběh, ale zde se mi to tolik nedaří i když někdy vím, pak mě něco zvyklá a zas nevím, aby nakonec přišlo potvrzení mého prvního tvrzení. Tyhle změny jak na horský dráze je asi důvod proč to stále sleduji a budu asi i nadále i přes mé velmi nepříjemné pocity. Abych to shrnul - seriál mě neuvěřitelně sere, ale je v tom perfektní. Asi je to záměr. ()

JB001

Hodnotím až po zhlédnutí čtyřech epizod první série s tím, že tu první řadu asi zkouknu celou. Sice nejsem pubertální dívka, ale manželce se to líbí, takže koukáme spolu. Dexter se mi líbil mnohem víc, ale problematika sociálních sítí je hodně velké téma. Nejenom Joe  ale především Velký bratr tě sleduje ()

NikiVai

Od prvního dílu napjatě sleduji a ani nedutám. Joe mě baví. Jo, jako vypadá to, že je vzdálený bratranec Dextera, ale why not. Baví mě ty jeho vnitřní monology, baví mě jeho zvrhlost i lidskost. Beck je docela potvora a o to napínavější je ten jejich vztah. ()

Jacob17

Skvělý seriál pro ty, kteří mají rádi napětí z nepředvídatelných situací, kteří milují inside voice postav, a kteří mají v oblibě creepy postavy se zvláštní morálkou. ()

Kosik8

Tak tohle je jiná lahůdka. S ženou sme to doslova hltali. Trochu sme se obávali po skvělé první sérii, jestli ta druhá náhodou nebude stát zaprd jako se to často stává.. Ba naopak, druhá série tomu dala ještě větší grády a můžu říct, že poslední 2 díly 2 série sou na sólo film, oskary atd.. Neskutečně propracovaný seriál pro všechny kdo má čas a chuť kloudný seriál co má hlavu a patu. Za mě snad i 11/10 ()

gggggg

Tempo seriálu v prvej sérii bolo nastavené vysoko, pri dvoch epizódach trošku zakolísalo a tým sa vyskytli nudnejšie pasáže, ale bolo ich minimum. Hlavný hrdina bol obsadený excelentne, brilantne zvláda prechody medzi rolou psychopata a rolou normálneho človeka. Boli tam aj skvelé vedľajšie postavy hlavne Paco a Peach, samozrejme mrazivá atmosféra, keď aj viete čo nastane, ale dúfate, že to tak nebude. Všetko toto ešte podčiarkla dobrá hudba. Uvidíme čo prinesie 2. séria. ()

diamond

Nesympatická hlavní  postava, spousty logických děr a nesmyslů. Místní hodnocení značně přehnané. Dalšími sériemi ztrácet čas neplánuji. ()