Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

Kaka

Prvních pár minut je skutečně napínavých, bohužel v trestuhodně negativním slova smyslu. Protože když se rozjede filozofování dvou elfů pod stromem o tom, proč kámen neplave a loď ano, scenáristická úroveň tvorby se dostává někam k prvnímu stupni základní školy. Naštěstí se po pár minutách přece jen seriálový LOTR alespoň co se vizuálních a estetických kvalit týče, poměrně solidně rozjede a dá vzpomenout na dávné časy nejúspěšnějších fantasy filmů, které za sotva polovinu peněz udělaly xkrát více parády. Herecky je to zatím s velkým otazníkem, technicky OK, ale chybí vynalézavost, režijní zručnost a cit pro filmovou epiku. Zatím minimálně jednička vypadá spíše jako vymazlená verze středověkého Indiana Jonese. ()

Axident

Nečekal jsem od sebe po trailerech velkou šanci na cokoliv jiného než kritiku a opravdu se musím přemáhat, abych nebyl až sarkasticky příkrý a, jak se dnes módně říká, nekorektní. Ale zachovám chladnou hlavu, odpustím si jízlivé poznámky a nechám si je až po druhém dílu. Snad jen, že ta sterilita vysoustružená jak z 3D tiskárny z toho přímo prýští, absence jakýchkoliv autentických emocí a divákovi nezbude než si nekorektně všímat hlavně toho, jak důsledně genderově a etnicky vyvážené musí dnes obsazení být. Nejsem včerejší a jsem ochoten evolvovat a hrá podle nových pravidel, jakkoliv se nemohu zbavit výtek, ale pokud právě tohle kritérium je skrz prkenné až divadelní, vyprazdněné herecké výkony to hlavní, co divák řeší, něco je špatně. Ty tři hvězdy dávám spíš jako eventuelní možnost, že se adaptuji, ale bojím, bojím. ()

BarryLyndon

Je to moc dobrý.   Radosti prominou, ale má to tolkienovské kouzlo. Audiovizuál je fenomenální. Opravdu to nikde v Praze nebude chodit do kina ?  Všechno tam perfektní není a scénář občas nudí hlavně okolo mimo Arondira... 8/10 úplně v klidu  Jestli se v někdo bojí woke agitky, nevidím to tu. Stranger je hrozně super, akorát by mohlo být trochu méně na dělohu, kdo to je :) PS: Jsem docela lembasová hlava a přes zjevné odchylky mne to skutečně neuráží. ()

VSlunecnice

Nebylo to špatné… úvod se mi líbil neskutečně moc, ale pak už to šlo spíš z kopce. Velké plus za linku s chluponohými, kteří byli osvěžující změna oproti nudným elfům… Galadriel byla příšerná, nevím jestli je to scénářem nebo herečkou, ale vůbec jsem ji to nežrala, neprodala mi postavu, kterou z díla Tolkiena tak zbožňuju… hudba, kostýmy, kamera a efekty super! Sice jsem se ptala celý seriál “Gde? Proč? Gde?” Ale i tak to dopadlo lépe, než jsem podle trailerů čekala… ()

Darneth

Ty vole to je tak strašně blbý, že jsem se několikrát přistihla, jak na to čumím a ani vlastně netuším, co říkají, a to rozhodně ne proto že by mne to uchvátilo, naopak. Měla jsem pocit, že koukám na divadlo s kulisama s příšerným scénářem a levnými herci. Díky, ne, raději strávím ty hodiny nad něčím užitečnějším, třeba na záchodě. ()

• Dva vysoké stromy, které můžeme vidět na krátký moment ve flashbacku, jsou Telperion a Laurelin. Starší Telperion dával stříbrné světlo a byl též nazýván Bílý strom, Silpion a Ninquelótë. Okamžik, kdy poprvé zazářil, je zván Hodinou otvírání a od tohoto okamžiku se ve Valinoru začal počítat čas. Druhý strom Laurelin („zlatá píseň“), který dával zlaté světlo a teplo, si vysloužil též názvy Malinalda („Zlatý strom“) a Culúrien. Svou mocí je vytvořila Valar Yavanna, aby svou září osvětlovaly Valinor. (Illuminare)
  • Název seriálu se objeví až v 17. minutě. (griph)
  • Během prvních 24 hodin po premiéře zhlédlo první díl přes 25 miliónů diváků, což z něj činí nejsledovanější pilotní epizodu na Amazonu. (spacemaster)