Učitel herectví Sandy Kominsky se svým nejlepším přítelem Normanem Newlanderem si navzájem pomáhají zvládat všechny peripetie stárnutí s humorem. (Netflix)

Michelle75

Krásných šťavnatých 80%. S Dannym DeVitem je i rakovina prostaty málem radost. Neříkám, že je to dokonalé,ale Arkin, Douglas a spol. prostě hrají jako staří kámoši, kteří se popichují, hádají, nesnášejí,ale stejně tady pro sebe jsou a to jejich škádlení je prostě balzám a radost nejen pohledět. Oddychovka, kdy by mě nenapadlo, že pánové 70 a 80+ mě budou takhle bavit. |:) ()

marbes

Velmi zdařilý projekt Netflixu. Kvalitní obsazení počínaje Michaelem Douglasem a Danny DeVitem konče (i když např. Kathleen Turner jsem poznávala kapku déle... jednuduše - nikdo z nás nemládne).   Cca půlhodinová stopáž dílů seriálu svědčí, děj má spád, vtip, černý humor, sarkasmus, ale obsahuje i pár smutných chvilek, které ve staří čekají každého. Myslím, že působí zároveň i nenásilnou formou preventivně a věřím, že spousta chlapů po shlédnutí dílu o rakovině prostaty podstoupí preventivní prohlídku. Ačkoliv ne vždy je pravidlem, že navazující série je lepší, než ta úvodní, tak tady je jedna lepší, než druhá. V poslední sice chybí jeden z hlavních představitelů, zábavě a svižnosti to ale neubírá. Obsazení - 5/5 Herecké výkony - 5/5 Scénář - 5/5 Celkově si řadím k favoritům, které si ráda zkouknu opakovaně a dávám 5 hvězd! ()

Lacike

Chuck Lorre pre zmenu zase boduje s kvalitným seriálom o dvoch starých páprdoch, ktorí riešia svoj zdravotný stav, problémy so ženami a nechýbaju ani ironické poznámky na Hollywood. Parádne tu exceluje ústredná dvojka. Klasicky nezodpovedný frajer Douglas a trochu neurotický Arkin. Vo vedľajších úlohách sa tu mihne viacero ďalších hviezd, väčšinou tiež v pokročilom veku. Samozrejme nesmie chýbať Douglasov kamarát De Vito v skvelej úlohe urológa, ktorý si vychutnáva vyšetrovanie prostaty. Celé to pôsobí ako jeden film rozdelený na 8 častí, takže keď si to pustíte naraz, tak to ubehne ani sa nenazdáte. Váhal som aj nad piatou hviezdičkou, ale príliš ma nebavili scény v ktorých Douglasova postava vyučuje herectvo mladých hercov z ktorých boli niektorí príliš divní. Celkovo som nadšený, keďže som sa tak dokonale stotožnil s dvojicou postáv, ktoré čúrajú morzeovku (ja zatiaľ čúram plným prúdom) na rozdiel od všetkých tých supermanov, ktorý v slipoch zachraňujú po x-tý raz svet. 9/10. ()

Soweek

Před seriálem jsem byl poněkud skeptický, jelikož jsem se obával celkově senilního přístupu k divákovi. A ve finále tomu tak je. Vtipy jsou sice celkem trefné a mají klasický šmrnc Chucka Lorra ( Lorreho? ) a Douglas s Alanem jsou skvělí, ale celkově je seriál takoví nijaký a spíše opravdu určený staršímu divákovi. Nepochybuji, že zde oba pánové nechávají srdce i životní zkušenosti, které promítají do problémů svých hrdinů, ale prostě nejsem cílovka. ()

Locksley odpad!

... a tak jsem se těšil. Douglase mám rád, Arkin je furt stejnej. Zábava vyloženě pro amíky. Opět se řeší daně, který Sandy Kominsky, nejlepší učitel herectví široko daleko, neplatí, proč? Další divná figura je jeho dcera, upocená tlusťoška, která o svým tátovi mluví jako o idiotovi, nebo synátor od Sandyho rádoby přítelkyně , kterej neumí ani pozdravit! Ale že se v emerice nezdraví, jenom blbě čumí, je snad v každým filmu nebo seriálu! ()