Boj o moc - Série 1

(séria)
USA, 2018, 9 h 53 min (Minutáž: 56–67 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (viac)

motyka52

Blesk z čistého nebe, náhodou objevený klenot. Nic jsem o tom neslyšel, nic jsem o tom nevěděl, od prvního dílu jsem se od toho nemohl odpoutat. Tak to mám rád. Dokonalý pohled do prohnilého ale atraktivního prostředí nechutně bohatých lidí, kteří jsou se svou ctí a přímostí trochu na štíru. Obří mediální gigakorporace - zdroj jejich mamonu a moci - je zároveň rodinou firmou, což je právě ten problém. Rodina je totiž základ všeho. Úspěchu i problémů. Výborný casting (ačkoliv na Culkina jsem si musel trochu zvykat), skvěle napsané, geniální hudební motiv. Když člověk přehlédne v závěru občas trochu za vlasy přitažené a přitom poněkud odbyté záležitosti (start rakety), musí si to královsky užít. ()

Metuje

Hudba skvělá, herci rovněž, audiovizuálně pecka. Ale příběh je naprostá tragédie. Celý by se totiž dal shrnout do jediného dílu, kdy zapšklý otec vyjebává se svými retardovanými dětmi. Žádné postavě se nedá fandit, snad jen Kenovi, kterému však scénáristi naschvál házejí klacky pod nohy, protože by nemohli seriál dál natahovat. ()

NikiVai

Prvních pár dílů mi trvalo než jsem si zvykla na hlavní postavy a pochopila propletenost vztahů. Málem jsem to chtěla vzdát, ale pak přišel zlom a začalo mě to bavit. V těch byznysových věcech se moc nevyznám, ale charaktery postav jsou tak senzačně napsané. ()

dauby

Nevím, proč je tenhle seriál tak dobře hodnocen. Všechny postavy jsou vyloženě nesympatické a ten humor je vtipný opravdu jen málokdy. ()

3anitram

No - ta forma vyprávění - útržkovitá, zkratkovitá, jaksi poloprázdná a vyznívající často do ztracena...nebylo to pravé ořechové. Dokoukala jsem to jen díky recenzím a hodnocení. Na druhou řadu se ale celkem těším a jsem i zvědavá, kam to povede dál. Každopádně z první série blahem nehejkám. ()