Na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva. V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom (John David Washington) rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície. Ron Stallworth bol prvým Afroameričan v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby  zmien nebolo prive, prevelili Rona do archívu (= oddelenie evidencie dôkazov), kde mal čo najmenej prekážať. Avšak Ronove ambície boli o trošku väčšie. Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické mítingy „čiernych bratov“. Pretože sa mu nechcelo donášať na svojich blížnych, zdvihol telefón, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), miestneho predáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivým spôsobom sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy a David Duke mu na to skočil, a po pár telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu. Keď bolo treba nasadiť do akcie zapáleného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, ujal sa tejto role Ronov kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), ktorý s nadšením dochádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie. Znie to neuveriteľne, znie to komicky, skutočne sa to však stalo. (CinemArt SK)

mi-ib

To na co film odkazuje a je aktuální i v dnešní době je špatné a víc to nehodlám hodnotit. Pokud se odkáži jen k samotnému filmu, tak musim napsat, že mě příliš nevtáhl. Některé momenty jsem z podstaty nechápal. ()

Razzor_82

"Čistíme tuhle zemi od zaostalé rasy šimpanzů!" Protirasistická agitace s moralizačním obsahem odlehčena o černý humor. Je to ale dost strojově odvyprávěné téma bez většího spádu. Dost se tady hraje jen na jednu stranu, kdy američtí běloši jsou ti zlí a ostatní jsou ti dobří. Herecké obsazení je kvalitní ale postavy se chovají celkem vlažně. Stopáž filmu natahovaná a má svá hluchá místa. Závěr nám ukáže, že i po letech stále trvá velká rasová nenávist. 6/10 ()

Maximilianus

Zaujímavý mix viacerých žánrov. Adam Driver ako vždy výborný, avšak tento krát ho zatienil John David Washington, ktorý sa zhostil svojej úlohy bravúrne. Film má jasné posolstvo, ktoré ešte umocňujú reálne zábery zo súčasnosti. 7,8/10. Videné s uživateľom hazdrova. ()

zapalik

Techniky nazí sráčů se nemění po desetiletí. A je jedno, jestli jsou terčem jejich útoků a nenávisti černoši, jiní tzv. barevní, Židé, muslimové nebo homosexuálové. Čekají nás těžké zítřky, když tohle podporuje už i vrchnost přitom poučení z historie tu je, jak ukazuje i tento výborný snímek ()

radeckator

Velice chytlavým způsobem zpracované velmi třaskavé téma. Bohužel si myslím, že snášenlivost je v Americe velice nucená a že je pouze otázkou času, kdy to bouchne a stane se z toho velký průser. Nemyslím si totiž, že všichni příznivci White Power, jsou takový stádo buranů a tupců jako ve filmu. ()

kukkik

Zajímavý námět výborně zpracován. Výborně koukatelné dílo o neslavné americké minulosti a slavných činech obyčejných lidí jako byli právě tito odvážní policisté, podané však nenásilnou formou, jak bývá u dobrých filmů zvykem. Příjemný kontrast oproti white-shame filmům bílých autorů a spíše hlavně autorek. Stejné poselství ale správná forma. 4/5 ()

ER

Vypovídací hodnota je velká. Jen škoda,že mi to připadalo natočené odtažitě,neosobně ,jakoby se vše soustředilo jak danou scénu/ dialog vypointovat a ostatní se trochu opomíjelo..Faktem ale může být,že komičnost je asi to,co nejlépe dané poměry ve společnosti vyjadřuje,byť poté může smích zmrznout na rtech. ()

Franc1s

Jaksi už po 20 minutách, jsme se ženou se začli už nudit..A několikrát jsem to chtěl vypnout. Taky jsem původně čekal,že tam bude více srandy.. No ono se ale bohužel furt jen debatovalo a kecalo. Prostě další kritika rasismu,společnosti a americké politiky, která mě nudila až do konce..Vlastně až ten sestřih videí na konci, ze současnosti mě zvedl ze židle.. 5/10 ()

ttchor

Spike Lee pred 30 rokmi filmom Do the Right Thing započal svoju afroamerickú odyseu so snahou ukázať ľuďom, že spájať je rozhodne lepšie ako rozvracať a svojim nezameniteľným autorským rukopisom prispel do histórie amerického nezávislého filmu. Kto by to povedal, že príde zase doba eskalácie napätia, strašenia, xenofóbie a rasizmu a budeme len nechápavo krútiť hlavami ako je to opäť možné. Umelci reflektujú túto dobu a snažia sa niečo zmeniť (napr. Most !), ale tá hlavná zmena musí prísť predovšetkým od politikov. Istú mieru optimizmu začínam cítiť na Slovensku. Že by sa začal ten celosvetový obrodný proces práve u nás? Uvidíme 16.3.2019:).... ()

Demonic189

Väčšina filmu ma uprimne bavila a herecké výkony su vyborné, ale to, čo sa deje v poslednej polhodine je tak naprd, že viac ako 3* nedám. Záver je totiž úplne, ale úplne o ničom. K tomu ten vykonštruovany scenar, ktory nikam nevedie. Obrovská škoda.... ()

waska

Perfketní Spike Lee. Zajímavý příběh okořeněný černým humorem. Sympatické a také velmi správně nesympatické herecké obsazení. Adama Drivera si začínám oblibovat stále víc a víc. Příjemné překvapení. ()

balcazar

Stráviteľne a s ľahkosťou podaná vážna téma, navyše, založená na skutočnej udalosti. Vďaka téme, resp. príbehu, keď sa niekto niekam infiltruje, má film pri dobrom spracovaní istotu, že divák bude tŕpnuť, či danú postavu odhalia alebo nie. Malo to náboj, emócie, napätie aj humor a najmä kvalitné herecké výkony, pri ktorých treba určite vyzdvihnúť Johna Davida Washingtona, ale parádne to dal pre mňa aj Jasper Pääkkönen v roli šialenca. Ľahšie podanie témy striedal vážny záver, v ktorom všetko fajn vygradovalo. Záverečné scény z USA (protesty a podobne) mi to však celé trochu "zgulášovateli", chcelo to pre mňa nejaké súvislosti, titulky alebo niečo podobné. ()

haWranka

Absolutně nechápu, jak může někdo komentovat tenhle film jako “feel good pohodičku”. Celou dobu mě prostupoval pocit naprostého hnusu nad uvažováním tolika lidí. Rasismus je všude a je úplně jedno, jestli jsou ti dotyční černí nebo bílí - film to ukazuje perfektně. Herecké výkony byly celkem dobré, Adam Driver mě mile potěšil, Washinghton dle mého hrát neumí hrát a tváří se pořád stejně divně. ()

rublik05

Zpočátku jsem se obával toho, aby BlacKkKlansman vzhledem k režisérskému postu nebyl zbytečně moc zpolitizovaný na úkor zvoleného námětu. Politickou agitku si Spike Lee nechal naštěstí až na samotný závěr, což z mého pohledu filmu hrozně prospělo. Mohl jsem se tak plně soustředit na film jako takový, jeho příběh a herce. Příběh je z pochopitelných důvodů velmi silný a zajímavý, jeho zpracování je poutavé, povedla se navodit odpovídající dobová atmosféra, moc se mi líbilo i vizuální zpracování. Herci zde předvádí vyloženě bravurní výkony, John David Washington i Adam Driver jsou neskuteční sympaťáci, bavil mě ale i zábavný Topher Grace či slizký Jasper Pääkkönen. Casting se nadmíru povedl, herci mě zde opravdu nadchli. Osobně bych možná ubral na stopáži a vystříhal pár nezáživných scén, také se mohlo trochu méně agitovat, naštěstí je to však ještě v rozumné míře. Popravdě mě snímek BlacKkKlansman velmi mile překvapil. Je to film, který rozhodně stojí za shlédnutí. 7/10. ()

-tHESWINe-

Trochu nudný film tak trochu podle skutečnosti, zakončený dokumentární vsuvkou která to pro mě celé zabila. Čekal jsem (podle jásajících sloganů na plagátu) "černou" komedii, no moc vtipné to nebylo. Technicky dokonalé, střihy a afra perfektní, skvělý nápad, jen to prostě byl jiný film, než na který jsem chtěl jít. Třetí hvězda jen za poselství z Trump Tower. Viděno v Century Cinemas 16. ()

FaithZombie

Je to chytré, dobře napsané a také výborně natočené. Už to byla nějaká chvíle, kdy mě film dokázal takhle překvapit. Herecké výkony na jedničku a moc příjemný byl i retro feeling. Dala by se najít i slabší místa, ale závěr mě rozsekal natolik, že se mi jednoduše úplně vypařila z hlavy. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (viac)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz